wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Chwilę przed sylwestrem kultowy piosenkarz ujawnił kulisy sławy Martyniuka. "Jest wykorzystywany"

31 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Zenek Martyniuk jest gwiazdą tegorocznego Sylwestra Marzeń na antenie TVP2. Stacja promuje piosenkarza disco polo już od jakiegoś czasu, bulwersując osoby, które oceniają jego twórczość, jako mało wartościową. A przynajmniej - nie wystarczaj

Do grona krytyków piosenkarza nie zalicza się raczej wokalista kultowego zespołu Big Cyc, Krzysztof Skiba. W udzielonym Ryszardzie Wojciechowskiej wywiadzie przyznał, że dobrze zna gwiazdora disco polo. Jednocześnie mocno skrytykował TVP, z którego władzami pozostaje w konflikcie.

 - Skomentowałem tylko to, o czym mówiło się w Gdańsku, że TVP szczuła na prezydenta Adamowicza, że dokonano na nim pewnego rodzaju linczu medialnego. Nie dopuszczano go do głosu. Atakowano agresywnie. Zostałem pozwany do sądu o pomówienie. Mam więc trzy procesy w tej samej sprawie, w tym jeden karny. Szczęśliwie sąd w Warszawie umorzył sprawę, nie wszczynając jej. Uznał, że moje wypowiedzi były w ramach wolności konstytucyjnej, w ramach prawa do wyrażania opinii. Na razie w meczu TVP kontra Skiba, prowadzę 1:0, bo sprawa w Warszawie została przez sąd umorzona - powiedział Skiba.

Zenek Martyniuk wykorzystywany?

Skiba dobrze zna Zenka. Ocenia go, jako "poczciwego i sympatycznego chłopaka", któremu ciężką pracą udało się osiągnąć sukces. Twierdzi jednak, że jego kolega pozostaje przez TVP wykorzystywany.

 - jest nieświadomie wykorzystywany. Zenek nigdy się polityką nie interesował, śpiewał o miłości, zielonych oczach. Ale oni go upolityczniają. Przyklejają mu na czole legitymację PiS. Wykorzystują. A on nie jest do końca świadomy, że wprzęgają go w machinę propagandową. Bo co ta machina nam mówi? W sprawach politycznych kłamie, atakuje opozycję, przeinacza fakty, o wielu aferach milczy, atakuje wszystkich, którzy są przeciwko PiS. Nie temu powinna służyć telewizja publiczna. Gdyby Jacek Kurski założył sobie prywatną telewizję - Jacek Kurski TV, to mógłby pokazywać, co chce. Nikt nie ma pretensji do Telewizji Republika, że ona jest taka, jak jest, bo to stacja prywatna. A publiczna utrzymywana jest z naszych podatków. Ja płacę abonament, więc niestety, opłacam też kłamstwo - ocenił Skiba.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >