Andrzej Duda podczas charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim.. (screen) YouTube/Polskie RadioŹródło: (screen) YouTube/Polskie Radio
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Listopada 2020

Górale mówią stanowcze "nie" i chcą zablokować Warszawę. Nie godzą się na wizytę Dudy na Podhalu

Górale nie chcą Andrzeja Dudy na Podhalu. To wyraz sprzeciwu wobec decyzji rządzących, którzy zdecydowali, by ferie świąteczne wszystkich uczniów odbyły się w tym samym okresie. "Zablokujemy zakopiankę".

Podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna, będą skumulowane w jednym okresie, między 4 stycznia a 17-18 stycznia – ogłosił przed tygodniem premier Mateusz Morawiecki.

I dodał: – Ferie, które zwykle były rozłożone na różne województwa w różnym czasie, dzisiaj, w roku 2021, muszą być skumulowane w jednym czasie po to, by ruch był najmniejszy, by nie zamawiać wyjazdów, by nie wyjeżdżać za granicę, by siedzieć w domu, by mobilność była jak najmniejsza.

Wśród hotelarzy i właścicieli stacji narciarskich na Podhalu natychmiast podniosły się głosy, że grozi im bankructwo. Skrócenie sezonu turystycznego ze zwyczajowych sześciu tygodni do dwóch spowoduje ogromne straty przedsiębiorców żyjących z turystyki.

Bohater programu TVN w okropnych słowach drwił z gwałtu. Natychmiastowa reakcja, teraz stracił pracęBohater programu TVN w okropnych słowach drwił z gwałtu. Natychmiastowa reakcja, teraz stracił pracęCzytaj dalej

Apel do Morawieckiego

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że w minioną środę do Kancelarii Premiera wysłano oficjalny wniosek przedstawicieli samorządów z górskich terenów, w którym prosili o zmianę decyzji dotyczącej ferii. Apelowano, by przerwa potrwała do połowy marca.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Carrefour odwraca się od TVP. Wszystko przez mowę nienawiści wobec osób LGBT
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział z początku zamknięcie wszystkich wyciągów narciarskich w Polsce, jednak rząd zdecydował się wycofać z podobnego rozwiązania. Zamknięte pozostaną jednak lokale gastronomiczne, a hotele przyjmować mogą jedynie sportowców, pacjentów, przedstawicieli służby zdrowia oraz osoby będące w delegacjach.

Twórca Twórca "Don Stanislao" zabrał głos ws. pracy nad filmem. "Zaskoczył mnie wieczorny telefon od księdza kardynała"Czytaj dalej

Wspomniane punkty usługowe miałyby działać w pełnym reżimie sanitarnym, a za podobnym rozwiązaniem, jak wskazuje "Wyborcza", podpisywać ma się wiceminister i pełnomocnik Morawieckiego do spraw turystycznych Andrzej Gut-Mostowy. Niewykluczone, że wobec zapowiedzi górali opowie się za nim również Andrzej Duda.

Andrzej Duda nie pojedzie na narty?

W przypadku braku zmian dotyczących tegorocznych ferii podhalańscy przedsiębiorcy zapowiedzieli protest. Manifestacja, za sprawą której centrum stolicy zostałoby zablokowane, ma odbyć się 6 grudnia. Rządzący mają zatem ponad tydzień, by wypracować rozsądne rozwiązanie.

Sprzeciw górali dotknąłby również Andrzeja Dudy. Prezydent znany jest z tego, że co roku jeździ na nartach w podhalańskich miejscowościach. Przed niespełna trzema laty relację ze slalomu głowy państwa w ramach charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim prowadziło Polskie Radio (screen z nagrania znajduje się na zdjęciu wyróżniającym).

Nikt nie przyjedzie na wasze stoki, które otwieracie tylko po to, żeby prezydent Duda mógł sobie pojeździć, ponieważ hotelarze zakopiańscy zablokują zakopiankę – mówił w rozmowie z Money.pl właściciel hotelu PRL w Zakopanem Piotr Zygarski, którego wypowiedź przytacza "GW".

W trakcie swojej kadencji Andrzej Duda szalał m.in. W Rabce, na Kasprowym Wierchu czy Polanie Szymoszkowej. Przedsiębiorcy wskazali, że gdyby polityk wybierał się w góry, protest obejmie również zablokowanie zakopianki.

źródło: Gazeta Wyborcza

Niewiarygodne sceny w Gościu Wiadomości. Dziennikarz wypalił o zbrodniczych Niewiarygodne sceny w Gościu Wiadomości. Dziennikarz wypalił o zbrodniczych "bojówkach" i wolności słowa dzięki TVPCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Przez nową chorobę biją na alarm. Lekarze ostrzegają przed zespołem pocovidowym, dotyka dzieci i może być śmiertelnie niebezpieczny
  2. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Nie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajk
  7. Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K "za grosze"