Zwierzę zabili kłusownicy. Facebook/Uganda Wildlife AuthorityŹródło: Facebook/Uganda Wildlife Authority
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Czerwca 2020

Okropne doniesienia, kłusownicy zabili uwielbiane na całym świecie zwierzę. Szczegóły sprawy zasmucają

Zwierzę należące do gatunku zagrożonego wyginięciem zostało zabite przez kłusowników. Znany wielu goryl górski Rafiki żył w Parku Narodowym w Bwindi. O jego śmierci opinię publiczną poinformowała tamtejsza rządowa organizacja Uganda Wildlife Authority.

Nieżyjący goryl górski Rafiki był jednym z najbardziej rozpoznawalnych zwięrząt swojego gatunku. Za pomocą mediów społecznościowych Uganda Wildlife Authority przekazała zasmucającą wiadomość o jego śmierci. Okazuje się, że został zamordowany przez grupę czterech mężczyzn. Sytuacja ta może niekorzystnie wypłynąć na turystykę w Ugandzie. Wynika to ze zmian, jakie mogą mieć miejsce w stadzie, któremu przewodził zabity ssak. 

Media obiegły dramatyczne informacje. Doszło do serii poważnych wypadków, chodzi o turystów w PolsceMedia obiegły dramatyczne informacje. Doszło do serii poważnych wypadków, chodzi o turystów w PolsceCzytaj dalej

Zwierzę uwielbiane przez wielu zostało zabite

Na swoim oficjalnym koncie na Facebooku Uganda Wildlife Authority przedstawiła oficjalne stanowisko w sprawie Rafikiego. Goryl zmarł w wieku 25 lat. Przewodził on grupie 17 zwierząt, które zamieszkiwały w Parku Narodowych Bwindi. Kłusownicy zranili go nożem, wywołując poważne obrażenia wewnętrzne. W rozmowie z dziennikarzami BBC przedstawiciel UWA, Bashir Hangi ostrzegł turystów. Okazuje się, że przejęcie władzy w stadzie przez nowego, dzikiego osobnika może wpłynąć negatywnie na relacje goryli z człowiekiem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niespotykane, zakonnice wróciły z misji i doznały wstrząsu. Okazało się, że obydwie są w ciąży
2. Łzy same cisną się do oczu. Setki grobów na popularnej plaży w Brazylii

Zwierzę zaginęło 1 czerwca. Jak podaje RMF FM, jego ciało zostało odnalezione następnego dnia. Grupa czterech mężczyzn została ujęta przez organy ścigania. Tłumaczyli oni, że zostali zaatakowani, a ich działania wynikały z samoobrony. Wciąż nie postawiono im konkretnych zarzutów. Obecnie trwają czynności wyjaśniające przebieg zdarzenia.

Przypomnijmy, że na świecie żyje około tysiąca przedstawicieli tego gatunku. Zamieszkują obszary na granicy Rwandy, Ugandy i Demokratycznej Republiki Konga. W 2018 roku goryl górski został usnięty z listy krytycznie zagrożonych gatunków. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody zakwalifikowała gatunek ten jako zagrożony. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też
  2. Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. Tragedia
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Naukowcy pokazali co widzi sztuczne oko. Efekty są zaskakujące

Źródło: [RMF FM/PAP/BBC/UWA]