wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Bardzo ważne zmiany w 500 plus. Koniecznie o nich nie zapomnij

9 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

500 plus, absolutnie sztandarowy program socjalny Prawa i Sprawiedliwości, który stał za zwycięstwem partii w wyborach parlamentarnych z roku 2015, doczeka się pewnej istotnej zmiany w nadchodzącym roku. Rodzice pobierający świadczenie powinni zwr&

500 plus obowiązuje od 2016 roku. Główna obietnica wyborcza PiS, która przywróciła im władzę przed pięcioma laty, miał w teorii doprowadzić do zwiększenia dzietności, a także zmniejszenia zjawiska ubóstwa wśród dzieci. Prezentowane badania niejednokrotnie wskazywały, że program w żaden sposób nie doprowadził do wzrostu demograficznego, mimo to trudno wyobrazić sobie, by rząd Prawa i Sprawiedliwości mógł w najbliższych latach wycofać się z wypłacania świadczenia.

500 plus. Zmiana w terminie składania wniosków

Jak wskazuje serwis mamadu.pl, w roku 2021 zmieni się termin składania wniosków, które są niezbędne, by otrzymać 500 plus. Zaznaczono, że obecnie termin wypłaty świadczeń ustalany jest na cały rok, począwszy od października jednego roku, do września roku kolejnego. W roku bieżącym wnioski o przyznanie świadczenia w internecie składać można było od 1 lipca. W wersji papierowej rodzice mogli z kolei wnioskować o przyznanie pieniędzy od 1 sierpnia.

W roku bieżącym, jeśli wniosek o przyznanie 500 plus złożymy do końca września, pieniędzy spodziewać możemy się dopiero do 30 listopada. Sytuacja będzie wyglądać analogicznie w kolejnych miesiącach. Zmiana okresu świadczeniowego ulegnie jednak zmianie w 2021 r., podaje wspomniany portal. Prawo do otrzymywania świadczenia ma obowiązywać od 1 czerwca do 31 maja roku następnego. Wniosek nadal składać będziemy jedynie raz do roku.

Rodzice pobierający 500 plus powinni mieć w głowie dwie istotne daty. Mianowicie: 1 lutego 2021 roku, wówczas możliwe będzie bowiem składanie wniosku w internecie, a także 1 kwietnia 2021 roku, gdy wnioski składać będzie można również w wersji papierowej. Mamadu.pl zaznacza, że w tym samym terminie możliwe będzie także ubieganie się o świadczenie "Dobry Start", a zatem 300 zł przysługującym na każdego ucznia. By uzyskać możliwość skorzystania ze sztandarowego programu socjalnego, należy odwiedzić Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub złożyć wniosek przez bankowość elektroniczną.

Źródło: mamadu.pl

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Polityka

Poparcie dla PiS rośnie, ale nie na tyle, by zapewnić samodzielne rządy. Czy Jarosław Kaczyński będzie musiał rozważyć skrajne rozwiązania?

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa

Polityka

Lech Wałęsa przegrał w sądzie ze Sławomirem Cenckiewiczem. Nie oznacza to jednak, że straci na tym finansowo

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Polityka

Donald Tusk zabiera głos w sprawie imprezy u Roberta Mazurka. Odpowiada też, czy napiłby się "wódeczki" z Markiem Suskim

Czytaj więcej >

Polityka

Kancelaria Premiera z wyższym budżetem na przyszły rok. Wydatki wzrosną o 214 mln zł

Czytaj więcej >

Polityka

Sondaż IPSOS. Zjednoczona opozycja mocniejsza niż samotny PiS. Nawet wsparcie Konfederacji nie pomoże

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Polityka

Urodziny Mazurka. Tusk radzi się teściowej ws. posłów, którzy uczestniczyli w imprezie

Czytaj więcej >