Aneta Kręglicka wyraziła bardzo kontrowersyjne zdanie na temat molestowania kobiet. youtube.com/ELLEPolskaŹródło: youtube.com/ELLEPolska
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Listopada 2019

Aneta Kręglicka dała popis. Ohydna wypowiedź na temat molestowanych kobiet

Aneta Kręglicka udzieliła wywiadu, w którym poruszyła bardzo poważny problem, z jakim do czynienia miało miliony kobiet na całym świecie. Codziennie dochodzi do mobbingu na tle seksualnym i do molestowania seksualnego, zarówno poprzez nadużycia słowne, jak i fizyczne, oraz do gwałtów. Niestety, modelka wyraziła bardzo kontrowersyjne zdanie na ten temat. Słowa te zszokowały opinię publiczną.

Molestowanie jest jedną z najczęstszych i najgorszych form przemocy. Mówi się o około ponad 30 procentach kobiet, powyżej piętnastego roku życia, które w Unii Europejskiej doświadczyły tego na własnej skórze choć raz w życiu. Takie działania są okruntne i haniebne i nic nie usprawiedliwia ich sprawców. Nic nie usprawiedliwia także osób, którzy starają się ich w jakikolwiek sposób bronić. Jedną z takich osób jest modelka i była Miss Świata - Aneta Kręglicka. Kobieta w jednym z wywiadów, odnosząc się do słynnej akcji #metoo, stwiedziła, że to kobiety dają przyzwolenie, by tak je traktowano.

Akcja #metoo swego czasu odbiła się bardzo szerokiem echem w mediach, głównie społecznościowych. Zdania na ten temat są, niestety, podzielone. Niektórzy wyraźnie stoją po stronie ofiar, inni zaś oprawców. Dziwi fakt, że do grona tych drugich zalicza się ktoś taki, jak Aneta Kręglicka - kobieta, która prawdopodobnie nie raz sama otarła się o chociażby niewybredny żart czy nie do końca pożądany "komplement", a może nawet dotyk. Modelka powinna raczej mieć świadomość, jak okrutny potrafi być pod tym względem dla nas świat.

Najokropniejszy program w historii polskiej telewizji. Młodsze pokolenia go nie pamiętająNajokropniejszy program w historii polskiej telewizji. Młodsze pokolenia go nie pamiętająCzytaj dalej

Aneta Kręglicka: "To dziewczyna daje przyzwolenie na pewne zachowania"

Zdaniem Kręglickiej, przed molestowaniem uchronić kobiety może silny charakter i odpowiednie nastawienie. Trzeba "nie dawać przyzwolenia", a wszystko będzie dobrze. Czyżby te słowa sugerowały także, że nie chodzi jedynie o samo przyzwolenie i przymykanie oka, ale również o kuszenie i wtedy kobieta jest winna sama sobie?

- A co do #metoo, to trzeba pamiętać, że to dziewczyna daje przyzwolenie na pewne zachowanie lub nie. Wiele zależy od tego, jaką my, kobiety, mamy postawę, i czy my kategorycznie i natychmiast reagujemy. Wtedy nie zdarzy nam się krzywda - to wypowiedź Kręglickiej, jak podaje serwis plotek.pl. 

Te słowa mogą świadczyć również o dobrych intencjach ze strony modelki, jednak polemizować można z faktem, czy są aby na pewno stosowne i pomocne. Przy poruszaniu takich tematów oczekuje się więcej delikatności i bardziej przemyślanych wypowiedzi.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Urszulę kochał każdy urodzony w PRL. Nie uwierzycie, z kim jest spokrewniona

2. Po katechezie, dzieci pytały rodziców: "Co to znaczy sakramentalna dz*wka?"

3. TVN naraził życie uczestnika "Masterchef"? Nie zobaczymy go już w programie

4. Kościół katolicki stworzył odpowiedź na Pokemon GO! "Jan Paweł II lub Maryja mogą czaić się za rogiem"

5. Kolejny "Taniec z Gwiazdami" już bez Iwony Pavlović?! Najostrzejsza jurorka zabrała głos, fani są zaniepokojeni

6. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer