"Żołnierze Chrystusa" Kościół. Oko.Press/YouTube/17.08.20/screenŹródło: Oko.Press/YouTube/17.08.20/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Sierpnia 2020

"Żołnierze Chrystusa" uważają modlitwy kobiet, za coś gorszego. Wychodzą na ulice, w Polsce coraz bardziej niepokojąco

"Żołnierze Chrystusa" od kilku miesięcy nie pojawiali się w debacie publicznej. W ostatnim czasie znacznie zwiększyli swoją aktywność. Grupa o skrajnie prawicowych poglądach znana jest między innymi z "męskiego różańca". Uważają, że modlitwa kobiet jest gorsza od modlitwy "faceta".

Kościół katolicki słynie z prawicowych i konserwatywnych poglądów wiernych. Część z nich zaczęła zrzeszać się w osobnych grupach. Jedną z nich jest inicjatywa "Żołnierze Chrystusa". Należeć do nich mogą jedynie mężczyźni. Ich akcje nagłośnił OMZRiK, który jak sam wskazuje, ma zamiar monitorować zachowania organizacji, które z założenia dyskryminują inne grupy społeczne. Aktywiści opublikowali nagranie, na którym możemy zapoznać się z poglądami jednego z ich członków.

Po twarzy Edyty Górniak nagle popłynęły łzy, nie wytrzymała. Niespodziewane sceny przed kameramiPo twarzy Edyty Górniak nagle popłynęły łzy, nie wytrzymała. Niespodziewane sceny przed kameramiCzytaj dalej

"Żołnierze Chrystusa" wychodzą na ulicę i uważają kobiety za coś gorszego

Ośrodek wskazuje, że grupa ta otrzymuje wsparcie i specjalne szkolenia od częstochowskich duchownych. Działalność "Żołnierzy", w opinii aktywistów, polega na nawoływaniu do dyskryminacji kobiet. "Wiemy już kto i gdzie szkoli w nienawiści i męskim szowinizmie bojówki fanatyków religijnych z organizacji »Żołnierze Chrystusa« Robią to księża z Częstochowy, którzy ładują do głów młodym mężczyznom, że nawet modlitwa kobiet ma mniejszą wartość niż ta prawdziwa czyli męska" - informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku.

Wizyta w ZUS będzie wyglądać zupełnie inaczej. Zmiany już dziś, wielu będzie zadowolonychWizyta w ZUS będzie wyglądać zupełnie inaczej. Zmiany już dziś, wielu będzie zadowolonychCzytaj dalej

Na umieszczonym nagraniu widzimy członka grupy, który przedstawił wątpliwej jakości badania dotyczące różnic między modlitwą kobiety a mężczyzny. Chrystusowcy są regularnie zapraszani do skrajnie prawicowych mediów, które niejednokrotnie szokowały skandalicznymi deklaracjami gości występujących na antenie. - Jeden z kapłanów mówił, że jeśli facet, ojciec rodziny się modli, to dziecko w przyszłości prawie w 80% będzie te modlitwę kontynuowało. Jak mama się modli, to jest o wiele mniejszy ułamek, także męski różaniec to jest taki symbol, że głowa rodziny bierze się za modlitwę, a za tym idą rodzina i dzieci - przekonywał przedstawiciel "Żołnierzy Chrystusa" dla portalu "Wrealu24".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
2. Kobieta na zdjęciu ma 64 lata, zdradziła największy sekret. Codziennie je dokładnie jeden produkt
3. Mogą wejść na konta, ściągnąć chore kwoty. Od stycznia kontrolerzy pobrali już 464 mln zł i wciąż im mało

"Żołnierze Chrystusa" nawołują do odrodzenia wartości, jakimi jest "Bóg, honor, ojczyzna". Nie zgadzają się też na równouprawnienie kobiet oraz oraz osób ze społeczności LGBT. Członkowie organizacji wielokrotnie organizowali wspólne modlitwy na ulicach największych miejscowości oraz "bronili" pomników przed tęczowymi flagami. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ochroniarz z Biedronki uratował życie 14-latka. Nie wahał się ani sekundy
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Ponad 16 tysięcy Polaków odciętych od świata. Setki interwencji. Koszmar

Źródło: [Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych]