Zima nie odpuszcza. pixy.orgŹródło: pixy.org
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 25 Stycznia 2021

Czy możemy nadal spodziewać się zimy? Prognoza pogody na najbliższe dni

Zima definitywnie nie zamierza się z nami jeszcze z nami pożegnać. Świadczy o tym prognoza pogody na najbliższe dni. Obfite opady śniegu, oblodzenia, a nawet zamiecie śnieżne - tego spodziewać możemy się dziś i jutro. Szczególną uwagę zachować powinni przede wszystkim kierowcy.

  • Na poniedziałek i wtorek zapowiadane są intensywne opady śniegu
  • Pojawi się również porywisty wiatr, który powodować może zamiecie śnieżne
  • Szczególną uwagę zachować powinni kierowcy - na wschodzie Polski pojawią się wyjątkowo niebezpieczne oblodzenia

Atak zimy może być szczególnie odczuwalny na wschodzie Polski. 

Zima nigdzie się nie wybiera 

W najbliższych dniach niemal w całej Polsce spodziewać możemy się klasycznej zimy. Nie będzie jednak ona wyglądała tak, jak na świątecznych kartkach pocztowych. Warto przygotować się na uciążliwe skutki opadów śniegu i spadku temperatury

Dziś niemal w całym kraju niebo będzie zachmurzone. Pojawią się również intensywne opady deszczu ze śniegiem, zwłaszcza we wschodniej Polsce, w województwie podlaskim i lubelskim. 

Nieznane powiązania rodzinne Kożuchowskiej z Tadeuszem Rydzykiem. Niewiele osób wiedziałoNieznane powiązania rodzinne Kożuchowskiej z Tadeuszem Rydzykiem. Niewiele osób wiedziałoCzytaj dalej

Po kilku dniach odwilży powróci także minusowa temperatura. W ciągu dnia od -1 do maksymalnie 3 stopni. Jeszcze chłodniej w nocy - do -3 stopni, a na południu Polski w rejonach gór nawet do -6 stopni. 

Szczególną uwagę zachować w tych dniach powinni kierowcy, gdyż z powodu zamarzającej mokrej nawierzchni dojść może do oblodzenia dróg. Jeszcze dziś do godz. 9.00 trwa alarm IMGW, ogłoszony wczoraj o 21.00, w związku z wyjątkowo niebezpiecznymi warunkami pogodowymi. Niewykluczone, że zostanie on przedłużony. 

Uwaga na zamiecie śnieżne! 

We wtorek zima również nie zamierza odpuścić, ale w niektórych rejonach kraju mogą pojawić się przejaśnienia. Wciąż spodziewać możemy się opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem

Temperatura wynosić będzie od -2 stopni do maksymalnie 3, a w górach tylko do -3 stopni. Zapowiadany jest również porywisty wiatr o prędkości nawet 70 km/h, który w połączeniu z opadami powodować może niebezpieczne zamiecie śnieżne

Zawieje szczególnie dokuczliwe okazać się mogą dla mieszkańców Podlasia i Mazur, gdzie opadów zapowiadanych jest na wtorek najwięcej. 

Na drogach wciąż niebezpiecznie, najbardziej dokuczliwe oblodzenia pojawią się na wschodzie Polski. Uprasza się zatem kierowców o wyjątkową ostrożność i śledzenie informacji pogodowych. 

Źródło: rm24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: