wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Spędził miesiąc w szpitalu, miał poważne powikłania. Polski europoseł opowiedział o trudnej walce z wirusem

21 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Adam Jarubas podczas pobytu w Parlamencie Europejskim zmagał się z koronawirusem. Polityk opowiedział o swojej walce z niewidzialnym wrogiem.

Wiceprezes PSL opowiedział w wywiadzie dla "Radia ZET" o ciężkich zmaganiach z wirusem. Adam Jarubas przyznał, że choroba uświadomiła mu, że nikt nie jest nieśmiertelny. Miesięczna kuracja w szpitalu odbiła się także na jego wadze. Polityk schudł 8 kg.

Adam Jarubas zmagał się z koronawirusem

Choroba była dla polskiego europosła nie lada zaskoczeniem. Do tej pory mężczyzna cieszył się dobrym zdrowiem. Koronawirus dopadł go niespodziewanie. Zdaniem polityka winny jest rytm, w jakim pracuje. Ciągłe podróże do Brukseli i przebywanie w zatłoczonych samolotach to warunki, w których łatwo o zakażenie. Jeden z liderów polskich ludowców starał się przestrzegać zasad sanitarnych, ale i to zawiodło.

W przeciwieństwie do wielu zakażonych, polski polityk w czasie choroby nie miał problemów z oddychaniem. Pojawiły się wysoka gorączka i dreszcze, ale bez konieczności podłączenia mężczyzny do respiratora. Powikłaniem po COVID-19 było w przypadku europosła zapalenie płuc, w jego płucach pojawiły się też poważne zmiany. Polityk leczył je ciężkimi lekami. Cała kuracja oparta zaś była na antybiotykach i środkach stosowanych w leczeniu chociażby HIV. Takie metody leczenia stosowane są obecnie we wszystkich europejskich szpitalach.

Adam Jarubas ostrzega nas przed koronawirusem. W jego opinii to ciężka choroba, która może dopaść nawet osoby cieszące się dobrym zdrowiem. Zakażenie uświadamia, że nikt nie jest wieczny. Europoseł skierował także podziękowania do wspierającej go rodziny i personelu medycznego. Dziękował za poświęcenie i pracę.

Poza tym wiceprezes PSL ma nadzieje, że wybory jednak się nie odbędą. To zagrożenie dla zdrowia Polaków. Polityk dodał jednak, że Polski nie można oddać walkowerem. W dalszej części rozmowy Jarubas zaznaczył też, że bojkot majowych wyborów to realizacja planu Jarosława Kaczyńskiego. 

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >