Spędził miesiąc w szpitalu, miał poważne powikłania. Polski europoseł opowiedział o trudnej walce z wirusem.. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Kwietnia 2020

Spędził miesiąc w szpitalu, miał poważne powikłania. Polski europoseł opowiedział o trudnej walce z wirusem.

Adam Jarubas podczas pobytu w Parlamencie Europejskim zmagał się z koronawirusem. Polityk opowiedział o swojej walce z niewidzialnym wrogiem.

Wiceprezes PSL opowiedział w wywiadzie dla "Radia ZET" o ciężkich zmaganiach z wirusem. Adam Jarubas przyznał, że choroba uświadomiła mu, że nikt nie jest nieśmiertelny. Miesięczna kuracja w szpitalu odbiła się także na jego wadze. Polityk schudł 8 kg.

Adam Jarubas zmagał sie z koronawirusem

Choroba była dla polskiego europosła nie lada zaskoczeniem. Do tej pory mężczyzna cieszył sie dobrym zdrowiem. Koronawirus dopadł go niespodziewanie. Zdaniem polityka winny jest rytm, w jakim pracuje. Ciągłe podróże do Brukseli i przebywanie w zatłoczonych samolotach to warunki, w których łatwo o zakażenie. Jeden z liderów polskich ludowców starał się przestrzegać zasad sanitarnych, ale i to zawiodło.

W przeciwieństwie do wielu zakażonych, polski polityk w czasie choroby nie miał problemów z oddychaniem. Pojawiły się wysoka gorączka i dreszcze, ale bez konieczności podłączenia mężczyzny do respiratora. Powikłaniem po COVID19 było w przypadku europosła zapalenie płuc, w jego płucach pojawiły się też poważne zmiany. Polityk leczy je ciężkimi lekami.Cała kuracja oparta zaś była na antybiotykach i lekach stosowanych w leczeniu chociażby HIV. Takie metody leczenia stosowane są obecnie we wszystkich europejskich szpitalach.

Adam Jarubas ostrzega nas przed koronawirusem. W jego opinii to ciężka choroba, może dopaść nawet osoby cieszące się dobrym zdrowiem. Choroba uświadamia, że nikt nie jest wieczny. Mężczyzna skierował także podziękowania do wspierającej go rodziny i personelu medycznego. Dziękował za poświęcenie i pracę. Wiceprezes PSL ma także nadzieje, że wybory jednak się nie odbędą. To zagrożenie dla zdrowia Polaków. Polityk dodał jednak, że Polski nie można oddać walkowerem. W dalszej części rozmowy Jarubas zaznaczył też, że bojkot majowych wyborów to realizacja planu Jarosława Kaczyńskiego.