Andrzej Duda został wygwizdany podczas spotkania z mieszkańcami jednego z miast.. Wikipedia/Radosław Czarnecki
Źródło: Wikipedia/Radosław Czarnecki
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 28 Lutego 2020

Andrzej Duda wygwizdany przez Polaków podczas wizyty w jednym z miast. Nagranie obiegło internet

Andrzej Duda został wygwizdany podczas spotkania z mieszkańcami miasta Rabka-Zdrój (woj. małopolskie). Prezydent udał się na Podhale w ramach kampanii wyborczej, podczas której odwiedza polskie miasta i miasteczka. Tak oto zawitał m.in. do Limanowej oraz Rabki-Zdroju. W trakcie wizyty w drugiej z tych miejscowości doszło do pewnego incydentu.

Prezydent Andrzej Duda w ramach kampanii wyborczej udaje się w podróż po Polsce, spotykając się z Polakami. Niedawno udał się na Podhale, m.in. do Rabki-Zdroju, gdzie uroczyście odsłonił tablicę upamiętniającą śp. Marię Kaczyńską.

- Była to wspaniała osoba, o niezwykłym charakterze, wielkim harcie ducha, dużej sile osobowości; przede wszystkim dobra żona, wspaniała mama i wspaniała Pierwsza Dama. Szanowała każdego człowieka, to było w niej wielkie - podkreślał prezydent. Przyszło sporo sympatyków partii prezydenta i partii PiS, jednak nie obyło się także bez przeciwników i obrońców konstytucji, którzy skandowali hasło "konstytucja" i przynieśli ze sobą trasparenty. W pewnym momencie doszło nawet gwizdów i szarpaniny.

Andrzej Duda został wygwizdany podczas spotkania z mieszkańcami Rabki-Zdroju

Prezydent zachwalał region i identyfikował się z nim. - Zawsze mnie ściska za gardło kiedy przyjeżdżam w te miejsca. Bo ja stąd jestem, Kraków przecież niedaleko, a moja rodzina jest spod gór. I gdy słyszę tę góralską muzykę - czy na Podhalu, w górach, czy w Warszawie jak do mnie przyjeżdżacie, to czuje zawsze wielkie wzruszenie - przyznał.

Wszystko przebiegało w atmosferze raczej spokojnej i miłej, jednak kiedy Andrzej Duda wspomniał o rządowych programach, m.in. o programie 500 plus czy 13. emeryturze, pośród zebranego tłumu pojawiło się buczenie, a nawet gwizdy. Prezydent zdawał się nie przejmować zaistniałą sytuacją i nie zwracać uwagi na zakłócenia. Kontynuował swoje wystąpienie.

Jeden z internautów, obecnych podczas tego spotkania, zamieścił w sieci nagrania. Widać na nich, jak sympatycy prezydenta i jego partii szarpią się i przepychają z jego przeciwnikami i obrońcami konstytucji. Do awantury doszło zarówno w, jak i przed budynkiem, w którym odbywało się spotkanie.

Dwa nagrania do obejrzenia tutaj  i tutaj

Źródło: dziennikzachodni.pl