wtv.pl
500 plus

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Minister zdementowała plotki ws. przyszłości 500 plus. Do kogo będą trafiać pieniądze?

15 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

500 plus pozostanie w niezmienionej formie. Rząd nie przewiduje żadnych zmian w programie. Taką informację przekazała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Meląg na antenie rządowego radia.

Na skutek epidemii pojawiło się bardzo dużo głosów wzywających do zrewidowania kształtu programu 500 plus. Nadchodząca recesja prawdopodobnie bardzo uszczupli finanse publiczne - i to w momencie gdy pieniądze są szczególnie potrzebne na walkę z wirusem.

500 plus bez zmian

Jakimkolwiek cięciom w programie zdecydowanie sprzeciwiła się minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Takich sugestii nawet nie tylko nie przyjmujemy, ale w tym wymiarze - szerokiego wsparcia dla rodzin - program będzie realizowany - mówiła. Wskazywała, że teraz szczególnie istotne jest wsparcie dla rodzin - Dlatego ono jest bardzo ważne dla polskich rodzin i nie zamierzamy z tego świadczenia rezygnować - stwierdziła. 

Z całą pewnością na decyzję rządu mają wpływ ostatnie badania opinii publicznej na ten temat. Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Super Expressu tylko 24% respondentów popiera wprowadzenie zmian w programie. Przeciwnych jest aż 56 proc. Badanie zrealizowano w dniach 6-7 kwietnia na próbie 1054 dorosłych Polaków.

Jak komentuje w rozmowie z SE politolog Kazimierz Kik, Polacy uważają, że 500 plus nie może paść ofiarą kryzysu. Zdaniem Kika są inne projekty, z których można zrezygnować np. zakup samolotów F35 – Sprawdza się socjalna polityka rządu PiS, ponieważ nasze społeczeństwo jest nadal w dużej części ubogie i ma podejście socjalistyczne – mówi politolog. 

Źródła: RadioZet/se.pl

Podobne artykuły

Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji Kotomysz.pl

Polska

Kojec Niedzia, czyli pomagamy fundacji Kotomysz uzbierać na boksy w azylu dla zwierząt

Czytaj więcej >

Polska

Najnowsze informacje dotyczące szczepionek. Będzie przyśpieszenie programu?

Czytaj więcej >
Katastrofa w Zielonej Górze

Polska

Zielona Góra. Media donoszą o śmierci milionera w katastrofie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje były prezydent Gdańska. Jacek Starościak miał 73 lata

Czytaj więcej >
W Poznaniu przy parku Wilsona znaleziono zwłoki mężczyzny

Polska

W centrum Poznania znaleziono zwłoki mężczyzny

Czytaj więcej >

Polska

Katastrofa na polskim lotnisku. Samolot spadł na płytę lotniska i stanął w płomieniach

Czytaj więcej >