wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Aneta Kręglicka dała popis. Ohydna wypowiedź na temat molestowanych kobiet

26 Listopada 2019

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Aneta Kręglicka udzieliła wywiadu, w którym poruszyła bardzo poważny problem, z jakim do czynienia miało miliony kobiet na całym świecie. Codziennie dochodzi do mobbingu na tle seksualnym i do molestowania seksualnego, zarówno poprzez naduży

Molestowanie jest jedną z najczęstszych i najgorszych form przemocy. Mówi się o około ponad 30 procentach kobiet, powyżej piętnastego roku życia, które w Unii Europejskiej doświadczyły tego na własnej skórze choć raz w życiu. Takie działania są okruntne i haniebne i nic nie usprawiedliwia ich sprawców. Nic nie usprawiedliwia także osób, którzy starają się ich w jakikolwiek sposób bronić. Jedną z takich osób jest modelka i była Miss Świata - Aneta Kręglicka. Kobieta w jednym z wywiadów, odnosząc się do słynnej akcji #metoo, stwiedziła, że to kobiety dają przyzwolenie, by tak je traktowano.

Akcja #metoo swego czasu odbiła się bardzo szerokiem echem w mediach, głównie społecznościowych. Zdania na ten temat są, niestety, podzielone. Niektórzy wyraźnie stoją po stronie ofiar, inni zaś oprawców. Dziwi fakt, że do grona tych drugich zalicza się ktoś taki, jak Aneta Kręglicka - kobieta, która prawdopodobnie nie raz sama otarła się o chociażby niewybredny żart czy nie do końca pożądany "komplement", a może nawet dotyk. Modelka powinna raczej mieć świadomość, jak okrutny potrafi być pod tym względem dla nas świat.

Aneta Kręglicka: "To dziewczyna daje przyzwolenie na pewne zachowania"

Zdaniem Kręglickiej, przed molestowaniem uchronić kobiety może silny charakter i odpowiednie nastawienie. Trzeba "nie dawać przyzwolenia", a wszystko będzie dobrze. Czyżby te słowa sugerowały także, że nie chodzi jedynie o samo przyzwolenie i przymykanie oka, ale również o kuszenie i wtedy kobieta jest winna sama sobie?

- A co do #metoo, to trzeba pamiętać, że to dziewczyna daje przyzwolenie na pewne zachowanie lub nie. Wiele zależy od tego, jaką my, kobiety, mamy postawę, i czy my kategorycznie i natychmiast reagujemy. Wtedy nie zdarzy nam się krzywda - to wypowiedź Kręglickiej, jak podaje serwis plotek.pl. 

Te słowa mogą świadczyć również o dobrych intencjach ze strony modelki, jednak polemizować można z faktem, czy są aby na pewno stosowne i pomocne. Przy poruszaniu takich tematów oczekuje się więcej delikatności i bardziej przemyślanych wypowiedzi.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >