Zenek Martyniuk. youtube/Plejada
Źródło: youtube/Plejada
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Grudnia 2019

Chwilę przed sylwestrem kultowy piosenkarz ujawnił kulisy sławy Martyniuka. "Jest wykorzystywany"

Zenek Martyniuk jest gwiazdą tegorocznego Sylwestra Marzeń na antenie TVP2. Stacja promuje piosenkarza disco polo już od jakiegoś czasu, bulwersując osoby, które oceniają jego twórczość, jako mało wartościową. A przynajmniej - nie wystarczająco, aby pozwalać mu na występ w filharmonii.

Do grona krytyków piosenkarza nie zalicza się raczej wokalista kultowego zespołu Big Cyc, Krzysztof Skiba. W udzielonym Ryszardzie Wojciechowskiej wywiadzie przyznał, że dobrze zna gwiazdora disco polo. Jednocześnie mocno skrytykował TVP, z którego władzami pozostaje w konflikcie.

 - Skomentowałem tylko to, o czym mówiło się w Gdańsku, że TVP szczuła na prezydenta Adamowicza, że dokonano na nim pewnego rodzaju linczu medialnego. Nie dopuszczano go do głosu. Atakowano agresywnie. Zostałem pozwany do sądu o pomówienie. Mam więc trzy procesy w tej samej sprawie, w tym jeden karny. Szczęśliwie sąd w Warszawie umorzył sprawę, nie wszczynając jej. Uznał, że moje wypowiedzi były w ramach wolności konstytucyjnej, w ramach prawa do wyrażania opinii. Na razie w meczu TVP kontra Skiba, prowadzę 1:0, bo sprawa w Warszawie została przez sąd umorzona - powiedział Skiba.

Zenek Martyniuk wykorzystywany?

Skiba dobrze zna Zenka. Ocenia go, jako "poczciwego i sympatycznego chłopaka", któremu ciężką pracą udało się osiągnąć sukces. Twierdzi jednak, że jego kolega pozostaje przez TVP wykorzystywany.

 - jest nieświadomie wykorzystywany. Zenek nigdy się polityką nie interesował, śpiewał o miłości, zielonych oczach. Ale oni go upolityczniają. Przyklejają mu na czole legitymację PiS. Wykorzystują. A on nie jest do końca świadomy, że wprzęgają go w machinę propagandową. Bo co ta machina nam mówi? W sprawach politycznych kłamie, atakuje opozycję, przeinacza fakty, o wielu aferach milczy, atakuje wszystkich, którzy są przeciwko PiS. Nie temu powinna służyć telewizja publiczna. Gdyby Jacek Kurski założył sobie prywatną telewizję - Jacek Kurski TV, to mógłby pokazywać, co chce. Nikt nie ma pretensji do Telewizji Republika, że ona jest taka, jak jest, bo to stacja prywatna. A publiczna utrzymywana jest z naszych podatków. Ja płacę abonament, więc niestety, opłacam też kłamstwo - ocenił Skiba.