Andrzej Duda. Wikimedia Commons | Katarzyna Czerwińska
Źródło: Wikimedia Commons | Katarzyna Czerwińska
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 23 Maja 2020

Andrzej Duda poszedł na zakupy. Nagranie zdobywa popularność a internauci pytają o ceny

Andrzej Duda odwiedza dziś Garwolin (woj. mazowieckie). Podczas wizyty prezydent postanowił odwiedzić miejscowy targ na którym sprzedawane były truskawki. Ceny tych owoców są obecnie rekordowo wysokie, jednak z nagrania wizyty nie sposób wyciągnąć takiego wniosku, ponieważ stoisko, które odwiedził było całkowicie pozbawione jakichkolwiek plakietek z kwotami.

Prezydent jest częstym gościem powiatu Garwolińskiego. W jednej z tamtejszych gmin znajduje się ośrodek prezydencki, w którym często bywa. Jest stałym gościem w okolicznych kościołach, które odwiedza przy okazji coniedzielnej mszy świętej.

Andrzej Duda na zakupach. Internauci pytają o ceny

W związku z panującą w kraju suszą oraz problemami ze zbieraniem owoców z pól w tym roku za truskawki musimy zapłacić bardzo dużo. Prawdopodobnie Garwolin nie jest tu wyjątkiem, jednak nie wiadomo ile prezydent zapłacił na targu za kupione owoce. - "A ceny zdjęte specjalnie na tę okazję? Koszyk truskawek 32 czy 40 zł? Kilogram malin 40 zł? A prezydent zapewne pojechał do Garwolina specjalnie żeby kupić taniej niż w Warszawie? ;) Bo przecież nie po to, by robić kampanię- skoro jego pełnomocnik donosi w tej sprawie na innych." - napisała dziennikarka Bianka Mikołajewska. 

W związku z wizytą pojawiły się również oskarżenia o lekceważenie nadal obowiązujących zasad dystansowania społecznego: - "Co dzień to nowy przypadek łamania zasad ustalonych przez rząd PiS. Jak nie sobowtór Mateusza Morawieckiego, to ktoś podszywający się pod Andrzeja Dudę. Mam nadzieję, że policja w Garwolinie działa skutecznie i mandaciki sypią się niczym konfetti z helikoptera." - napisał na Twitterze europoseł Koalicji Obywatelskiej Marek Belka.

Nagranie można zobaczyć pod tym linkiem.