wtv.pl
Zwierzęta zdaniem Dobromira Sośnierza są jedynie "maszynkami zrobionymi z mięsa".

Jakub Kaminski/East News

"Zwierzęta są maszynkami zrobionymi z mięsa". Oburzające słowa wiceprezesa partii KORWiN

21 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Zwierzęta zdaniem Dobromira Sośnierza są jedynie "maszynkami zrobionymi z mięsa". "Jeśli chodzi o prawa zwierząt, to zwierzęta mają prawo być smaczne", czytamy z kolei we wpisie polityka opublikowanym w mediach społecznościowych. Nie j

Projekt ustawy, do podpisania którego na Tik Toku namawiał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, od samego początku wzbudził ogromne kontrowersje wśród rządzących. Pomysłowi dość szybko przyklasnęli m.in. posłowie Lewicy oraz Platformy Obywatelskiej, jednak inicjatywie jawnie przeciwni byli politycy Konfederacji.

Zwierzęta oczami Dobromira Sośnierza

"Większość z PiS wraz z całą Lewicą i prawie całą Koalicją Obywatelską przegłosowały ustawę antyhodowlaną. Cały projekt przepchnięto w dwa dni, w ogromnym chaosie i pośpiechu, bez wysłuchania kogokolwiek z branż, które on dotknie, ignorując wszystkie argumenty i wątpliwości. To się skończy dużymi protestami społecznymi, w których sam wezmę udział, bo uważam ten projekt za gangsterstwo i samobójstwo gospodarcze, bezprawie i niesprawiedliwość", pisał na Facebooku lider konfederatów Krzysztof Bosak.

W podobnym tonie niejednokrotnie wypowiadał się również Dobromir Sośnierz. "Jeśli chodzi o prawa zwierząt, to zwierzęta mają prawo być smaczne", pisał na Instagramie wiceprezes partii KORWiN, publikując zdjęcie nad burgerem. – Zwierzęta nie są obywatelami. Zwierzęta nie są ludźmi. Nie widzę powodu, żebyśmy bronili zwierząt przeciwko ludziom, odwrotnie powinniśmy bronić ludzi przeciwko zwierzętom – wskazywał z kolei w Polsat News, cytowany przez portal nczas.pl.

Warto dodać, że w trakcie jednego z ulicznych wystąpień Sośmierz przekonywał, że "zwierzęta to tylko maszyny zrobione z mięsa", a ponadto "nie czują bólu". Kontrmanifestanci trzymali zaś transparenty apelujące o zaprzestanie prowadzenia "ekoterroryzmu". Nagranie odnaleźć można pod tym LINKIEM.

Źródło: Instagram / Nczas

Podobne artykuły

Jacek Sasin w programie Polsat News.

Polityka

Sasin z ostrymi słowami w stronę Budki. "Powinien przeprosić Polaków"

Czytaj więcej >
Według "Rzeczpospolitej" PiS ma zaprezentować Nowy Ład w połowie maja.

Polityka

"Rz" nieoficjalnie: Wiadomo już, kiedy PiS ujawni swój plan. Ponoć już 15 maja

Czytaj więcej >
Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha

Polityka

Wyzwiska i groźby za szczepienie. Prezydent Wałbrzycha okrutnie potraktowany

Czytaj więcej >
Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Polityka

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

Czytaj więcej >
Pielęgniarki

Polityka

Konferencja ministra zdrowia. Padło pytanie o protest pielęgniarek

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Polityka

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

Czytaj więcej >