wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wizyta w ZUS będzie wyglądać zupełnie inaczej. Zmiany już dziś, wielu będzie zadowolonych

31 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

ZUS umożliwi rezerwację wizyt w placówkach, czytamy na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Rozwiązanie ma ustrzec klientów przed wielogodzinnym oczekiwaniem w kolejkach. Co ciekawe, na podobne rozwiązanie już niedługo zdec

Cyfryzacja instytucji państwowych nie należy do najsprawniej przeprowadzanych procesów. Nieco lepiej rzecz ma się w przypadku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Choć wizyty we wszelkiego rodzaju urzędach zwykle kojarzą się nam z długim okresem oczekiwania na załatwienie sprawy, jak informuje serwis Bezprawnik.pl, ZUS postanowił wprowadzić rozwiązanie, dzięki któremu klienci już niedługo będą w stanie uniknąć przebywania w kilkugodzinnych kolejkach.

ZUS wprowadza internetową rezerwację wizyt

Z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej ZUS-u wynika, że klient nie będzie musiał oczekiwać na obsługę ze strony urzędu, jeśli uprzednio zdecyduje się zarezerwować wizytę. Całość odbywać się za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Po zalogowaniu się na nasze konto konieczne będzie wybranie zakładki "Wizyty". Następnie należy odszukać odnośnik z nawą "Rezerwacja wizyty".

Po wybraniu konkretnej placówki klient zostanie poproszony o wskazanie dnia oraz godziny, w której chciałby stawić się w urzędzie. W przypadku pomyślnej rejestracji ZUS powinien wysłać potwierdzającą rezerwację wiadomość SMS. Warto pamiętać, że osoby chcące uzyskać dostęp do informacji dotyczących stanu swojego konta powinny przygotować dokument potwierdzający tożsamość, a także login PUE.

W przypadku niemożliwości stawienia się w placówce Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie pociągnie klienta do odpowiedzialności. Zarejestrowaną wizytę odwołać można bowiem w każdym momencie. "Wizytę można zarezerwować maksymalnie godzinę przed jej planowanym terminem. Użytkownik ma możliwość zarezerwowania 3 wizyt zwykłych dziennie. Czas przewidziany na obsługę jednej wizyty wynosi 30 minut, podobnie jak czas między wizytami jednego dnia", czytamy na stronie Zakładu.

Wspomniany serwis wskazuje, że Ministerstwo Finansów pracuje już nad wprowadzeniem podobnego rozwiązania również w urzędach skarbowych. Do końca roku system rezerwacji ma objąć placówki w całym kraju. Do tej pory możliwe było to jedynie na terenie podlaskiej i wielkopolskiej izby skarbowej, zaznacza Bezprawnik.pl.

Źródło: bezprawnik.pl / zus.pl

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Rekordowo wysoka waloryzacja emerytur i świadczenie bez podatku. Emeryci będą mieli się z czego cieszyć?

Czytaj więcej >