Abonament RTV
Źródło: Pixabay / Henryk Niestrój
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Marca 2020

Tysiące osób nie zapłacą abonamentu RTV. Trzeba spełniać jeden warunek

Abonament RTV nie będzie musiał być opłacany przez część polskich przedsiębiorców. To jeden z elementów tzw. tarczy antykryzysowej, projektu ułatwień dla firm zaproponowanych przez polski rząd wobec epidemii wirusa z Wuhan.

Tarcza kryzysowa to pakiet ustaw zaproponowanych przez polskie władze, mających na celu pomóc przedsiębiorcom przetrwać ten niezwykle trudny dla nich czas. W projekcie przygotowanym wobec epidemii koronawirusa znajdziemy wzmiankę o dopłatach do pensji, odroczeniach w płaceniu podatku oraz ZUS. Jak ustalili dziennikarze "Faktu", projekt ustawy zakłada również tymczasowe zwolnienie firm z konieczności płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Rząd zakazał sprzedawania Polakom maseczek i płynów dezynfekujących. Od wtorku już ich nie zamówicie z popularnej stronyRząd zakazał sprzedawania Polakom maseczek i płynów dezynfekujących. Od wtorku już ich nie zamówicie z popularnej stronyCzytaj dalej

Abonament RTV: kto skorzysta z ulgi?

"W szczególności z tego rozwiązania skorzystają usługodawcy z branży gastronomicznej, hotelarskiej czy fryzjerskiej, gdzie przedmiotem jest korzystanie z utworów lub przedmiotów praw pokrewnych, a opłaty te nie są określane jako wprost zależne od faktycznego przychodu lub dochodu tego przedsiębiorcy za świadczenie przez niego usług w danym okresie. Dodatkowo zakłada się, że w tym specyficznym okresie przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z opłat abonamentowych za każdy radioodbiornik czy telewizor w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej", czytamy we fragmencie ustawy przytaczanej przez tabloid.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda postawiona pod ścianą. Mocna, krytyczna odpowiedź na apele pierwszej damy trafiła do sieci
2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".

Warunkiem skorzystania z ulgi jest, rzecz jasna, regularne płacenie abonamentu. Jak podaje "Fakt", obecnie płaci go około 300 tys. polskich przedsiębiorstw.

Przypomnijmy, że konieczność opłacania abonamentu RTV dotyczy wszystkich firm i instytucji, w których znajduje się odbiornik radiowy bądź telewizyjny. W przypadku radioodbiornika wynosi on 7 zł miesięcznie. Za radio i telewizor polscy przedsiębiorcy płacą zaś 22,70 zł w skali miesiąca.

Projekt ustawy zakłada, że część polskich przedsiębiorców zostanie zwolniona z płacenia abonamentu RTV do końca bieżącego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Biedronka nie będzie już otwarta, jak wcześniej. Reorganizacja pracy sklepu
  4. Selfie albo szybka wizyta policji. Rusza aplikacja dla osób w kwarantannie, jej szczegóły zaskakują
  5. Stanowcza opinia polskiego nauczyciela. Wytknął wszystkie problemy polskiej szkoły, wpis stał się hitem
  6. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko

Źródło: Fakt