wtv.pl
Agnieszka Woźniak-Starak wspomniała tragicznie zmarłego Jana Lityńskiego.

instagram/aga_wozniak_starak

Agnieszka Woźniak-Starak zamieściła w mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie. "Woda znowu kogoś nam zabiera"

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Agnieszka Woźniak-Starak wspomniała tragicznie zmarłego Jana Lityńskiego. Przed dwoma dniami wieść o śmierci legendy "Solidarności" obiegła całą Polskę. Działacz utonął w Narwi, ratując swojego psa. Sam nie powrócił już na brzeg.

Na zakończenie minionego tygodnia kraj obiegła wiadomość o śmierci Jana Lityńskiego, zasłużonego działacza „Solidarności” i byłego doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W niedzielę 21 stycznia 75-latek spacerował wraz z żoną i ich psem wałem przeciwpowodziowym na wysokości ul. Wyszkowskiej w Pułtusku 

Lityński utonął, ratując czworonoga. Polityk wpadł pod lód. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy nie odnaleźli ciała. Nadal trwają jego poszukiwania.

Na miejscu pracują nurkowie. W poszukiwaniach ciała Lityńskiego pomaga również dron oraz ułatwiające poruszanie w trudnym terenie łodzie i quady. Oprócz miejscowych jednostek straży pożarnej na miejsce wezwano również ponad 100 policjantów z Płocka i Radomia, wskazuje internetowy serwis radia RMF FM.

Agnieszka Woźniak-Starak żegna zmarłego

Za pośrednictwem mediów społecznościowych legendę „Solidarności” pożegnała również prezenterka telewizji TVN Agnieszka Woźniak-Starak.

Panie Janie, jest Pan wielki. Bo wierzę, że gdzieś Pan nadal jest.. [*], czytamy na Instagramie celebrytki, która udostępniła czarno-białą fotografię tragicznie zmarłego polityka.

Komentujący wpis użytkownicy serwisu zwracają uwagę na ogromną miłość do zwierząt, która pchnęła Lityńskiego do heroicznego czynu. Warto zaznaczyć, że przed kilkoma  miesiącami Woźniak-Starak sama podzieliła się informacją o śmierci towarzyszącego jej przez lata zwierzęcia.

Byłeś wspaniałym psem, najlepszym, jakiego można sobie wymarzyć. Mądrym, opiekuńczym i pięknym. Wiem, że bardzo tęskniłeś za panem... Dziękuję, że byłeś przy mnie. Do zobaczenia Boluś, napisała wówczas.

źródło: Instagram / RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Gessler pokazała piękne zdjęcie z drugiej ciąży. Dziecko niestety zmarło

Czytaj więcej >