wtv.pl > Polska > 86-latka znaleziona w lesie. Jej zniknięcie zauważył sąsiad
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:11

86-latka znaleziona w lesie. Jej zniknięcie zauważył sąsiad

Policja znalazła zaginioną 86-latkę w lesie
materiały policyjne

86-letnia kobieta z gminy Milejczyce wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Policja rozpoczęła poszukiwania starszej kobiety. Obawy o finał akcji były duże z racji rozległych lasów znajdujących się w okolicy. Funkcjonariusze znaleźli kobietę w miejscu, gdzie zwykłe auto nie było w stanie dojechać. - Seniorka leżała w lesie i trzęsła się z zimna - przekazuje policja z Siemiatycz.

Fakt, że 86-letnia kobieta zniknęła ze swojego domu, zauważył sąsiad seniorki. Mężczyzna powiadomił rodzinę o tej sytuacji w czwartek.

- Z relacji rodziny wynikało, że kobieta mieszka samotnie i ostatni raz była widziana w środę po południu - przekazała policja.

Informacje zebrane przez mundurowych wskazywały, że swój dom 86-latka opuściła w środę. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Wiek, pora roku oraz zalesiona okolica tworzyły niebezpieczną siatkę sytuacyjną dla zdezorientowanej seniorki.

Policjanci poszukiwali 86-latki na wszystkie dostępne sposoby

Mieszkanka gminy Milejczyce na Podlasiu była poszukiwana przez kilkudziesięciu policjantów. - Zaangażowali się w nie (poszukiwania - przyp. red.) nie tylko policjanci pełniący służbę w tym czasie, ale także ci, którzy przebywali na wolnym - relacjonuje policja z Siemiatycz.

Do akcji włączyła się również straż pożarna. Policja oraz strażacy sprawdzali okolice domu 86-latki.

>

Źródło: materiały policyjne

Dzielnicowi przeczesywali teren na quadach. Ten obszar był zdecydowanie mniej dostępny i większy, więc użycie specjalistycznych pojazdów było pomocne. To właśnie oni dokonali dramatycznego odkrycia.

>

Źródło: materiały policyjne

Kobieta była skrajnie wyziębiona

W czwartek po południu akcja poszukiwawcza przyniosła efekty. - Seniorka leżała w lesie i trzęsła się z zimna - przekazała policja.

86-latka leżała na lesie 3 kilometry od swojego domu, za torami kolejowymi, gdzie dojechanie normalnym pojazdem nie jest możliwe.

- Policjanci natychmiast okryli ją policyjnymi bluzami i udzielili jej pomocy przedmedycznej - dodaje policja z Siemiatycz. Kontakt z seniorką był mocno utrudniony, a ona sama nie była w stanie się samodzielnie poruszać.

>

Źródło: materiały policyjne

Po zabezpieczeniu kobiety miejsce jej pobytu przekazano reszcie ekipy poszukiwawczej. Skierowano tam specjalny radiowóz terenowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

86-latka trafiła pod opiekę lekarzy

Historia zakończyła się szczęśliwie. Policjanci znaleźli 86-latkę na czas. Terenowy pojazd przewiózł kobietę do asfaltowej drogi, gdzie czekała na nią karetka.

>

Źródło: materiały policyjne

Nie przekazano informacji, w jakim stanie znajduje się obecnie kobieta. Nic nie wskazuje jednak na to, by jej życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: KPP Siemiatycze

Powiązane