wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Na okres epidemii rodzice będą wsparci nie tylko przez 500 plus. Mateusz Morawiecki zajął stanowisko w sprawie przedłużenia zasiłku

25 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

500 plus nie pozostanie jedyną formą wsparcia ze strony państwa. Wiele wątpliwości dotyczących przyszłości finansowej rodziców postanowił rozwiać sam premier Morawiecki. Podjął on kluczową decyzję, która pomoże niejednej rodzinie.

Podstawą funkcjonowania każdego państwa, zmagającego się z konsekwencjami pandemii, jest wsparcie finansowe dla społeczeństwa. W Polsce na pomoc czekają nie tylko właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, ale też rodziny, które są niezbędne dla istnienia każdej struktury społecznej. Po ostatniej konferencji prasowej, podczas której ogłoszono między innymi przedłużenie zamknięcia placówek oświatowych, zaczęły narastać pytania dotyczące przedłużenia zasiłku opiekuńczego. 

500 plus: Kluczowa decyzja Mateusza Morawieckiego. 

Po ostatnim briefingu przedstawicieli Rady Ministrów sfrustrowani rodzice zaczęli wyrażać publicznie swoje wątpliwości. W zadawanych przez nich pytaniach odnieśli się do sprawy przedłużenia zasiłku opiekuńczego. Wielu z nich podaje, że 500 plus nie może być jedynym źródłem wsparcia ze strony państwa, podczas gdy opiekunowie małych dzieci nie mogą podjąć się pracy. Jak zadeklarował Zakład Ubezpieczeń Społecznych na oficjalnym profilu na Twitterze, nie powstały jeszcze odpowiednie regulacje, które umożliwiłyby wydłużenie zasiłku opiekuńczego. Temat ten stał się przedmiotem oświadczenia Mateusza Morawieckiego. 

Jak podaje "Polsat News", wiemy już, że podczas konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki odpowiedział, jaki ma pomysł na umożliwienie opieki nad najmłodszymi pociechami tak, aby sytuacja ekonomiczna wielu rodzin nie uległa drastycznemu pogorszeniu. Pytany przez dziennikarzy zadeklarował, że pomoc, którą rząd Prawa i Sprawiedliwości szykuje dla rodziców, będzie dwutorowa. W najbliższej przyszłości poznamy plany zorganizowania w placówkach edukacyjnych opieki dla uczniów klas 1-3. Jak informuje premier, to właśnie oni będą mieli pierwszeństwo przy wznowieniu funkcjonowania szkół. Poza 500 plus Morawiecki zadeklarował też, że przedłuży świadczenie zasiłku opiekuńczego.

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >