wtv.pl
Prezydent Andrzej Duda zarejestrował się na szczepienie przeciw COVID-19.

Twitter / Andrzej Duda

Andrzej Duda odniósł się do własnych słów nt. szczepień obowiązkowych

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Prezydent Andrzej Duda zarejestrował się w piątek - kiedy ruszyły zapisy dla rocznika 1972 - na szczepienie przeciw COVID-19, czym pochwalił się w mediach społecznościowych. Internauci wypomnieli mu jednak jego przedwyborczą wypowiedź na temat s

W piątek, 23 kwietnia, uruchomione zostały zapisy na szczepienia dla osób z rocznika 1972. Z tej okazji skorzystał prezydent Andrzej Duda, który rejestracją na szczepienia pochwalił się w mediach społecznościowych.

- Dzisiaj dzień naszego rocznika. Właśnie zarejestrowałem się na szczepienie przeciw COVID19. A Ty?!? - czytamy we wpisie prezydenta na Twitterze. Wpisowi towarzyszy zdjęcie uśmiechniętego Andrzeja Dudy w koszulce z napisem "Vintage Limited Edition 1972".

[EMBED-2762]

Komentujący wpis prezydenta internauci nie omieszkali jednak wypomnieć mu pochodzących z ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej wypowiedzi, w których usiłował przypodobać się antyszczepionkowcom.

Andrzej Duda o szczepieniach obowiązkowych

- Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. (...) Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe - mówił prezydent w trakcie debaty prezydenckiej 6 lipca 2020 roku.

Prezydent postanowił odpowiedzieć użytkownikowi Twittera, który zasugerował, że jego obecne zachowanie jest objawem niekonsekwencji i hipokryzji, jeśli wziąć pod uwagę jego wypowiedzi przedwyborcze.

 - Szanowny Panie, a kto mówi, że to ma być szczepienie obowiązkowe? Nigdy tak nie mówiłem. Zarejestrowałem się, bo taka jest moja osobista decyzja. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, a już z pewnością nie ja. Zachęcam i tyle. Każdy zdecyduje sam o sobie - skwitował Andrzej Duda.

[EMBED-2763]

Jak podaje Business Insider, prezydent Andrzej Duda zostanie zaszczepiony w poniedziałek, 26 kwietnia, szczepionką mRNA firmy Moderna. W rozmowie w Polsat News prezydent odniósł się do zamieszczonego na Twitterze zdjęcia.

- Jak opublikowałem zdjęcie na Twitterze w tej podkoszulce, to powiem jako ciekawostkę, że ja jakiś czas temu te podkoszulki kupiłem i dla siebie, i dla Agaty, dlatego że my oboje jesteśmy z rocznika 1972 - przywołuje wypowiedź prezydenta PAP.

- I żona dzisiaj przyszła do mnie i trochę miała pretensje: dlaczego mi nie powiedziałeś, to ja też bym się przebrała w tą koszulkę, zrobilibyśmy sobie zdjęcie razem... - opowiadał Andrzej Duda w Polsat News.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter / Andrzej Duda, o2.pl, businessinsider.com.pl, Polsat News, PAP.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >