Nocny tweet Dudy nt. zadłużonej 11-latki. Fala krytyki. Pixabay/twitter.com/AndrzejDudaŹródło: Pixabay/twitter.com/AndrzejDuda
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Lutego 2020

Nocny tweet Dudy nt. zadłużonej 11-latki. Fala krytyki

Andrzej Duda odniósł się do sprawy zadłużonej 11-letniej dziewczynki. Za pośrednictwem Twittera skomentował informację o tym, że komornik zwrócił jej pieniądze. Bowiem zabierał jej miesięcznie 180 zł z renty rodzinnej. Dodatkowo dziewczynka ma do spłaty milion złotych długu po zmarłym tacie. To naprawdę problem i wielka tragedia, całe szczęście doszło chociaż do zaprzestania zabierania pieniędzy z renty i ich zwrócenia przez komornika. Dziewczynka w ramach przeprosin otrzymała dodatkowo rower. Do całej sytuacji odniósł się prezydent Andrzej Duda. "Wyjątkowa bezczelność" - czytamy w komentarzach internautów.

O sprawie jako pierwszy informował tygodnik "Wprost". 11-letnia dziewczynka jest ścigana przez firmę windykacyjną Ultimo i chrzanowskiego komornika za dług swojego zmarłego ojca. Dodatkowo zabierane miała przez komornika pieniądze z renty rodzinnej. Dziewczynka wraz ze swoją matką żyją na skraju ubóstwa. Mieszkają w 20-metrowym mieszkaniu socjalnym. Miesięczny dochód matki dziecka i Zuzi to ok. 1,5 tys. zł, rodzina dostaje pieniądze z programu 500 plus i zasiłku dla samotnych matek.

Ksiądz oskarżony o stosunek z 14-latką. Broni się, mówiąc, że wyraziła zgodęKsiądz oskarżony o stosunek z 14-latką. Broni się, mówiąc, że wyraziła zgodęCzytaj dalej

Andrzej Duda przesadził z wpisem odnośnie 11-letniej dziewczynki z długiem. W komentarzach polała się fala krytyki

Zuzia dostawała bowiem 604 zł, lecz komornik zabierał jej miesięcznie 180 zł i zostawiał 424 zł. Jednak to koniec tej skandalicznej sytuacji, do której dochodziło co miesiąc.

"Komornik, który zabierał 180 zł z renty rodzinnej 11-letniej Zuzi z Libiąża, zwrócił pieniądze i dał dziewczynce rower" - podał w poniedziałek tygodnik "Wprost". 11-latka wciąż ma jednak do spłaty milion złotych długu po zmarłym ojcu.

Sprawę skomentował za pośrednictwem mediów społeczenościowych prezydent Andrzej Duda. I zrobił to w dość mało delikatny, żeby nie powiedzieć bezczelny sposób.

"Czyli jednak ogólna presja coś daje" - skomentował we wtorek na Twitterze doniesienia o zwróceniu pieniędzy z renty dziewczynce prezydent Andrzej Duda.

W komentarzach pod twittem prezydenta zawrzało. I to nie tylko ze strony zwykłych internautów. Dudzie odpowiedziały także osoby publiczne, ze świata nauki, polityki i mediów.

"To jednak wyjątkowa bezczelność, tak napisać w taki dzień" - napisał profesor prawa Wojciech Sadurski.

"Niech pan coś powie o presji, pod którą pan żyje. O tym długu, który spłaca pan swoją i naszą wolnością" - zareagował oburzony słowami Dudy pisarz i dziennikarz Tomasz Piątek.

"Presja Nowogrodzkiej i paniczny strach przed odpowiedzialnością za naruszenia Konstytucji. Coś Pan o tym wie. Szczególnie dziś!" - odpowiedział poseł Michał Szczerba.

"Presja Kaczyńskiego też. Ustawa kagańcowa pięknie uzupełnia bogate prawnicze CV. Wymówka to on mi kazał nie będzie działać" - napisał użytkownik twittera i działacz społeczny.

twitter.com/AndrzejDuda

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Kinga Duda przyłapana, nagranie wyciekło do sieci. W kusej sukience zaczęła robić wyzywające show