wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pracownicy żłobków i przedszkoli w strachu. Boją się o życie i zdrowie dzieci oraz swoje

1 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Żłobki i przedszkola mają zostać otwarte już 6 maja. Decyzję te podał na swojej ostatniej konferencji Mateusz Morawiecki. Wśród wielu jednak jest to powód do wielu obaw oraz wątpliwości. Głos w tej sprawie zabrali pracownicy placówek,

W związku z coraz lepszymi wynikami statystyk zachorowań rządzący decydują się na luzowanie kolejnych restrykcji. Tym razem na tapecie znalazły się żłobki oraz przedszkola. To właśnie one mają zostać udostępnione dzieciom w ciągu najbliższych dni. W sprawie tej jednak protestuje wielu samorządowców. Uważają, że wyznaczona data oraz przepisy bezpieczeństwa są niemożliwe do zrealizowania. Postawiło to przyszłość placówek opiekuńczych pod znakiem zapytania. Głos w sprawie zabrali również pracownicy instytucji będącej kością niezgodny na linii rząd-samorządy.

Żłobki i przedszkola: Strach o życie pracowników placówek opiekuńczych

Jak relacjonują pracownicy żłobków i przedszkoli dla portalu "RMF FM" zrealizowanie wytycznych Inspektoratu Sanitarnego może stanowić duże wyzwanie. Alarmują oni, że trudno będzie opanować grupę maluchów chcących się ciągle bawić. Wymogi dotyczące dezynfekcji zabawek, używania jednej rzeczy, zakazu przynoszenia własnych atrakcji czy też restrykcje dotyczące odległości w zespołach małych dzieci są niemal niemożliwe do zrealizowania. 

"Na pewno dzieci też stęskniły się za kolegami i koleżankami, wydaje mi się, że to jest niemożliwe, mimo jasnych wytycznych. Zawsze w pracy musimy być cały czas czujne, a co dopiero teraz, w środku epidemii" - opowiada reporterowi "RMF FM"  Pani Natalia pracująca w przedszkolu.

W rozmowie dla portalu "RMF FM" pracownicy martwią się również o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Przynają, że nowe przepisy są bardziej precyzyjne, jednak wciąż nakładają na nie jeszcze więcej pracy i jeszcze większą odpowiedzialność za wymagające opieki pociechy. 

undefined

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >