wtv.pl > Polska > Minister zdementowała plotki ws. przyszłości 500 plus. Do kogo będą trafiać pieniądze?
Wiktor Ćwikliński
Wiktor Ćwikliński 19.03.2022 08:45

Minister zdementowała plotki ws. przyszłości 500 plus. Do kogo będą trafiać pieniądze?

500 plus
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Na skutek epidemii pojawiło się bardzo dużo głosów wzywających do zrewidowania kształtu programu 500 plus. Nadchodząca recesja prawdopodobnie bardzo uszczupli finanse publiczne - i to w momencie gdy pieniądze są szczególnie potrzebne na walkę z wirusem.

500 plus bez zmian

Jakimkolwiek cięciom w programie zdecydowanie sprzeciwiła się minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Takich sugestii nawet nie tylko nie przyjmujemy, ale w tym wymiarze - szerokiego wsparcia dla rodzin - program będzie realizowany - mówiła. Wskazywała, że teraz szczególnie istotne jest wsparcie dla rodzin - Dlatego ono jest bardzo ważne dla polskich rodzin i nie zamierzamy z tego świadczenia rezygnować - stwierdziła. 

Z całą pewnością na decyzję rządu mają wpływ ostatnie badania opinii publicznej na ten temat. Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Super Expressu tylko 24% respondentów popiera wprowadzenie zmian w programie. Przeciwnych jest aż 56 proc. Badanie zrealizowano w dniach 6-7 kwietnia na próbie 1054 dorosłych Polaków.

Jak komentuje w rozmowie z SE politolog Kazimierz Kik, Polacy uważają, że 500 plus nie może paść ofiarą kryzysu. Zdaniem Kika są inne projekty, z których można zrezygnować np. zakup samolotów F35 – Sprawdza się socjalna polityka rządu PiS, ponieważ nasze społeczeństwo jest nadal w dużej części ubogie i ma podejście socjalistyczne – mówi politolog. 

Źródła: RadioZet/se.pl