Zielona Góra. Mężczyzna uprowadził dwoje 19-latków. Kazał im kopać grób.. (zdj. il.) Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Czerwca 2020

Uprowadził dwoje 19-latków, kazał im kopać grób. Zatrważające szczegóły policyjnej akcji

Zielona Góra stała się miejscem porwania dwojga 19-latków. Para została uprowadzona przez mężczyznę, który zwabił ich do samochodu, a następnie wywiózł do lasu, każąc im kopać grób. Miejscowym funkcjonariuszom stosunkowo szybko udało się ustalić tożsamość 29-latka. Napastnik usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Informacja o mężczyźnie biegającym w okolicach drogi S3 dotarła do zielonogórskich funkcjonariuszy w okolicach godziny 6 w niedzielny poranek, podaje Polsat News. Mundurowi, którzy pojawili się na miejscu, znaleźli mocno rozedrganego, rannego 19-latka, który nie potrafił jasno wytłumaczyć, co się wydarzyło ani w jaki sposób doznał wyraźnych ran na ciele.

Krzywdzą własne dzieci, nagrywają i wrzucają do sieci. Skandaliczne filmy podbijają siećKrzywdzą własne dzieci, nagrywają i wrzucają do sieci. Skandaliczne filmy podbijają siećCzytaj dalej

Zielona Góra. Kazał kopać grób 19-latkom

Policjantom z Zielonej Góry udało się ustalić, że nastolatek wraz ze swoją koleżanką został uprowadzony przez starszego od nich mężczyznę. 19-latek miał zostać zwabiony podstępem do BMW, gdzie znajdowała się już młoda dziewczyna, a następnie wywieziony do lasu. Będący w szoku chłopak nie był jednak w stanie wskazać miejsca, z którego uciekł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat

Gdy 19-latkiem zajęli się już ratownicy medyczni, został on dokładniej przesłuchany przez śledczych. Z podanych informacji wynikało, że mężczyzna, który porwał nastolatków, groził im pozbawieniem życia, po czym nakazał wykopać sobie grób. Zarzucając młodym kradzież, odebrał im telefony, a następnie przyłożył chłopakowi nóż do gardła.

W wyniku szamotaniny nastolatek został kilkukrotnie ranny w ramię. Udało mu się jednak zbiec z miejsca, skąd, przedzierając się przez las, dotarł do wspomnianej drogi S3, usiłując wezwać pomoc. Informacje przekazane funkcjonariuszom zaowocowały stosunkowo szybkim ustaleniem tożsamości sprawcy. Okazał się nim 29-latek z Zielonej Góry, dobrze znany miejscowym mundurowym.

Jak podaje Poslatnews.pl, napastnik został zatrzymany. W jego mieszkaniu zabezpieczono narkotyki, a w we wspomnianym samochodzie odnaleziono nóż, pałkę teleskopową, niemal 10 tys. zł, trzy telefony komórkowe, plastikowe opaski oraz dowód osobisty porwanej 19-latki. Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura w Zielonej Górze. Za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem 29-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Ważne zmiany w Kodeksie Pracy. Jeden punkt szczególnie ucieszy wszystkie Polki

Źródło: Polsatnews.pl