wtv.pl > Polska > Atak na sprzedawcę kukurydzy na plaży w Łebie. Do akcji wkroczyła policja
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:57

Atak na sprzedawcę kukurydzy na plaży w Łebie. Do akcji wkroczyła policja

Jakub Kaminski/East News
Jakub Kaminski/East News

W Łebie doszło do kuriozalnej sytuacji na plaży. Dwaj sprzedawcy kukurydzy zaatakowali trzeciego. Młodzi mężczyźni sypali mu piasek do oczu, kopali go i uderzali pałkami. Teraz grozi im więzienie.

Łeba. Napaść na sprzedawcę kukurydzy

Łeba przyciąga nie tylko tłumy plażowiczów, lecz także wielu sprzedawców, którzy oferują przekąski. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zimne napoje, jagodzianki i lody, ale rekordy popularności bije kukurydza.

Konkurencja jest na tyle duża, że niektórzy sprzedawcy nie są w stanie trzymać nerwów na wodzy. Dowodem na to jest incydent, który wydarzył się na plaży w Łebie w ubiegły czwartek.

Wirtualna Polska donosi, że policjanci zostali wezwani, aby interweniować w sprawie bójki. Okazało się, że dwóch handlarzy kukurydzy pobiło trzeciego.

Łeba wstrzymała oddech. Handlarze dopuścili się rękoczynów

Skąd ta agresja? 19-latek i 20-latek zaatakowali 56-letniego sprzedawcę, ponieważ przebywał na “ich terenie”. Wszystko rozpoczęło się od wulgarnych komentarzy, ale młodzi handlarze szybko przeszli do rękoczynów.

Mężczyźni sypali piaskiem w oczy, a następnie zaczęli kopać i bić handlarza pałkami po całym ciele. Dzięki reakcji plażowiczów i ratowników z Łeby napastnicy zostali szybko odsunięci od 56-latka.

Po incydencie poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Jednak jego życiu i zdrowiu nic nie grozi.

Na sprawców czeka więzienie

Funkcjonariusze z Łeby zabezpieczyli pałki, których sprawcy używali do ataku na 56-latka. W toku śledztwa okazało się, że napastnicy pochodzą z powiatu chojnickiego i słupeckiego. Zostali zatrzymani przez policję.

Mundurowym udało się zabezpieczyć nagrania z kamer monitoringu, na których dokładnie widać przebieg całego zdarzenia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia przy użyciu groźnego narzędzia.

Napastnicy trafili do prokuratury, gdzie sprawa przybrała wyjątkowo niekorzystny obrót. Mężczyźni zostali objęci dozorem policji i mają zakaz opuszczania kraju. Za atak, którego się dopuścili, grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: Łeba Policja
Powiązane