wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nocny tweet Dudy nt. zadłużonej 11-latki. Fala krytyki

5 Lutego 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Andrzej Duda odniósł się do sprawy zadłużonej 11-letniej dziewczynki. Za pośrednictwem Twittera skomentował informację o tym, że komornik zwrócił jej pieniądze. Bowiem zabierał jej miesięcznie 180 zł z renty rodzinnej. Dodatkowo dziewczynka

O sprawie jako pierwszy informował tygodnik "Wprost". 11-letnia dziewczynka jest ścigana przez firmę windykacyjną Ultimo i chrzanowskiego komornika za dług swojego zmarłego ojca. Dodatkowo zabierane miała przez komornika pieniądze z renty rodzinnej. Dziewczynka wraz ze swoją matką żyją na skraju ubóstwa. Mieszkają w 20-metrowym mieszkaniu socjalnym. Miesięczny dochód matki dziecka i Zuzi to ok. 1,5 tys. zł, rodzina dostaje pieniądze z programu 500 plus i zasiłku dla samotnych matek.

Andrzej Duda przesadził z wpisem odnośnie 11-letniej dziewczynki z długiem. W komentarzach polała się fala krytyki

Zuzia dostawała bowiem 604 zł, lecz komornik zabierał jej miesięcznie 180 zł i zostawiał 424 zł. Jednak to koniec tej skandalicznej sytuacji, do której dochodziło co miesiąc.

"Komornik, który zabierał 180 zł z renty rodzinnej 11-letniej Zuzi z Libiąża, zwrócił pieniądze i dał dziewczynce rower" - podał w poniedziałek tygodnik "Wprost". 11-latka wciąż ma jednak do spłaty milion złotych długu po zmarłym ojcu.

Sprawę skomentował za pośrednictwem mediów społeczenościowych prezydent Andrzej Duda. I zrobił to w dość mało delikatny, żeby nie powiedzieć bezczelny sposób.

"Czyli jednak ogólna presja coś daje" - skomentował we wtorek na Twitterze doniesienia o zwróceniu pieniędzy z renty dziewczynce prezydent Andrzej Duda.

W komentarzach pod twittem prezydenta zawrzało. I to nie tylko ze strony zwykłych internautów. Dudzie odpowiedziały także osoby publiczne, ze świata nauki, polityki i mediów.

"To jednak wyjątkowa bezczelność, tak napisać w taki dzień" - napisał profesor prawa Wojciech Sadurski.

"Niech pan coś powie o presji, pod którą pan żyje. O tym długu, który spłaca pan swoją i naszą wolnością" - zareagował oburzony słowami Dudy pisarz i dziennikarz Tomasz Piątek.

"Presja Nowogrodzkiej i paniczny strach przed odpowiedzialnością za naruszenia Konstytucji. Coś Pan o tym wie. Szczególnie dziś!" - odpowiedział poseł Michał Szczerba.

"Presja Kaczyńskiego też. Ustawa kagańcowa pięknie uzupełnia bogate prawnicze CV. Wymówka to on mi kazał nie będzie działać" - napisał użytkownik twittera i działacz społeczny.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >