wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg

12 Maja 2020

Autor tekstu:

Kamil Wrzesiński

Udostępnij:

Autobus przepełniony ludźmi na warszawskiej Woli. Kierowca upomniał pasażerów o nieprzepisowej ilości osób znajdujących się w środku, ich reakcja może zaskakiwać.

W wyniku wprowadzanego przez rząd łagodzenia obostrzeń, coraz więcej osób decyduje się na podróż środkami transportu publicznego. Przypomnijmy, że przepisy mówią o tym, iż w komunikacji miejskiej może być zajęta jedynie połowa dostępnych miejsc siedzących. Przysparza to dużych problemów kierowcom, którzy są odpowiedzialni za pilnowanie liczby pasażerów.

Autobus pełen pasażerów wbrew przepisom

Zdaniem rzecznika prasowego stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego warszawiacy w dużej mierze stosują się do ograniczeń. - Pasażerowie podchodzą do tego z dużym zrozumieniem. Od początku wprowadzenia ograniczeń mieliśmy kilka przypadków, kiedy wezwana była policja. Natomiast wezwania nadzoru ruchu i chwilowe zatrzymanie pojazdu to kilka przypadków dziennie, np. wczoraj mieliśmy trzy takie zatrzymania. A trzeba pamiętać, że w Warszawie w godzinach szczytu w ruchu jest ok. 1500 autobusów i ponad 400 tramwajów - mówi, cytowany przez polsatnews.pl. Nie wiadomo natomiast, jak często kierowcy nie zawiadamiają służb, gdy pojazdy są przepełnione.

Wbrew zapewnieniom rzecznika ZTM, sytuacja wymknęła się spod kontroli na warszawskiej Woli, o czym donosi portal polsatnews.pl. Po tym, jak na jednym z przystanków wsiadła duża grupa ludzi, kierowca zdecydował się upomnieć pasażerów o obowiązujących przepisach. - Ludzie, tu może być 21 osób! - krzyczał zirytowany. Według ustaleń w autobusie było ich blisko 40. Nikt jednak nie zareagował, nie zamierzał wysiąść. Prowadzący pojazd był całkowicie bezsilny. Według Rzecznika Praw Obywatelskich kierowcy nie dysponują odpowiednimi środkami w zapobieganiu podobnym zdarzeniom.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaapelował do władz o zwiększenie dopuszczalnej liczby pasażerów. - Widać, że w kolejnych tygodniach, kolejnych miesiącach ludzi w komunikacji będzie więcej, a my przecież nie mamy dodatkowych (…) tramwajów czy autobusów - powiedział.

Źródło: polsatnews.pl

Tagi:

Polska

Kamil WrzesińskiAutor

.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >