wtv.pl > Polska > Zlekceważył upomnienia i przestrogi. Podszedł blisko do lwicy, którą uratował 7 lat wcześniej, nagle wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał
Weronika Szatkowska
Weronika Szatkowska 19.03.2022 08:44

Zlekceważył upomnienia i przestrogi. Podszedł blisko do lwicy, którą uratował 7 lat wcześniej, nagle wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał

Zwierzęta
YouTube.com/GoPro

Kevin Richardson to prawdziwy miłośnik zwierząt. W gronie innych osób, które pasjonują się lwami, nazywany jest "zaklinaczem zwierząt" lub "człowiekiem, który umie rozmawiać z lwami". Ma niezwykłą zdolność nawiązywania relacji z niebezpiecznymi stworzeniami.

Zwierzęta również dzikie potrafią kochać? Niesamowite

Kevin Richardson umie bardzo szybko zyskiwać zaufanie nawet najbardziej niebezpiecznych zwierzaków. Na platformie YouTube na kanale GoPro można obejrzeć film, który przedstawia historię mającą miejsce siedem lat temu. Wtedy to właśnie "zaklinacz" uratował przed utonięciem dwie młode lwice. Zostały one porzucone przez matkę, a mężczyzna postanowił zapewnić im należytą opiekę, jednocześnie wychowując je tak, aby mogły powrócić do naturalnego środowiska. 

Lwice otrzymały nawet imiona: Amy i Megan. Kevin postanowił wrócić do nich po siedmiu latach, by sprawdzić, jak sobie jego podopieczne radzą sobie w naturalnych warunkach. Wielu było przerażonych i ostrzegało go przed fatalnymi konsekwencjami starcia z dzikimi zwierzętami. Oczywiste jest to, że mężczyzna nie miałby żadnych szans, gdyby tylko został przez nie źle przyjęty. Jednak "zaklinacz" podjął się ryzyka, a wszystko uwiecznił za pomocą kamery GoPro. Chciał tym samym pokazać, że polityka uprawiana wobec dzikich zwierząt nie jest do końca właściwa. Jak to się skończyło?

Po dotarciu na miejsce, Kevin wskoczył do wody, ryzykując życiem i podchodząc bardzo blisko do lwic. Ku zdziwieniu wszystkich, zwierzęta świetnie go pamiętały. Mało tego, jedna z lwic rzuciła mu się w ramiona, niczym małe dziecko, będąc przy tym niezwykle delikatna. Widok był niezwykle piękny i wzruszający. Historia jest niesamowita, ale prawdziwa. Widać, że lwice nie zapomniały o wielkim geście, opiece i miłości, jaką otrzymały wcześniej od "zaklinacza zwierząt". Film otwiera oczy, na to, jak człowiek może żyć w jedności z naturą i jej mieszkańcami. 

Poniższe screeny pochodzą z kanału YouTube GoPro.

Źródło: YouTube.com/GoPro

Tagi: Zwierzęta