wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wizyta w ZUS będzie wyglądać zupełnie inaczej. Zmiany już dziś, wielu będzie zadowolonych

31 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

ZUS umożliwi rezerwację wizyt w placówkach, czytamy na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Rozwiązanie ma ustrzec klientów przed wielogodzinnym oczekiwaniem w kolejkach. Co ciekawe, na podobne rozwiązanie już niedługo zdec

Cyfryzacja instytucji państwowych nie należy do najsprawniej przeprowadzanych procesów. Nieco lepiej rzecz ma się w przypadku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Choć wizyty we wszelkiego rodzaju urzędach zwykle kojarzą się nam z długim okresem oczekiwania na załatwienie sprawy, jak informuje serwis Bezprawnik.pl, ZUS postanowił wprowadzić rozwiązanie, dzięki któremu klienci już niedługo będą w stanie uniknąć przebywania w kilkugodzinnych kolejkach.

ZUS wprowadza internetową rezerwację wizyt

Z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej ZUS-u wynika, że klient nie będzie musiał oczekiwać na obsługę ze strony urzędu, jeśli uprzednio zdecyduje się zarezerwować wizytę. Całość odbywać się za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Po zalogowaniu się na nasze konto konieczne będzie wybranie zakładki "Wizyty". Następnie należy odszukać odnośnik z nawą "Rezerwacja wizyty".

Po wybraniu konkretnej placówki klient zostanie poproszony o wskazanie dnia oraz godziny, w której chciałby stawić się w urzędzie. W przypadku pomyślnej rejestracji ZUS powinien wysłać potwierdzającą rezerwację wiadomość SMS. Warto pamiętać, że osoby chcące uzyskać dostęp do informacji dotyczących stanu swojego konta powinny przygotować dokument potwierdzający tożsamość, a także login PUE.

W przypadku niemożliwości stawienia się w placówce Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie pociągnie klienta do odpowiedzialności. Zarejestrowaną wizytę odwołać można bowiem w każdym momencie. "Wizytę można zarezerwować maksymalnie godzinę przed jej planowanym terminem. Użytkownik ma możliwość zarezerwowania 3 wizyt zwykłych dziennie. Czas przewidziany na obsługę jednej wizyty wynosi 30 minut, podobnie jak czas między wizytami jednego dnia", czytamy na stronie Zakładu.

Wspomniany serwis wskazuje, że Ministerstwo Finansów pracuje już nad wprowadzeniem podobnego rozwiązania również w urzędach skarbowych. Do końca roku system rezerwacji ma objąć placówki w całym kraju. Do tej pory możliwe było to jedynie na terenie podlaskiej i wielkopolskiej izby skarbowej, zaznacza Bezprawnik.pl.

Źródło: bezprawnik.pl / zus.pl

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixnio/Bicanski - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Santander Bank ostrzega przed kolejnymi metodami phishingu. Jak bronić się przed oszustami?

Czytaj więcej >
Obraz TomaszSupel z Pixabay

Gospodarka

Podatek od psa 2022. Będzie podwyżka, wiemy ile trzeba zapłacić

Czytaj więcej >
Pixabay/congerdesign

Gospodarka

ZUS ma prawo odebrać emeryturę i doliczy do tego odsetki. Rzecznik: tylko w wyjątkowych sytuacjach

Czytaj więcej >
Jeśli nie złożysz wniosku nie dostaniesz od państwa 300 złotych

Gospodarka

Przerwa techniczna w mBanku. Instytucja informuje o poważnych utrudnieniach podczas najbliższego weekendu

Czytaj więcej >
wikimedia.org/Travelarz

Gospodarka

Elektroniczna rewolucja na zakupach. Już wkrótce sprzedawca będzie mógł wydać nam paragon... SMS-em

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega. Klienci kolejnego popularnego banku są w zainteresowaniu hakerów-złodziei

Czytaj więcej >