wtv.pl
Zwierzęta

YouTube.com/GoPro

Zlekceważył upomnienia i przestrogi. Podszedł blisko do lwicy, którą uratował 7 lat wcześniej, nagle wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał

21 Lipca 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

Zwierzęta potrafią nawiązać niesamowitą więź z człowiekiem. Nie da się porównać tego do żadnej innej relacji. Tak również było w przypadku mężczyzny, który 7 lat temu uratował dziką lwicę. Po rozłące i wypuszczeniu jej do naturalnego

Kevin Richardson to prawdziwy miłośnik zwierząt. W gronie innych osób, które pasjonują się lwami, nazywany jest "zaklinaczem zwierząt" lub "człowiekiem, który umie rozmawiać z lwami". Ma niezwykłą zdolność nawiązywania relacji z niebezpiecznymi stworzeniami.

Zwierzęta również dzikie potrafią kochać? Niesamowite

Kevin Richardson umie bardzo szybko zyskiwać zaufanie nawet najbardziej niebezpiecznych zwierzaków. Na platformie YouTube na kanale GoPro można obejrzeć film, który przedstawia historię mającą miejsce siedem lat temu. Wtedy to właśnie "zaklinacz" uratował przed utonięciem dwie młode lwice. Zostały one porzucone przez matkę, a mężczyzna postanowił zapewnić im należytą opiekę, jednocześnie wychowując je tak, aby mogły powrócić do naturalnego środowiska. 

Lwice otrzymały nawet imiona: Amy i Megan. Kevin postanowił wrócić do nich po siedmiu latach, by sprawdzić, jak sobie jego podopieczne radzą sobie w naturalnych warunkach. Wielu było przerażonych i ostrzegało go przed fatalnymi konsekwencjami starcia z dzikimi zwierzętami. Oczywiste jest to, że mężczyzna nie miałby żadnych szans, gdyby tylko został przez nie źle przyjęty. Jednak "zaklinacz" podjął się ryzyka, a wszystko uwiecznił za pomocą kamery GoPro. Chciał tym samym pokazać, że polityka uprawiana wobec dzikich zwierząt nie jest do końca właściwa. Jak to się skończyło?

Po dotarciu na miejsce, Kevin wskoczył do wody, ryzykując życiem i podchodząc bardzo blisko do lwic. Ku zdziwieniu wszystkich, zwierzęta świetnie go pamiętały. Mało tego, jedna z lwic rzuciła mu się w ramiona, niczym małe dziecko, będąc przy tym niezwykle delikatna. Widok był niezwykle piękny i wzruszający. Historia jest niesamowita, ale prawdziwa. Widać, że lwice nie zapomniały o wielkim geście, opiece i miłości, jaką otrzymały wcześniej od "zaklinacza zwierząt". Film otwiera oczy, na to, jak człowiek może żyć w jedności z naturą i jej mieszkańcami. 

Poniższe screeny pochodzą z kanału YouTube GoPro.

Źródło: YouTube.com/GoPro

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >