wtv.pl
Andrzej Duda

Polsat News/Gość Wydarzeń/23.04.21/ Screen

Andrzej Duda zdradza historię swojej tęczowej koszulki z Twittera. Żona była oburzona

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Andrzej Duda wystąpił na antenie Polsat News. Podczas rozmowy otrzymał niespodziewane pytanie dotyczące zdjęcia, które obecnie okrąża media społecznościowe. Prezydent w odpowiedzi opowiedział anegdotę o swojej żonie.

Andrzej Duda miał dziś dzień pełen wrażeń. Poza wzięciem udziału w szczycie klimatycznym 40 najważniejszych państw świata, prezydent zarejestrował się na szczepienie, a także wystąpił w "Gościu Wydarzeń" Polsatu. Dobre wiadomości postanowił przekazać opinii publicznej za pośrednictwem Twittera. Oczywiście nie mogło zabraknąć burzy w sieci, wywołanej przez publikację. 

Andrzej Duda opowiedział o historii tęczowej koszulki

"Dzisiaj dzień naszego rocznika" - czytamy. "Właśnie zarejestrowałem się na szczepienie przeciw COVID19. A Ty?" - dodawał. Do krótkiego komunikatu dołączył fotografię, na której możemy dostrzec uśmiechniętego prezydenta w koszulce z elementami, które wielu użytkownikom mediów społecznościowych przypominały tęczę.

Na ubraniu widniała data 1972, stanowiąca rok przyjścia na świat pary prezydenckiej. W sieci można było dostrzec żartobliwe wpisy. "Stop promowaniu tęczy i ideologii LGBT! Panie prezydencie, no przecież to nie są ludzie" - komentował internauta.

W dzisiejszym wydaniu "Gościa Wydarzeń" telewizji Polsat Duda odniósł się do wpisu. Co ciekawe, niespodziewanie zdobył się na przedstawienie widzom stacji historii koszulki z tęczowymi elementami. Jak podał dla Piotra Witwickiego, identyczny prezent otrzymała Agata Duda

Część internautów dociekała o zaproponowaną politykowi szczepionkę. Warto przypomnieć słynne już stanowisko Episkopatu o wątpliwościach moralnych wokół AstraZeneki i produktu Johnson&Johnson. Prezydent nie musiał wdawać się w polemikę z episkopatem, bowiem zaproponowano mu preparat Moderny. - Ten specyfik mi zaproponowano. Zaakceptowałem ją. W poniedziałek mamy być szczepieni razem z żoną, która też się zarejestrowała - podał.

Ostatecznie nie poinformowano, którym preparatem szczepiona będzie Agata Duda. Dowiedzieliśmy się jednak, że pierwsza dama nie była zachwycona, że mąż nie zaprosił jej do wykonania wspólnego zdjęcia w podobnych koszulkach. Warto podkreślić, iż pierwsza dama także urodziła się w 1972 roku. 

- Kupiłem taką i dla siebie, i dla Agaty. Bardzo mi się spodobały - zaczął, opowiadając o zaskakującej reakcji Agaty Dudy. - Żonie podarowałem damską, lecz miała pretensje, dlaczego o tym nie powiedziałem przed wykonaniem pamiątkowej fotografii - ujawnił w "Gościu Wydarzeń". - Też bym się przebrała w tę koszulkę - miała zadeklarować żona prezydenta. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Andrzej Kosmala ujawnił, że Krzysztof Krawczyk miał problemy ze zdrowiem od dawna

  • TVN nakręci wersję LGBTQ+ programu "Kawaler do wzięcia"!

  • Wyrzucono pięciu polskich dyplomatów ambasady RP z Rosji

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >