Zwierzęta. Joanna Gajcy/East NewsŹródło: Joanna Gajcy/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Kwietnia 2020

Zwierzęta z zoo we Wrocławiu może czekać śmierć. Choć to ostateczność, ogrodowi można pomóc

Zwierzęta hodowlane we wrocławskim zoo epidemię mogą przypłacić życiem. Ogród przestał przynosić jakikolwiek dochód z chwilą wejścia w życie rządowych restrykcji. Choć ubój stanowi ostateczność, już teraz ruszyła akcja pomocy dla znajdującego się w tragicznej sytuacji zoo.

We wrocławskim ogrodzie mieszka w sumie 12 tys. zwierząt. Otwarte w 1865 roku zoo stanowi jedną z najważniejszych atrakcji w mieście. Od 11 marca pozostaje jednak zamknięte, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego i, co za tym idzie, niemalże zupełnie pozbawione dochodów.

Poszli pod dom Kaczyńskiego i dokonali zdumiewającego odkrycia. Interweniujący policjanci nie wiedzieli, jak się zachowaćPoszli pod dom Kaczyńskiego i dokonali zdumiewającego odkrycia. Interweniujący policjanci nie wiedzieli, jak się zachowaćCzytaj dalej

– Nasze zoo utrzymuje się wyłącznie ze sprzedaży biletów, dzierżaw i drobnych sprzedaży materiałów reklamowych. Od kilku lat nie otrzymywaliśmy żadnych dotacji na działanie. To jest jedyny ogród w Polsce z tych większych, który funkcjonuje w ten sposób – mówił dla "Gazety Wyborczej" prezes spółki ZOO Wrocław, Radosław Ratajszczak.

Zwierzęta hodowlane w niebezpieczeństwie

Niestety już teraz ogród liczy straty w milionach i nie jest w swoim dramacie odosobniony. Dyrekcja zoo w niemieckim Neumünster w Szlezwiku-Holsztynie nie wyklucza uboju zwierząt hodowlanych, celem pożywienia pozostałych mieszkańców ogrodu. Pytany o tego typu rozwiązanie przez dziennikarzy, prezes Ratajszczak nie wyklucza ostateczności.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Koniec epoki, której nie zapamięta młodsze pokolenie. Operatorzy wyłączają słynną usługę SMS, nie będziemy już mogli korzystać z bramek
2. Nowe zasady w noszeniu maseczek. Dodano ważny wyjątek. Będzie obowiązywał od poniedziałku

 - My też mamy cały szereg zwierząt domowych, więc jeżeli sytuacja będzie tak drastyczna, w co nie chcę wierzyć, to i takie rzeczy trzeba dopuszczać do myśli - powiedział, podkreślając iż jest to prawdziwa ostateczność.

Wrocławski ogród ruszył z akcją "Bilet na przyszłość". Już teraz, każda zainteresowana osoba może wspomóc zoo, wykupując voucher. Kilka ich rodzajów znaleźć możemy pod tym linkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  2. Francuscy naukowcy oniemieli. Statystyki zakażeń mogą zaskoczyć palaczy
  3. Alarm na południu Polski, płonie składowisko niebezpiecznych chemikaliów. Zamknijcie okna i nie wychodźcie z domu
  4. Najtragiczniejsze informacje od początku epidemii w Polsce
  5. Polityk PiS zachęca duchownych do obchodzenia prawa. Skandaliczna wypowiedź
  6. Zmiana w zasadach noszenia maseczek. Dodano wyjątek od dzisiaj, wielu się ucieszy