wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tysiące osób nie zapłacą abonamentu RTV. Trzeba spełniać jeden warunek

23 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Abonament RTV nie będzie musiał być opłacany przez część polskich przedsiębiorców. To jeden z elementów tzw. tarczy antykryzysowej, projektu ułatwień dla firm zaproponowanych przez polski rząd wobec epidemii wirusa z Wuhan.

Tarcza kryzysowa to pakiet ustaw zaproponowanych przez polskie władze, mających na celu pomóc przedsiębiorcom przetrwać ten niezwykle trudny dla nich czas. W projekcie przygotowanym wobec epidemii koronawirusa znajdziemy wzmiankę o dopłatach do pensji, odroczeniach w płaceniu podatku oraz ZUS. Jak ustalili dziennikarze "Faktu", projekt ustawy zakłada również tymczasowe zwolnienie firm z konieczności płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Abonament RTV: kto skorzysta z ulgi?

"W szczególności z tego rozwiązania skorzystają usługodawcy z branży gastronomicznej, hotelarskiej czy fryzjerskiej, gdzie przedmiotem jest korzystanie z utworów lub przedmiotów praw pokrewnych, a opłaty te nie są określane jako wprost zależne od faktycznego przychodu lub dochodu tego przedsiębiorcy za świadczenie przez niego usług w danym okresie. Dodatkowo zakłada się, że w tym specyficznym okresie przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z opłat abonamentowych za każdy radioodbiornik czy telewizor w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej", czytamy we fragmencie ustawy przytaczanej przez tabloid.

Warunkiem skorzystania z ulgi jest, rzecz jasna, regularne płacenie abonamentu. Jak podaje "Fakt", obecnie płaci go około 300 tys. polskich przedsiębiorstw.

Przypomnijmy, że konieczność opłacania abonamentu RTV dotyczy wszystkich firm i instytucji, w których znajduje się odbiornik radiowy bądź telewizyjny. W przypadku radioodbiornika wynosi on 7 zł miesięcznie. Za radio i telewizor polscy przedsiębiorcy płacą zaś 22,70 zł w skali miesiąca.

Projekt ustawy zakłada, że część polskich przedsiębiorców zostanie zwolniona z płacenia abonamentu RTV do końca bieżącego roku.

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >