wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zofia Klepacka powraca i grzmi o Strajku Kobiet. "Nie widzę, aby homoseksualistów ktoś bił"

22 Listopada 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Na antenie publicznego radia Zofia Klepacka w ostrych słowach skrytykowała Strajk Kobiet. Mówiła o oderwaniu od koryta oraz zbyt łagodnych działaniach policji. Prawa człowieka, według komentatorki, mają być przykrywką dla obalenia rządu.

Polska windusrferka postanowiła zająć się komentowaniem bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Opinia publiczna mogła poznać Zofię Klepacką jako zagorzałą konserwatyskę, przeciwniczkę mniejszości seksualnych oraz działań Strajku Kobiet. Jej poglądy wywołały skandale również w świecie show-biznesu, bowiem w zeszłym roku Kinga Rusin zaczepiła sportowczynię na ulicy. Wymiana zdań zakończyła się istną awanturą. 

Wczoraj Zofia Klepacka zagościła na antenie Polskiego Radia. Tym razem nie chodziło o komentowanie sportu, a o stanowcze skrytykowanie protestujących kobiet. - Wykrzykują jakieś hasła, ale brakuje jakichkolwiek argumentów. Nie chcą rozmawiać o swoich postulatach, tylko bardziej chcą wymuszać i terroryzować innych. Jestem w szoku, jak może taka małą grupka terroryzować całe miasta - tłumaczyła. 

Sam prowadzący określił Zofię Klepacką jako gościa nietypowego. Radiowiec wspomniał o wstąpieniu sportsmenki do Straży Narodowej, czyli grupy złożonej ze skrajnie prawicowych działaczy. Inicjatywa powstała, by chronić Kościół przez ruchem społecznym. Klepacka uskarżała się na groźby i wyzwiska, padające pod jej adresem. - Jak tylko wróciłam z Włoch, wstąpiłam w szeregi SN, by bronić między innymi mojej parafii - podawała w "Temacie Dnia". 

Zbulwersowało ją też demolowanie pomników. Należy zaznaczyć, że w wyniku demonstracji niczyja podobizna nie uległa zniszczeniom. Najprawdopodobniej mogło chodzić o akcję wieszania tęczowych flag, jednak działanie to rozpoczęła Margot na długo przed orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Część monumentów zostało ewentualnie pomazanych sprayem.

- Nie znam osobiście pani Lempart, ale jest bardzo wulgarną osobą. Nie da się z nią dyskutować. Ona wykrzykuje jakieś hasła, ale tym osobom brakuje argumentom. Oni nie chcą rozmawiać o swoich postulatach, ale wymuszać i terroryzować innych - tłumaczyła Zofia Klepacka. 

Działania kobiet mają wynikać z "oderwania od koryta". Mistrzyni olimpijska pochwaliła Prawo i Sprawiedliwość za dążenie do poprawy sytuacji Polek i Polaków. Powiązała także strajki z ostatnimi wyborami, które przegrały ugrupowania opozycyjne. 

- Nie uważam, aby praworządność w Polsce była naruszana, nie widzę, aby homoseksualistów ktoś bił - dodawała Klepacka.

- Słyszymy lament, jak to kobiety są źle traktowane przez policję. Nie zgadzam się z tym. Nie pamiętam, aby homoseksualistów ktoś bił. Jestem w szoku, jak taka mała grupka może terroryzować całe miasta - wskazała w Polskim Radiu, po czym wyraziła żal na zbyt delikatną postawę policji.  

Przypomnijmy, że Strajk Kobiet ponownie ogłoszono 22 października, gdy Trybunał Konstytucyjny uznał aborcję z przyczyn embriopatologicznych za niezgodną z ustawą zasadniczą. W związku z tym, po opublikowaniu wyroku, kobiety będą mogły przerwać ciąże jedynie w przypadku zagrożenia zdrowia i życia oraz czynu zabronionego. Należy zaznaczyć, że wyrok nie został nadal opublikowany.

Organizatorki lawinowych demonstracji obiecały, że nie zejdą z ulicy, dopóki rząd nie zrealizuje ich postulatów. Wśród żądań jest m.in. pełna liberalizacja prawa do terminacji ciąży, dymisja Rady Ministrów oraz unieważnienie decyzji Trybunału Konstytucyjnego. 

Źródło: [Polskie Radio]

Podobne artykuły

Polska

Nie żyje były prezydent Gdańska. Jacek Starościak miał 73 lata

Czytaj więcej >
W Poznaniu przy parku Wilsona znaleziono zwłoki mężczyzny

Polska

W centrum Poznania znaleziono zwłoki mężczyzny

Czytaj więcej >

Polska

Katastrofa na polskim lotnisku. Samolot spadł na płytę lotniska i stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Według dra Filipiaka Andrzej Duda planował zakup chińskich szczepionek, których skuteczność jest kwestionowana.

Polska

Prof. Filipiak wyjawił szczegóły rozmowy z Andrzejem Dudą na temat szczepionek. Były plany zakupu chińskich preparatów

Czytaj więcej >
W kazaniu wygłoszonym w uroczystość św. Stanisława kardynał Dziwisz zwrócił uwagę na problemy, z którymi mierzy się kościół.

Polska

Kard. Dziwisz przemówił na Wawelu. Mówił nie tylko o "ideologiach", ale i o pewnych słabościach Kościoła

Czytaj więcej >

Polska

Aktywiści pod pomnikiem smoleńskim rysują czarne krzyże ku pamięci ofiar pandemii

Czytaj więcej >