500 plus. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 15 Kwietnia 2020

Minister zdementowała plotki ws. przyszłości 500 plus. Do kogo będą trafiać pieniądze?

500 plus pozostanie w niezmienionej formie. Rząd nie przewiduje żadnych zmian w programie. Taką informację przekazała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Meląg na antenie rządowego radia.

Na skutek epidemii pojawiło się bardzo dużo głosów wzywających do zrewidowania kształtu programu 500 plus. Nadchodząca recesja prawdopodobnie bardzo uszczupli finanse publiczne - i to w momencie gdy pieniądze są szczególnie potrzebne na walkę z wirusem.

Zaufany człowiek Rydzyka odleciał w Radiu Maryja. “Katoliccy politycy powinni tworzyć prawo na podstawie nauk Chrystusa”Zaufany człowiek Rydzyka odleciał w Radiu Maryja. “Katoliccy politycy powinni tworzyć prawo na podstawie nauk Chrystusa”Czytaj dalej

500 plus bez zmian

Jakimkolwiek cięciom w programie zdecydowanie sprzeciwiła się minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Takich sugestii nawet nie tylko nie przyjmujemy, ale w tym wymiarze - szerokiego wsparcia dla rodzin - program będzie realizowany - mówiła. Wskazywała, że teraz szczególnie istotne jest wsparcie dla rodzin - Dlatego ono jest bardzo ważne dla polskich rodzin i nie zamierzamy z tego świadczenia rezygnować - stwierdziła. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał
2. Kraków tonie w ciemnościach, władze wyłączyły latarnie w nocy. Czy w Warszawie będzie tak samo? Mamy odpowiedź

Z całą pewnością na decyzję rządu mają wpływ ostatnie badania opinii publicznej na ten temat. Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Super Expressu tylko 24% respondentów popiera wprowadzenie zmian w programie. Przeciwnych jest aż 56 proc. Badanie zrealizowano w dniach 6-7 kwietnia na próbie 1054 dorosłych Polaków.

Jak komentuje w rozmowie z SE politolog Kazimierz Kik, Polacy uważają, że 500 plus nie może paść ofiarą kryzysu. Zdaniem Kika są inne projekty, z których można zrezygnować np. zakup samolotów F35 – Sprawdza się socjalna polityka rządu PiS, ponieważ nasze społeczeństwo jest nadal w dużej części ubogie i ma podejście socjalistyczne – mówi politolog. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat na temat pożaru w Czarnobylu. Dotyczy on naszego kraju
  2. Grill z rodziną dozwolony, choć z małym "ale". Od mandatu dzieli nas tylko jedna rzecz
  3. Co dalej z ograniczeniami? Minister nie ma wątpliwości, ten tydzień będzie decydujący
  4. Jak, gdzie i kiedy nosić maseczki? Garść przydatnych informacji, sprawa dotyczy każdego
  5. Agata Duda drży o przyszłość córki. Pierwsza dama ma poważne powody do obaw
  6. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy

Źródła: RadioZet/se.pl