wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Żołnierze Chrystusa" uważają modlitwy kobiet, za coś gorszego. Wychodzą na ulice, w Polsce coraz bardziej niepokojąco

31 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

"Żołnierze Chrystusa" od kilku miesięcy nie pojawiali się w debacie publicznej. W ostatnim czasie znacznie zwiększyli swoją aktywność. Grupa o skrajnie prawicowych poglądach znana jest między innymi z "męskiego różańca". Uważają

Kościół katolicki słynie z prawicowych i konserwatywnych poglądów wiernych. Część z nich zaczęła zrzeszać się w osobnych grupach. Jedną z nich jest inicjatywa "Żołnierze Chrystusa". Należeć do nich mogą jedynie mężczyźni. Ich akcje nagłośnił OMZRiK, który jak sam wskazuje, ma zamiar monitorować zachowania organizacji, które z założenia dyskryminują inne grupy społeczne. Aktywiści opublikowali nagranie, na którym możemy zapoznać się z poglądami jednego z ich członków.

"Żołnierze Chrystusa" wychodzą na ulicę i uważają kobiety za coś gorszego

Ośrodek wskazuje, że grupa ta otrzymuje wsparcie i specjalne szkolenia od częstochowskich duchownych. Działalność "Żołnierzy", w opinii aktywistów, polega na nawoływaniu do dyskryminacji kobiet. "Wiemy już kto i gdzie szkoli w nienawiści i męskim szowinizmie bojówki fanatyków religijnych z organizacji »Żołnierze Chrystusa« Robią to księża z Częstochowy, którzy ładują do głów młodym mężczyznom, że nawet modlitwa kobiet ma mniejszą wartość niż ta prawdziwa czyli męska" - informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku.

Na umieszczonym nagraniu widzimy członka grupy, który przedstawił wątpliwej jakości badania dotyczące różnic między modlitwą kobiety a mężczyzny. Chrystusowcy są regularnie zapraszani do skrajnie prawicowych mediów, które niejednokrotnie szokowały skandalicznymi deklaracjami gości występujących na antenie. - Jeden z kapłanów mówił, że jeśli facet, ojciec rodziny się modli, to dziecko w przyszłości prawie w 80% będzie te modlitwę kontynuowało. Jak mama się modli, to jest o wiele mniejszy ułamek, także męski różaniec to jest taki symbol, że głowa rodziny bierze się za modlitwę, a za tym idą rodzina i dzieci - przekonywał przedstawiciel "Żołnierzy Chrystusa" dla portalu "Wrealu24".

"Żołnierze Chrystusa" nawołują do odrodzenia wartości, jakimi jest "Bóg, honor, ojczyzna". Nie zgadzają się też na równouprawnienie kobiet oraz oraz osób ze społeczności LGBT. Członkowie organizacji wielokrotnie organizowali wspólne modlitwy na ulicach największych miejscowości oraz "bronili" pomników przed tęczowymi flagami. 

Źródło: [Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >