Zwierzęta. Facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony ZwierzątŹródło: Facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Sierpnia 2020

Pilny apel o pomoc. Nocą włamał się do przytułku, w nieludzki sposób odebrał życie bezbronnego koziołka

Zwierzęta padły ofiarą włamania. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt informuje, że w ich przytułku zabito kozę. Wciąż nie znamy intencji sprawcy przestępstwa. Wyznaczono wielką nagrodę dla osoby, która posiada informacje na jego temat.

Od wielu lat nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie trwa walka o poprawę dobrostanu zwierząt. Przemocy poddawane są zarówno psy, koty, króliki, konie, a nawet kozy. Nie brakuje jednak aktywistów, którzy nagłaśniają ich historię oraz dają szansę na rozpoczęcie nowego życia. Konrad Kuźmiński jest liderem Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Otworzył w Dziwiszowie specjalny przytułek dla uratowanych ssaków. Dzięki niemu mogą one odratować swoje zdrowie. Niestety nieznany sprawca włamał się do ośrodka. 

Jacek Kurski wolałby o tym zapomnieć, ujawniono nagranie. Śpiewa o bieliźnie, tańcach i barmanachJacek Kurski wolałby o tym zapomnieć, ujawniono nagranie. Śpiewa o bieliźnie, tańcach i barmanachCzytaj dalej

Zwierzęta zostały potraktowane w okrutny sposób

Celem przestępcy była jedna z kóz. W środku nocy zabił zwierzę, odcinając mu głowę, które wciąż nie odnaleziono. Wynik wstępnego śledztwa wykazały, że do zdarzenia mógł doprowadzić jedynie człowiek. "Patolog dokonujący oględzin rany potwierdził ponad wszelką wątpliwość, że zwierzę zostało zamordowane przez człowieka. W miejscu znalezienia zwłok nie było śladów krwi, jak również głowy. Obroża, w której nasz Kozik na co dzień chodził, znajdowała się 100 m od zwłok" - informuje DIOZ na Facebooku.

Magdalena Ogórek i Jakimowicz w TVP przekroczyli wszelkie granice. Śmiali się w głos, gdy ośmieszano drugiego człowiekaMagdalena Ogórek i Jakimowicz w TVP przekroczyli wszelkie granice. Śmiali się w głos, gdy ośmieszano drugiego człowiekaCzytaj dalej

Wiemy też, że zwłoki zwierzęcia zostały porzucone we wcześniej zaplanowanym miejscu. Może to oznaczać, że zabójca działał z pełną premedytacją. O sprawie zawiadomiono już organy ścigania. W mediach społecznościowych wciąż nagłaśniane są skandaliczne wydarzenia. Za wszelkie informacje na temat sprawcy zdarzenia oferowana jest niemała nagroda. Na samym początku proponowano 5 tysięcy złotych, jednak z czasem kwota ta wzrosła do 15 tysięcy złotych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie pojawił się komunikat od Andrzeja Dudy. Jego słowa obejmują miliony osób
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Rząd pracuje nad nowym programem socjalnym. Seniorzy otrzymają dodatkowe wsparcie

Zwierzęta w Dziwiszowie mogą być zagrożone. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt informuje, że ośrodek przestał być miejscem bezpiecznym dla pokrzywdzonych ssaków. "Nie jest to pierwsza przykra sytuacja, która spotyka nas w Pałacu w Dziwiszowie, w którym jesteśmy od czerwca. Permanentnie ktoś rozcina nam ogrodzenie, niszczy pastuchy na pastwiskach, wypuszcza zwierzęta, by biegały po całej wsi, uszkadza instalację wodną i energetyczną" - deklarują na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Porażające doniesienia z Mazowsza sprzed chwili. Trzymiesięczne niemowle zostało zakażone koronawirusem
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawiali

Źródło: [Facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt]