wtv.pl > Polityka > Na okres epidemii rodzice będą wsparci nie tylko przez 500 plus. Mateusz Morawiecki zajął stanowisko w sprawie przedłużenia zasiłku
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:38

Na okres epidemii rodzice będą wsparci nie tylko przez 500 plus. Mateusz Morawiecki zajął stanowisko w sprawie przedłużenia zasiłku

wtv
WTV.pl

Podstawą funkcjonowania każdego państwa, zmagającego się z konsekwencjami pandemii, jest wsparcie finansowe dla społeczeństwa. W Polsce na pomoc czekają nie tylko właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, ale też rodziny, które są niezbędne dla istnienia każdej struktury społecznej. Po ostatniej konferencji prasowej, podczas której ogłoszono między innymi przedłużenie zamknięcia placówek oświatowych, zaczęły narastać pytania dotyczące przedłużenia zasiłku opiekuńczego. 

500 plus: Kluczowa decyzja Mateusza Morawieckiego. 

Po ostatnim briefingu przedstawicieli Rady Ministrów sfrustrowani rodzice zaczęli wyrażać publicznie swoje wątpliwości. W zadawanych przez nich pytaniach odnieśli się do sprawy przedłużenia zasiłku opiekuńczego. Wielu z nich podaje, że 500 plus nie może być jedynym źródłem wsparcia ze strony państwa, podczas gdy opiekunowie małych dzieci nie mogą podjąć się pracy. Jak zadeklarował Zakład Ubezpieczeń Społecznych na oficjalnym profilu na Twitterze, nie powstały jeszcze odpowiednie regulacje, które umożliwiłyby wydłużenie zasiłku opiekuńczego. Temat ten stał się przedmiotem oświadczenia Mateusza Morawieckiego. 

Jak podaje "Polsat News", wiemy już, że podczas konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki odpowiedział, jaki ma pomysł na umożliwienie opieki nad najmłodszymi pociechami tak, aby sytuacja ekonomiczna wielu rodzin nie uległa drastycznemu pogorszeniu. Pytany przez dziennikarzy zadeklarował, że pomoc, którą rząd Prawa i Sprawiedliwości szykuje dla rodziców, będzie dwutorowa. W najbliższej przyszłości poznamy plany zorganizowania w placówkach edukacyjnych opieki dla uczniów klas 1-3. Jak informuje premier, to właśnie oni będą mieli pierwszeństwo przy wznowieniu funkcjonowania szkół. Poza 500 plus Morawiecki zadeklarował też, że przedłuży świadczenie zasiłku opiekuńczego.

Źródło: Polsat News

Powiązane