wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Kolejne miasto w Polsce podjęło przełomową decyzję

25 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zwierzęta w cyrkach spotykają z okrucieństwem. Lokali aktywiści nieustannie nagłaśniają przykre sytuacje, przez które muszą przechodzić podopieczni cyrkowców. Wciąż trwa walka o zlikwidowanie podobnych "atrakcji". Kolejni samorządo

Walka o dobrostan zwierząt wciąż trwa. Liczne organizacje samorządowe wyręczają nasze państwo w sprawie zaniedbywanych istot. W naszym kraju cierpią zarówno norki, lisy, psy, koty, jak i konie oraz króliki. Sejm dopiero podczas ostatniego posiedzenia postanowił zaopiekować się dzikimi zwierzętami, które są hodowane na futra. Wciąż jednak nie zakazano wykorzystywania stworzeń do pracy w cyrkach. Podobna, skandaliczna sytuacja ma miejsce na szlakach turystycznych, gdzie wierzchowce są zaprzęgane do powozów, by umilić podróż turystom.

Zwierzęta w cyrkach nie będą wykorzsytywane na terenie Piekar Śląskich

Przedstawicielka Rady Miejskiej w Piekarach Śląskich opublikowała ważny komunikat w mediach społecznościowych. Okazuje się, że radni podjęli przełomową decyzję w sprawie zwierząt wykorzystywanych do pracy w cyrkach. "Drodzy mieszkańcy, pragnę poinformować, iż jednogłośnie RM Piekary Śląskie przyjęła stanowisko sprzeciwiające się wobec wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowym i widowiskowym. Dziękuję za otrzymane wsparcie od Państwa i Koleżanek i Kolegów z Obywatelskiego Klubu Radnych" - czytamy we wpisie Natali Ciupińskiej-Szoski na Facebooku.

Nie jest to pierwsza tego typu interwencja samorządowców. Nasze lokalne władze mają szerokie pole do popisu w walce z cyrkowcami. Pierwsze kroki w sprawie cyrków podejmował dawny prezydent Słupska, Robert Biedroń. Jedną z jego pierwszych decyzji po wygranych wyborach, było zamknięcie gminy dla właścicieli cyrków. Postanowienia te odbierają wyzyskiwaczom źródła dochodu, które otrzymują kosztem cierpienia dziki zwierząt. 

Zwierzęta w cyrkach mają dostarczać rozrywki. Media społecznościowe regularnie okrążają doniesienia w sprawie przemocy, z jaką spotykają się podopieczni właścicieli "atrakcji turystycznych". Aktywiści wielokrotnie podejmowali interwencje, dzięki którym cierpiące istoty otrzymały drugą szansę na nowe, o wiele lepsze życie. 

Źródło: [Facebook/Natalia Ciupińska-Szoska]

Tagi:

Zwierzęta

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >