Żłobki i przedszkola. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Maja 2020

Pracownicy żłobków i przedszkoli w strachu. Boją się o życie i zdrowie dzieci oraz swoje

Żłobki i przedszkola mają zostać otwarte już 6 maja. Decyzję te podał na swojej ostatniej konferencji Mateusz Morawiecki. Wśród wielu jednak jest to powód do wielu obaw oraz wątpliwości. Głos w tej sprawie zabrali pracownicy placówek, którzy rzucili nowe światło na tę sprawę.

W związku z coraz lepszymi wynikami statystyk zachorowań rządzący decydują się na luzowanie kolejnych restrykcji. Tym razem na tapecie znalazły się żłobki oraz przedszkola. To właśnie one mają zostać udostępnione dzieciom w ciągu najbliższych dni. W sprawie tej jednak protestuje wielu samorządowców. Uważają, że wyznaczona data oraz przepisy bezpieczeństwa są niemożliwe do zrealizowania. Postawiło to przyszłość placówek opiekuńczych pod znakiem zapytania. Głos w sprawie zabrali również pracownicy instytucji będącej kością niezgodny na linii rząd-samorządy.

Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoDuda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoCzytaj dalej

Żłobki i przedszkola: Strach o życie pracowników placówek opiekuńczych

Jak relacjonują pracownicy żłobków i przedszkoli dla portalu "RMF FM" zrealizowanie wytycznych Inspektoratu Sanitarnego może stanowić duże wyzwanie. Alarmują oni, że trudno będzie opanować grupę maluchów chcących się ciągle bawić. Wymogi dotyczące dezynfekcji zabawek, używania jednej rzeczy, zakazu przynoszenia własnych atrakcji czy też restrykcje dotyczące odległości w zespołach małych dzieci są niemal niemożliwe do zrealizowania. 

"Na pewno dzieci też stęskniły się za kolegami i koleżankami, wydaje mi się, że to jest niemożliwe, mimo jasnych wytycznych. Zawsze w pracy musimy być cały czas czujne, a co dopiero teraz, w środku epidemii" - opowiada reporterowi "RMF FM"  Pani Natalia pracująca w przedszkolu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomo, dlaczego Andrzej Duda chce wyborów w maju. Wszystko się wydało, nie ma już wątpliwości
2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny

W rozmowie dla portalu "RMF FM" pracownicy martwią się również o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Przynają, że nowe przepisy są bardziej precyzyjne, jednak wciąż nakładają na nie jeszcze więcej pracy i jeszcze większą odpowiedzialność za wymagające opieki pociechy. 

 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali