Dantejskie sceny w żłobku. "Masz nawet nie oddychać!". https://pixabay.com/pl/photos/%C5%BC%C5%82obek-dziecko-matka-szko%C5%82y-2114173/Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/%C5%BC%C5%82obek-dziecko-matka-szko%C5%82y-2114173/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Stycznia 2020

Dantejskie sceny w żłobku. "Masz nawet nie oddychać!"

Żłobek w Oświęcimiu był miejscem, w którym dzieci przeżywały horror. Po tym, jak jedna z opiekunek opublikowała skandaliczne nagrania, sprawą zajęli się dziennikarze emitowanego w TVN-ie programu "Uwaga!".

Oświęcimski żłobek był placówką niepubliczną. Jak informuje tygodnik "Wprost", uczęszczało do niego 13 dzieci. Zdecydowana większość z nich nich nie ukończyła nawet 2,5 roku. Wśród przebywających w żłobku dzieci było również dwoje niepełnosprawnych.

Opiekunki szarpały maleńkie dzieci, krzyczały na nie, wyzywały oraz nie przestrzegały podstawowych zasad higieny. Dzieci wracały do domu wyraźnie wystraszone. Zachowanie to zaalarmowało niektórych rodziców.

 – Mój syn był zawsze bardzo radosnym dzieckiem. Był uśmiechnięty, miał bardzo dużo energii. Gdy przychodził ze żłobka, siedział wtulony we mnie. Myśleliśmy z mężem, że to efekt zmęczenia. Ale zaczęły się pojawiać zachowania typu: zasłanianie uszu, oczu, których wcześniej nie zauważyliśmy – mówi jedna z mam, cytowana przez "Wprost".

Starszym mężczyzna zmarł w tłumie ludzi. Nikt nie zareagował, nikt nie pomógłStarszym mężczyzna zmarł w tłumie ludzi. Nikt nie zareagował, nikt nie pomógłCzytaj dalej

Żłobek został zamknięty

Za opublikowaniem skandalicznych nagrań stała nowo zatrudniona w żłobku opiekunka oraz pani ucząca języka angielskiego. Kobieta opiekująca się najmłodszymi twierdzi, że z początku była przekonana, że "jest w ukrytej kamerze" i ktoś sprawdza jej reakcje na skandaliczne zachowanie pozostałych opiekunek.

– Oprócz wyzwisk i epitetów względem dzieci, byłam świadkiem, jak dziewczynka została rzucona na stołeczek tak, że zjechała z niego i spadła, uderzając głową o podłogę. Wiedziałam, że prędzej czy później coś stanie się któremuś dziecku – mówi.

Mama małej Zoi opowiada, że nagrania ze żłobka są iście przerażające. Opiekunki wydzierają się na dzieci, bez zastanowienia rzucając epitetami i grożąc swoim podopiecznym. "Nie będziesz sobie, k***, ze mną pogrywał", słychać na nagraniu. Wszystko okraszone jest spazmatycznym płaczem najmłodszych.

Na stronie tygodnika czytamy przerażające słowa mamy Zoi, Urszuli Kameckiej-Gasidło: – Córka idąc do żłobka, miała 8 miesięcy i umiała samodzielnie stać i raczkować. Po jakimś czasie dziecko zaczęło skakać, jak królik po podłodze. Cofnęła się w rozwoju, histeryczny płacz następował przy próbie podniesienia jej z podłogi. Potem okazało się, że Zoja wiele godzin w żłobku spędzała w bujaku. Siedziała tam wiele godzin, tam była usypiana. Raz tylko została przeniesiona do łóżeczka, żeby zrobić jej zdjęcie, które otrzymałam. Tak to siedziała w bujaku z kocem na twarzy.

Dzieci miały być karmione tą samą łyżeczką, a ich buzie były wycierane szmatą służącą do podłóg. Podopieczni, którzy niechętnie jedli zupę, nie dostawali drugiego dania, a woda miała być dostępna jedynie w formie nagrody.

Gdy nagrania ujrzały światło dzienne, sprawą zajęła się policja. W efekcie prezydent Oświęcimia wydał nakaz zamknięcia placówki.

Opiekunki, które dopuściły się skandalicznych zachowań wobec dzieci, miały odpowiednio 51 i 52 lata. Żadna z nich poprzednio nie pracowała z dziećmi. Pierwsza dostała pracę, ponieważ jest córką właścicielki oświęcimskiego żłobka. Druga z kobiet ukończyła jedynie internetowy kurs. Obie zostały postawione w stan oskarżenia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Za spacer po lesie możesz zostać ukarany karą pozbawienia wolności. Specustawa podpisana przez prezydenta

2. Rosja podjęła zaskakującą decyzję nt. granic. Wszystko przez groźnego wirusa z Chin

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Wybuch na południu Polski. Bilans jest fatalny, trwa akcja służb