Zdrowie apel kardiologów. (zdj. Il. ) ; WTVŹródło: (zdj. Il. ) ; WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Czerwca 2020

Pilny apel kardiologów do wszystkich Polek i Polaków. Może uratować niejedno życie, warto pamiętać

Zdrowie w dobie pandemii dla Polek i Polaków jest wartością priorytetową. Z powodu koronawirusa wielu z nas boi się korzystać z usług służby zdrowia. Kardiolodzy postanowili wystosować ważne stanowisko. Rady, które przekazali lekarze, mogą uratować niejedno życie.

Towarzystwo Kardiologiczne odnotowało drastyczny spadek zabiegów kardiologii interwencyjnej. Jak podaje RMF FM, sytuacja ta związana jest z zagrożeniem epidemiologicznym. Chorzy boją się zadzwonić po pomoc przez wzgląd na lęk spowodowany ryzykiem zakażenia koronawirusem. Lekarze zdecydowali się więc zabrać głos w tej sprawie. Ich pilny apel skierowany jest przede wszystkim do osób, które zmagają się z ryzykiem zawału lub udaru mózgu. To właśnie ilość zabiegów powodowanych tymi dolegliwościami spadła najbardziej.

Mateusz Morawiecki pochylił się nad wózkiem z dzieckiem, nagle mężczyzna złapał jego dłoń i przyciągnął do twarzy. Nagranie okrąża siećMateusz Morawiecki pochylił się nad wózkiem z dzieckiem, nagle mężczyzna złapał jego dłoń i przyciągnął do twarzy. Nagranie okrąża siećCzytaj dalej

Zdrowie stało się tematem pilnego apelu. Może on dotyczyć również was

Z informacji przekazanych przez rozgłośnię RMF FM wiemy, że w obliczu dużej ilości chorych na koronawirusa wiele oddziałów kardiologicznych zostało przekształconych na te zakaźne. Znaczną część zabiegów odwołano lub zorganizowano w znacznie ograniczonym zakresie. Zdaniem Towarzystwa Kardiologicznego drugim powodem spadku ilości zabiegów jest lęk przed zachorowaniem na COVID-19.

 - Infekcja COVID-19 jest poważnym zagrożeniem zdrowotnym, ale zawał serca związany jest z o wiele większym, kilkukrotnie większym ryzykiem zgonu, szczególnie jeśli leczony jest za późno. Wielu pacjentów zwlekało i czasami niestety wciąż zwleka z wezwaniem pomocy medycznej - tłumaczy profesor Piotr Jankowski w rozmowie z RMF FM.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
2. Są ofiary i setki rannych. Porażająca tragedia na autostradzie. Światowe media są wstrząśnięte doniesieniami z Chin 

Zdrowie wielu Polek i Polaków zostało poddanie próbie. Niestety przez lęk wywołany epidemią chorzy coraz częściej umierają w swoich domach. Kardiolodzy pilnie apelują, aby w przypadku pogarszającego się samopoczucia natychmiastowo korzystać z pomocy medycznej.

- Podkreślam, że dzieje się tak na szczęście, bo choroby układu krążenia, w których nie powinno się opóźniać leczenia, bo będzie miało to konsekwencje w postaci większego ryzyka zawału serca. Wierzymy, że sytuacja w kolejnych tygodniach będzie wracać do normy - deklaruje Jankowski z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w RMF FM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe stawki VAT od 1 lipca. Wiemy już, co potanieje, ale także i co będzie droższe
  2. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Polacy zapomnieli, że żyją w pandemii. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ostro o stosowaniu się do obostrzeń

Źródło: [RMF FM]