Adam Małysz zmaga się z falą krytyki za wystąpienie z Adrzejem Dudą na skoczni w Wiśle. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Listopada 2019

Adam Małysz krytykowany za spotkanie z Dudą. "Wstydź się"

Adam Małysz zmaga się teraz z falą krytyki i hejtu ze strony internautów, za wystąpienie z Andrzejem Dudą na skoczni w Wiśle, podczas zawodów narciarskich. Wiele osób nie kryje swojego rozczarowania względem słynnego skoczka.

W niedzielę odbywały się w Wiśle pierwsze w tym sezonie zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich. Po zakończeniu konkursu, kibice mieli okazję zobaczyć jeszcze show polityczny z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, który wkroczył na skocznię i Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości nagrodził m.im. najpopularniejszego polskiego skoczka - Adama Małysza. Ten podziękował mu serdecznie i odwdzięczył się lawiną komplementów przed kamerą TVP. Wielu polskich kibiców nie kryje swojego oburzenia i rozczarowania. Nie brakuje przy tym fali krytyki z użyciem mocnych słów. 

Adam Małysz szczerze nt. swojej wiary i małżeństwa. Żona z córką są katoliczkami, ale nie onAdam Małysz szczerze nt. swojej wiary i małżeństwa. Żona z córką są katoliczkami, ale nie onCzytaj dalej

Przed kibicami i kamerami czołowych polskich stacji telewizyjnych, Prezydent wręczył Adamowi Małyszowi nagrodę za zasługi dla sportu i kraju. Kilka minut później pojawili się razem także przed kamerą TVP. Andrzej Duda pozwolił sobie wówczas na krótką recenzję konkursu i kilka uwag na temat panujących warunków atmosferycznych. 

– Wszystko Pan już nam tutaj zgrabnie opisał – odparł reporter TVP prowadzący rozmowę.

Fala ciepłych słów wobec Dudy popłynęła przed kamerą również z ust Adama Małysza.

– Muszę tutaj przyznać, że Pan Prezydent naprawdę jest bardzo, bardzo mocno poinformowany. I to jest pierwszy kibic Rzeczpospolitej! Dlatego, że to, co usłyszałem tutaj, to nie jeden trener na górze pomyliłby się z tym – ocenił. – To były bardzo fachowe odpowiedzi. Jedynie trener jest w stanie takich odpowiedzi udzielić – powiedział Małysz.

Adam Małysz zmaga się z falą krytyki

Słynny skoczek postanowił pochwalić się nagrodą otrzymaną od Prezydenta, na swoim profilu na Instagramie, co spowodowało liczne gratulacje, jak i krytykę, ze strony komentujących fanów.

- "Wielkim zaszczytem dla mnie było zostać uhonorowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości za zasługi dla Niepodległej" - napisał w poście Adam Małysz.

- "Z jego rąk to wątpliwy zaszczyt"; "Małysz, wstydź się"; "Ja bym od Dudy nie przyjęła. Trzeba mieć honor"; "Jak najbardziej zasłużenie. Szkoda jednak, że z rąk 'Adriana' w trakcie jego kampanii" - piszą w komentarzach rozczarowani i rozgniewani kibice.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Urszulę kochał każdy urodzony w PRL. Nie uwierzycie, z kim jest spokrewniona

2. Po katechezie, dzieci pytały rodziców: "Co to znaczy sakramentalna dz*wka?"

3. Wpadka prezentera TVP na żywo. "Ku*wa, nie da rady"

4. 13. emerytury mają być szybciej. Znamy terminy

5. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał

6. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer