andrzej duda. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 7 Marca 2020

Skandaliczna decyzja Dudy. Przeznaczy 2 mld dla TVP, podpisał ustawę

Andrzej Duda podpisał własnie ustawę na rekompensatę dla TVP w wysokości 2 mld zł. Jednocześnie podważył jakoby te pieniądze miały iść na onkologię, nazywając bzdurą głosy opozycji.

W piątkową noc Duda podczas briefingu w Pałacu Prezydenckim powiedział, co zamierza. Prezydent podpisze ustawę przyznającą mediom publicznym prawie dwa miliardy złotych. Dodał jednak, że zrobi to na pewnych warunkach. 

wtv.pl - portal informacyjny"Nie muszę być prezesem Telewizji". Kurski oddaje się w ręce Dudy, surrealistyczneCzytaj dalej

Andrzej Duda popisał ustawę o przyznaniu 2 mld zł dla TVP

- Sprawę potraktowałem od samego początku bardzo poważnie. Spotkałem się z przewodniczącym KRRiT, przedstawicielami regionalnych rozgłośni polskiego radia i telewizji, prezesem TVP i Polskiego Radia. Regionalne ośrodki wymagają wsparcia i modernizacji. Powinny one wzmacniać i dokumentować lokalną kulturę i tradycję, mówić o lokalnych problemach. I to one wymagają przede wszystkim wsparcia. Nie miałem żadnych wątpliwości, ze pieniądze są dla ich funkcjonowania niezbędne. A mamy spadek wpływów abonamentowych - mówił.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył "po drugiej stronie" 
2.W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem

Duda podobno spotkał się z przedstawicielami mediów publicznych. Podobno jego jedynymi wątpliwościami było to, że telewizja dostanie dużą część tych pieniędzy w przeciwieństwie do radia i innych pokrzywdzonych spółek. 

- Wobec sporów o TVP zaproponowałem reset, danie nowej szansy, nowych rozwiązań w zarządzaniu - nie powiedział jednak o tym, czy zamierza odwołać Kurskiego.

Dodatkowo pomysł o przeznaczeniu 2 mld na onkologię otwarcie nazwał oszustwem. Popisał ustawę na innych warunkach, ale nie powiedział na jakich. Ostatecznie do głosu dopuścił Morawieckiego.

- Rząd PO udzielał rabatów różnym grupom, dlatego teraz rekompensaty są konieczne, to logiczny mechanizm. Żeby sport był pokazywany - mówił premier.

Nadal nie wiadomo, czy Kurski zostanie odwołany. To nie prezydent odwołuje szefa TVP, a Rada Mediów Narodowych.

Warto przypomnieć, kto wchodzi w skład RMN. Pięciu członków, jak podaje Gazeta Wyborcza to: "Krzysztof Czabański, b. poseł PiS, Joanna Lichocka, posłanka PiS (ta od środkowego palca), Elżbieta Kruk, europosłanka PiS, Juliusz Braun, b. szef TVP i KRRiT oraz Grzegorz Podżorny (z rekomendacji Kukiz'15)".
Podobno do poniedziałku, ma odbyć się głosowanie korespondencyjne. Podobno już 4 z 5 głosów jest za odwołaniem Kurskiego. 

Na tej samej konferencji Morawiecki wspomniał o przeznaczeniu środków na onkologię. Poza 11 mld przeznaczonymi przez rząd, ma powstać specjalny fundusz medyczny na prośbę Dudy. Szczegóły funduszu mają wkrótce zostać przekazane do wiadomości publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  2. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
  3. Kontrolerzy mogą niebawem zapukać do twoich drzwi. Jest na nich sposób
  4. U Rydzyka biorą się za youtuberów. Niespodziewane słowa
  5. Jolanta i Piotr marzyli o ślubie. Sąd był nieubłagany
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby