wtv.pl
Agata Młynarska

TRICOLORS/East News

Agata Młynarska w żałobie. "Dziękuję ciociu Ewo za beztroski, serdeczny czas..."

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Agata Młynarska wspomniała i pożegnała swoją ukochaną ciocię. Wczoraj przekazano, iż nie żyje Ewa Wawrzoń, która była mamą przyjaciółki Młynarskiej. "Dziękuję ciociu Ewo za bezstroski, se

  • Związek Artystów Scen Polskich opublikował przykrą informację o śmierci Ewy Wawrzoń - aktorki znanej między innymi z występów w "Plebanii" czy też produkcji "Samo życie"

  • Wawrzoń była bliska także Agacie Młynarskiej. Dziennikarka przyjaźniła się z jej córką już od najmłodszych lat

  • "Dziękuję ciociu Ewo za bezstroski, serdeczny czas" - czytamy w publikacji Młynarskiej, umieszczonej na platformie Instagram

Wczoraj wieczorem Związek Artystów Scen Polskich zaskoczył informacją o śmierci Ewy Wawrzoń. "Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu Ewy Wawrzoń, wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej, Członkini ZASP. Artystka związana była m.in z teatrami w Krakowie i Warszawie. Spoczywaj w pokoju" - wskazali w specjalnym komunikacie. Agata Młynarska także postanowiła pożegnać swoją ciocię. 

Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu Ewy Wawrzoń, wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej, Członkini ZASP. Artystka związana była m.in z teatrami w Krakowie i Warszawie. Spoczywaj w pokoju [*]

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Środa, 14 kwietnia 2021

Za pośrednictwem mediów Agata Młynarska pożegnała ukochaną ciocię

Wpis Młynarskiej ukazał się 3 godziny po wpisie ZASP. Do opisu dołączyła poruszające zdjęcia aktorki z przeszłości. Dziennikarka stwierdziła wprost, że śmierci cioci zamknęła kolejny rozdział dzieciństwa. Jak się okazuje, Ewa Wawrzoń była dla niej ciocią, a jej mąż - dyrektor teatru w Szczecinie Janusz Bukowski - wujkiem

Agata Młynarska opowiedziała o warunkach wspólnego życie w 14-piętrowym bloku przy ulicy Waliców 20. Felietonistka mieszkała na ostatniej kondygnacji, a do córki Ewy Warzoń dzieliło ją zaledwie kilka pięter. "Bawiłyśmy się na klatce schodowej, pod zsypem, nasze mamy wychodziły do teatru, wieczorami spotykaliśmy się wszyscy, krążąc po sąsiedzku, odwiedzając się na przemian w ciasnych mieszkaniach, z kuchniami bez okien ale za to z pysznym bigosem na stole" - czytamy. 

Co więcej, Agata Młynarska w dzieciństwie spędzała wakacje z rodziną Warzoniów.  "Pamiętam serdeczność domu cioci Ewy i wujka Janusza - dokładnie tak jak widać to na pierwszym zdjęciu" - deklaruje, przypominając o niesamowitych zdolnościach aktorskich zmarłej. 

Zmarła była jedną z najbliższych przyjaciółek rodziny Młynarskich. "Choć ostatnio nasz kontakt był rzadki, piszę o Jej odejściu z bólem i tęsknotą za pięknymi, radosnymi chwilami dzieciństwa" - wspomina. Autorka wpisu złożyła kondolencje bliskim i rodzinie zmarłej. "Smutno i pusto... Dziękuję ciociu Ewo za bezstroski, serdeczny czas" - zakończyła.

Publiczne pożegnanie zmarłej wywołało ponad 2 tysiące reakcji. Ewa Wawrzoń jest znana przede wszystkim miłośnikom sztuk teatralnych. Od lat pracowała z Teatrem Narodowym, Teatrem Starym w Krakowie, warszawskim Teatrem Dramatycznym czy Teatrem Powszechnym w Warszawie. 

Internauci nie szczędzili wyrazów współczucia. Część z nich podzieliła się osobistymi wspomnieniami. "Pan Janusz, dawno temu, jak byłam dzieciakiem, przyjechał do nas do domu (Szczecin) ze swoim jamnikiem. Moja jamniczka Kinga i jego jamnik doczekali się 8 małych jamniczków. Pamiętam wtedy, że to był szok. Pan aktor u nas w domu. Znałam Go z Janosika" - wskazała jedna z użytkowniczek Instagrama. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Instagram/Agata Młynarska]

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >