Nie żyje Andrzej Bieniasz, lider zespołu Pudelsi.. (zdj. ilustr.) pixabay/ArcaionŹródło: (zdj. ilustr.) pixabay/Arcaion
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Stycznia 2021

Nie żyje założyciel i lider zespołu Pudelsi. Zmarł w wieku 66 lat

Nie żyje Andrzej Bieniasz. Założyciel i lider zespołu Pudelsi odszedł w wieku 66 lat. Informację o śmierci muzyka potwierdzono na profilu wspomnianej grupy na Facebooku. „Niestety , żegnaj Przyjacielu”, napisano.

Przed dwoma miesiącami poinformowano, że Andrzej Bieniasz cierpi na rzadką odmianę nowotworu. Chłoniak miał stopniowo wyniszczać uznanego gitarzystę.

Według doniesień w sierpniu 2020 roku lider zespołu Pudelsi zdecydował się na chemioterapię. Artysta przeszedł ponadto zabieg przeszczepu szpiku.

Nie żyje Andrzej Bieniasz, lider zespołu Pudelsi

Fakt zaznacza, że w listopadzie nastąpił nawrót choroby. Z inicjatywy siostry Andrzeja Bieniasza w całym kraju uruchomiono zbiórki pieniężne na rzecz muzyka.

Koszt tygodniowej terapii wynosił 4 tysiące złotych. Lek, który pomaga w przypadku nawrotu choroby, nie był refundowany, wskazuje fakt.pl.

Ciągnął kilka osób na workach za autem po śniegu. Doszło do dramatycznego wypadku, 15-latka walczy o życieCiągnął kilka osób na workach za autem po śniegu. Doszło do dramatycznego wypadku, 15-latka walczy o życieCzytaj dalej

Kiedy w sierpniu wreszcie poczuł się dobrze, mógł pójść na spacer, grać na gitarze i normalnie funkcjonować pojawiły się nowe dolegliwości; potworne bóle, niedowłady, zasłabnięcia. Po dwóch tygodniach męczarni i nieprzespanych nocy został przyjęty do szpitala, mówiła wówczas Iwona Dobrowolska, której wypowiedź przytacza dziennik.

Siostra gitarzysty wskazała, że podejrzenia zakładały polineuropatię. Uszkodzone nerwy i zaniki mięśni uniemożliwiły poruszanie kończynami. Nie mógł już grać na gitarze, utrzymać w rękach telefonu, w końcu przestał nawet chodzić, dodała. Choroba miała być następstwem przebytej chemioterapii.

Zmarły założył wspomniany zespół w 1985 roku. Bieniasz był ostatnim członkiem pierwotnego składu Pudelsów. Wieloletnim wokalistą formacji był Maciej Maleńczuk.

Ze względu na problemy zdrowotne założyciela działalność grupy została zawieszona.

źródło: fakt.pl / Facebook

Artykuły polecane przez redakcję WTV: