Zielona Góra: zaczyna brakować sprzętu (zdjęcie ilustracyjne). pexels.com / Julie VikenŹródło: pexels.com / Julie Viken
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Marca 2020

W Zielonej Górze w szpitalach brakuje sprzętu i łóżek. Polska nie taka gotowa na pandemię?

Zielona Góra jest dziś bodaj najsłynniejszym miastem w Polsce. Wszystko za sprawą pierwszego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem w naszym kraju. O sytuacji panującej w zielonogórskiej placówce opowiedziała rzecznika szpitala.

Wywiadu Onetowi udzieliła rzeczniczka szpitala w Zielonej Górze Sylwia Malcher, gdzie przebywa pierwszy polski pacjent, u którego stwierdzono obecność azjatyckiego wirusa. Kobieta potwierdziła, że pacjent jest w dobrym stanie i przebywa obecnie w izolatce – Na pewno będzie jeszcze u nas na oddziale co najmniej tydzień. Wówczas zostaną wykonane dodatkowe badania. Jeśli okaże się, że już nie jest zakażony, zostanie wypisany do domu – poinformowała Onet.

Sylwia Malcher dodała, że w zielonogórskim szpitalu przebywa łącznie trzech pacjentów. U nich także pobrano próbki, które następnie wysłano do Gorzowa. Obecnie szpital czeka na wyniki.

Skandaliczna decyzja Dudy. Przeznaczy 2 mld dla TVP, podpisał ustawęSkandaliczna decyzja Dudy. Przeznaczy 2 mld dla TVP, podpisał ustawęCzytaj dalej

Zielona Góra: "Liczymy na wsparcie odgórne"

Rzeczniczka placówki zaznaczyła jednak, że większość pacjentów, którzy do tej pory trafili do szpitala, to pacjenci bez wskazań klinicznych, kierowani na obserwację "na zapas". – Wszystkim pacjentom wykonujemy badania. Są przyjmowani, ponieważ mamy takie możliwości – przekazała Onetowi. Dodała, że w oddziale znajduje się 35 łóżek.

Niepokojąco zaczyna natomiast wyglądać stan dostępności koniecznego sprzętu. Jak podała Sylwia Malcher: – W tej chwili zaczynamy powoli odczuwać braku sprzętu jednorazowego użytku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przełom ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Zatrważające znalezisko zmienia tok sprawy
2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy

Mowa m.in. o koniecznych maseczkach oraz kombinezonach. – Zaczyna brakować sprzętu na rynku – przekazała rzeczniczka szpitala. I dodała: – Liczymy na wsparcie odgórne. Zgodne z obietnicą pana wojewody będziemy takie wsparcie mieli.

Przypomnijmy, że przypadki zarażenia wirusem odnotowano również w Szczecinie oraz we Wrocławiu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Austriackie gadanie o Radiu Maryja. Tadeusz Rydzyk znowu odpłynął
  4. U Rydzyka biorą się za youtuberów. Niespodziewane słowa
  5. Decyzja ws. odwołania Jacka Kurskiego. Nie głosował Duda, a RMN
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Źródło: Onet