ZUS wprowadza internetową rezerwację wizyt. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Sierpnia 2020

Wizyta w ZUS będzie wyglądać zupełnie inaczej. Zmiany już dziś, wielu będzie zadowolonych

ZUS umożliwi rezerwację wizyt w placówkach, czytamy na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Rozwiązanie ma ustrzec klientów przed wielogodzinnym oczekiwaniem w kolejkach. Co ciekawe, na podobne rozwiązanie już niedługo zdecydować mogą się również urzędy skarbowe.

Cyfryzacja instytucji państwowych nie należy do najsprawniej przeprowadzanych procesów. Nieco lepiej rzecz ma się w przypadku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Choć wizyty we wszelkiego rodzaju urzędach zwykle kojarzą się nam z długim okresem oczekiwania na załatwienie sprawy, jak informuje serwis Bezprawnik.pl, ZUS postanowił wprowadzić rozwiązanie, dzięki któremu klienci już niedługo będą w stanie uniknąć przebywania w kilkugodzinnych kolejkach.

TVP Info przekazało doskonałe wieści. Play wprowadza zmiany, na które czekały tysiące klientówTVP Info przekazało doskonałe wieści. Play wprowadza zmiany, na które czekały tysiące klientówCzytaj dalej

ZUS wprowadza internetową rezerwację wizyt

Z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej ZUS-u wynika, że klient nie będzie musiał oczekiwać na obsługę ze strony urzędu, jeśli uprzednio zdecyduje się zarezerwować wizytę. Całość odbywać się za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Po zalogowaniu się na nasze konto konieczne będzie wybranie zakładki "Wizyty". Następnie należy odszukać odnośnik z nawą "Rezerwacja wizyty".

Lech Wałęsa będzie oburzony. Padły słowa, które na pewno do niego dotrąLech Wałęsa będzie oburzony. Padły słowa, które na pewno do niego dotrąCzytaj dalej

Po wybraniu konkretnej placówki klient zostanie poproszony o wskazanie dnia oraz godziny, w której chciałby stawić się w urzędzie. W przypadku pomyślnej rejestracji ZUS powinien wysłać potwierdzającą rezerwację wiadomość SMS. Warto pamiętać, że osoby chcące uzyskać dostęp do informacji dotyczących stanu swojego konta powinny przygotować dokument potwierdzający tożsamość, a także login PUE.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Złe wieści dla seniorów na etacie. Niebawem ty też możesz stracić pracę

W przypadku niemożliwości stawienia się w placówce Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie pociągnie klienta do odpowiedzialności. Zarejestrowaną wizytę odwołać można bowiem w każdym momencie. "Wizytę można zarezerwować maksymalnie godzinę przed jej planowanym terminem. Użytkownik ma możliwość zarezerwowania 3 wizyt zwykłych dziennie. Czas przewidziany na obsługę jednej wizyty wynosi 30 minut, podobnie jak czas między wizytami jednego dnia", czytamy na stronie Zakładu.

Wspomniany serwis wskazuje, że Ministerstwo Finansów pracuje już nad wprowadzeniem podobnego rozwiązania również w urzędach skarbowych. Do końca roku system rezerwacji ma objąć placówki w całym kraju. Do tej pory możliwe było to jedynie na terenie podlaskiej i wielkopolskiej izby skarbowej, zaznacza Bezprawnik.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zmienił zdanie. Chodzi o zakaz lotów
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Zginęła cała rodzina. Wielki wybuch na wschodzie Polski. Prawdziwy horror

Źródło: bezprawnik.pl / zus.pl