Żołnierze Chrystusa. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 11 Października 2020

Żołnierze Chrystusa na ulicach polskich miast. Zaczęły się groźby, niemożliwe do cytowania, różańca używają jak niebezpiecznego przedmiotu

Zaciśnięta pięść i różaniec - ten symbol bardzo oddaje to, jak swoją rolę postrzegają Żołnierze Chrystusa. Ta organizacja zrzesza w większości mężczyzn, którzy mają szerzyć wiarę, paradując po miastach w paramilitarnych ubraniach i odpowiadać przemocą na treści i osoby, które sprzeciwiają się wierze katolickiej w ich rozumieniu. Jedną z broni, których używają jest morderczy różaniec - ciężkie kulki owinięte na pięści tworzą kastet. Ostatnio grupa znów się uaktywniła i grozi swoim oponentom politycznym i religijnym.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zarejestrował ostatnio kilka takich wypowiedzi. Nie powinno się ich nawet cytować ze względu na zawartość. Pytanie, czy Żołnierze Chrystusa od słów nie przejdą do czynów...

Co się dzieje? Mąż gwiazdy Co się dzieje? Mąż gwiazdy "Dzień dobry TVN" odchodzi ze stacjiCzytaj dalej

Żołnierze Chrystusa - zaciśnięte na różańcu pięści Boga

Na stronie Żołnierzy Chrystusa możemy znaleźć zawoalowany opis ich misji:

"JUŻ SIĘ BUDZI.. JUŻ SIĘ RODZI.. WSZECHMOC BOGA W SWOIM LUDZIE! WSZECHMOC BOGA NIEZMIERZONA, JEDYNA POTĘGA I NIESKOŃCZONA! KTÓRA WSZEM I WOBEC PANUJE! PAMIĘTAJ, ŻE zło ma krótkie nogi, I WŁASNYM JADEM SIĘ TRUJE. TYLKO WSZECHMOC BOGA, TA JEST NIESKOŃCZONA! NIECHAJ SPADNIE DZIŚ ZASŁONA WSZYSTKICH KŁAMSTW diabelskich Świata. TYLKO BÓG ZWYCIĘSTWEM DARZY! WIĘC TEN KOMU SIĘ ZAMARZY, NIECH SIĘ BOGU ODDA ŚMIAŁO! OD DZIŚ BĘDZIE MIAŁ NIE MAŁO!" [pisownia oryginalna].

Jak zareaguje Kurski? Jak zareaguje Kurski? "Obrzydliwi ludzie, którzy krzywdzą dzieci", gwiazda "Pytania na śniadanie" zaczęła mówić o pedofilii w kościeleCzytaj dalej

Nieco dalej można odnaleźć informacje o innych aspektach ich działalności, które lepiej opisują to, co mają robić na co dzień: "Ewangelizacja, Festiwale, Programy TV, Pielgrzymki, Msze Święte, Sklepy, Projekty Muzyczne, KU CHWALE BOGA+". Jak wiemy, ogólnopolsko nie są znani z takich przedsięwzięć, ale z tego, że tuż po zawieszeniu i ściągnięciu tęczowej flagi z pomnika Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu, postanowili "bronić" figury przed podobnymi próbami.

To organizacja paramilitarna, która nazywa siebie Siłami Specjalnymi Świętego Michała Archanioła. Jak piszą na swojej stronie, mają za sobą już "3000K (czyli właściwie ile?) udanych spotkań", "5K lat istnienia", "2,275K członków)" oraz "2,000K lat pielgrzymowania". Ich działalności tuż po obronie pomnika przyjrzał się Onet.

Organizacja powstała w 2016 roku jako twór mający bronić polskich kobiet przed imigrantami. Potem ich głównym celem stało się wskrzeszanie "Ducha Narodu i ducha MĘSTWA wśród młodych ludzi". Ich misja opierała się na różnicowaniu między Polską a Zachodem, podkreślając laicyzację Europy. Organizują pielgrzymki dla kibiców na Jasną Górę, odmawiają co tydzień męski różaniec na Krakowskim Przedmieściu. Noszone przez nich różańce, według Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych są wykonane z ciężkich materiałów i po owinięciu ich na ręce tworzą kastet. Paweł Jaworski, który opisuje się na stronie jako "Komendant Inspektoratu Warszawskiego Zrzeszenia WiN", co już brzmi dość wojskowo lub podobnie jak w organizacjach paramilitarnych, jak i również inicjator założenia Żołnierzy, twierdzi, że noszone przez nich różańce mają służyć do modlitwy i sprawę chce podać do sądu.

Żołnierze Chrystusa w natarciu

Krytykujący organizację Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował ostatnio screeny i świadectwa osób, które publicznie skrytykowały Żołnierzy Chrystusa. Otrzymywały one groźby, które zacytujemy tylko w części ze względu na ich niecenzuralny charakter: "Wyp******** z Polski lewacki h**u za***any", "Ty sku**iały czarwony po***ie". Jak pisze Ośrodek:

"Tak wygląda miłość do bliźniego w wydaniu fanatycznych katolików związanych z bojówkami fundamentalistów religijnych paradujących w paramilitarnych strojach po ulicach polskich miast."

Mimo że na jednym z facebookowych postów Żołnierzy Chrystusa możemy przeczytać "przebaczenie [mym] męstwem", to zdaje się, że z tą zasadą organizacja nie ma zbyt wiele wspólnego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim sprzed 30 lat, wszystkich zastanawia jeden szczegół. Wiecie jaki?
2. Gołąbki pyszne niczym u ukochanej mamy. Smak, którego nie da się podrobić, palce lizać
3. Elżbieta Jaworowicz wcale nie jest taka jak w "Sprawie dla reportera"? Najbliżsi współpracownicy odpowiedzieli na oskarżenia wobec gwiazdy TVP

źródło: [wprost.pl][Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych][żch.pl]

Ważne zmiany w Alior Banku, pojawi się całkowicie nowa, kluczowa funkcja. Wszystko to już jutroWażne zmiany w Alior Banku, pojawi się całkowicie nowa, kluczowa funkcja. Wszystko to już jutroCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uczestniczka programu Rolnik szuka żony znów szokuje. Za wywiad każe sobie płacić 2 tys. zł
  2. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  3. Niecodzienne nagranie z Agatą Dudą wywołało skrajne emocje. "Szkoda, że nie miała Pani świadomości"
  4. Ksiądz grzmiał u Tadeusza Rydzyka na antenie Radia Maryja, znów zaatakował LGBT. Padły oburzające oskarżenia
  5. ZUS wprowadzi bardzo ważne zmiany, są konieczne. Wiadomo, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi i składkami
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News