Nowy program 1500 plus już niedługo może stać się obiektem prac Sejmu.. Marek BAZAK/East News
Źródło: Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Października 2020

1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki

Nowy program 1500 plus już niedługo może stać się obiektem prac Sejmu. Szykowany przez rządzących projekt dofinansowań do czynszu miałby nieść pomoc osobom, których budżet ucierpiał wyniku lockdownu wywołanego wirusem. Sprawdzamy, kto może liczyć na świadczenie.

Szczegóły nowego rządowego programu, który część ekspertów nazwało już jako 1500 plus, przytacza portal "Biznes Info". Projekt rządzących zakłada pomoc w opłaceniu czynszu osobom, których dochody zmniejszyły się w wyniku epidemii koronawiusa. Dopłata miałaby osiągnąć maksymalną wysokość równą 1500 zł miesięcznie. Świadczenie byłoby wypłacane do sześciu miesięcy. Przewidywanym terminem wejścia w życie nowego programu socjalnego jest początek przyszłego roku. Na złożenie wniosku obywatele mieliby zatem czas do końca trwającego roku kalendarzowe, a dokumenty należałoby dostarczyć do właściwego urzędu gminy.

Dziennikarce Polsat News puściły nerwy. Agnieszka Gozdyra zadała jedno pytanie, w sieci zawrzałoDziennikarce Polsat News puściły nerwy. Agnieszka Gozdyra zadała jedno pytanie, w sieci zawrzałoCzytaj dalej

Rząd wprowadzi 1500 plus?

Powołując się na Radio Zet, wspomniany portal zaznacza, że na wsparcie mogą liczyć osoby, które najmowały lokal mieszkalny przed 14 marca 2020 roku. Przypomnijmy, że wówczas polski rząd zdecydował się wprowadzić stan zagrożenia epidemicznego. Koniecznym warunkiem jest ponadto wykazanie, że sytuacja materialna uległa pogorszeniu w związku z lockdownem wywołanym epidemią COVID-19.

Agnieszka Woźniak-Starak ujawniła bardzo prywatne fakty. Niespodziewane sceny na żywo w Dzień Dobry TVNAgnieszka Woźniak-Starak ujawniła bardzo prywatne fakty. Niespodziewane sceny na żywo w Dzień Dobry TVNCzytaj dalej

Osoby pragnące uzyskać pomoc od rządu będą musiały wskazać, że ich średni dochód umożliwia im otrzymanie dofinansowania, a także wykazać, że jest o 25 proc. niższy niż w roku 2018. Warto pamiętać, że maksymalna wartość świadczenia to 1500 zł. Co więcej, kwota oferowana przez państwo nie może przekroczyć 75 proc. wartości czynszu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wypowiedź Czarnka o kobietach jest kroplą w morzu. Nieznane wypowiedzi w rozmowach z Radio Maryja
2. Masz w domu żeliwną maszynkę do mięsa? Jesteś prawdziwym szczęściarzem
3. Widzieliście go? Miał dopuścić się zatrważających czynów, policja musi go odnaleźć

Dofinansowanie będzie mogło zostać przyznane zarówno na nadchodzące miesiące, jak i te minione. Jak wskazuje biznesinfo.pl, datą graniczną jest w tej sytuacji 1 marca 2020 roku. Dopłatę do czynszu można będzie pobierać przez maksymalnie sześć miesięcy. Program powinien pochłonąć około 420 mln zł. Środki na wypłatę pieniędzy gminy otrzymać mają od wojewodów.

Warto zauważyć, że mimo odwoływania epidemii przez rządzących, jakie miało miejsce w trakcie kampanii prezydenckiej, wiele wskazuje na to, że wirus nie zamierza zwalniać. Liczba pozytywnych testów stale przekracza obecnie 2000 na dobę. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 2006 takich przypadkach. Niewykluczone, że tak oto rozpoczyna się zapowiadana miesiącami druga fala zakażeń.

Pieniądze od rządu miały pomóc tysiącom Polek i Polaków. Uważaj, teraz może zapukać skarbówkaPieniądze od rządu miały pomóc tysiącom Polek i Polaków. Uważaj, teraz może zapukać skarbówkaCzytaj dalej

Źrodło: Biznes Info / Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 32 tys. zł dopłaty. Wystarczy, że masz odpowiedni typ domu
  2. Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?
  3. Służby nie nadążały, trudna, niebezpieczna noc. Z samego rana pojawiły się nowe ostrzeżenia pogodowe, uważajcie
  4. Biskup nie wytrzymał u Rydzyka, ostrzegał przed "gorszeniem młodzieży". Zaskakująco mocne słowa
  5. TVP Info znalazło sobie nowego "eksperta" po aktorze i gwiazdorze disco polo. Zrobi karierę?
  6. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo