500 plus doczeka się pewnych zmian w 2021 r.. flickr.com/Narodowy Bank PolskiŹródło: flickr.com/Narodowy Bank Polski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Września 2020

Czy 500 plus powinno zostać zwiększone? Minister zabrał głos, wszystko stało się jasne

500 plus doczeka się pewnych istotnych zmian w nadchodzącym roku. Niemiła niespodzianka czekać będzie jednak czekać na osoby, które oczekiwały waloryzacji świadczenia. Rząd zaakceptował już ustawę budżetową na rok 2021. Teraz zajmie się nią Sejm, a jej wejście w życie wydaje się zwykłą formalnością.

Sejm powraca do pracy po wakacjach, a jedną z kluczowych kwestii, którymi będą musieli zająć się rządzący, jest bez wątpienia budżet na nadchodzący rok. Ważną pozycję w obradach czekającego na rekonstrukcję rządu pełnić będzie z pewnością sztandarowy program socjalny Prawa i Sprawiedliwości. W roku 2021 500 plus doczeka się istotnych zmian. Osoby będące beneficjentami świadczenia ponownie będą musiały złożyć wniosek o jego wypłatę, wskazuje Strefabiznesu.pl.

wtv.pl - portal informacyjny"Wiadomości" odpłynęły. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?Czytaj dalej

500 plus bez waloryzacji?

Zdaniem części publicystów luty 2021 r. może być zatem terminem, w którym rządzący mogą zacząć odchodzić od wypłacania programu bądź zastąpić go bonami na określone wydatki, co miałoby zapobiec przeznaczaniu świadczenia na cele niezwiązane z dziećmi, które w teorii mają być beneficjentami programu. Jako wzorzec mógłby posłużyć wprowadzony po epidemii koronawirusa bon turystyczny.

Niespodziewane słowa Katarzyny Cichopek w Niespodziewane słowa Katarzyny Cichopek w "Pytanie na śniadanie". Widzowie nie wytrzymaliCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu 2. Gessler pokazała przepis na obłędne pieczone ziemniaki. Sekretem ich smaku jest aromatyczna przyprawa 3. Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Co teraz robi była gwiazda "Pytania na śniadanie"?

Zarówno opozycja, jak i sami obywatele wyrażali już swój sprzeciw wobec podobnemu pomysłowi. "Strefa biznesu" wskazuje jednak, że takie zmiany wydają się najbardziej prawdopodobne, o ile w ogóle dojdzie do pewnych przekształceń. Kolejno rządzący mogliby rozważyć przywrócenie progu dochodowego dla beneficjentów 500 plus. Wciąż nie ma jednak żadnego konkretnego potwierdzenia podobnych kroków ze strony władz. Najmniej prawdopodobna wydaje się z kolei waloryzacja świadczenia.

Zapytany o możliwe podniesienie wartości programu, który wobec rosnącej inflacji z roku na rok traci na wartości, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed wskazał, że rozpisano już budżet na rok 2021. Program 500 plus ma w nim zagwarantowane 40 mld zł. Budżet nie zakłada jednak waloryzacji świadczenia. Beneficjenci sztandarowego programu socjalnego PiS mogą liczyć na ewentualne zwiększenie jego wartości najwcześniej za przeszło półtora roku, w 2022. Nie wiadomo jednak, czy wówczas politycy zdecydują się na podobne zmiany. Na razie nic na to nie wskazuje.

Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Państwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnić
  2. Z ostatniej chwili: pękła rura, woda zalewa ulice i chodnik. Sytuacja jest poważna
  3. Znaleźli porzuconego, rannego, chorego psa. Teraz proszą o pomoc wszystkich miłośników zwierząt
  4. Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje
  5. Niewiarygodne, czym zajmuje się mąż najbardziej tajemniczej dziennikarki "Wiadomości" TVP. Bywa porównywana do Danuty Holeckiej, ale wiemy o niej bardzo mało
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źródło: Strefabiznesu.pl