wtv.pl
Zdrowie apel kardiologów

(zdj. Il. ) ; WTV

Pilny apel kardiologów do wszystkich Polek i Polaków. Może uratować niejedno życie, warto pamiętać

15 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zdrowie w dobie pandemii dla Polek i Polaków jest wartością priorytetową. Z powodu koronawirusa wielu z nas boi się korzystać z usług służby zdrowia. Kardiolodzy postanowili wystosować ważne stanowisko. Rady, które przekazali lekarze, mogą u

Towarzystwo Kardiologiczne odnotowało drastyczny spadek zabiegów kardiologii interwencyjnej. Jak podaje RMF FM, sytuacja ta związana jest z zagrożeniem epidemiologicznym. Chorzy boją się zadzwonić po pomoc przez wzgląd na lęk spowodowany ryzykiem zakażenia koronawirusem. Lekarze zdecydowali się więc zabrać głos w tej sprawie. Ich pilny apel skierowany jest przede wszystkim do osób, które zmagają się z ryzykiem zawału lub udaru mózgu. To właśnie ilość zabiegów powodowanych tymi dolegliwościami spadła najbardziej.

Zdrowie stało się tematem pilnego apelu. Może on dotyczyć również was

Z informacji przekazanych przez rozgłośnię RMF FM wiemy, że w obliczu dużej ilości chorych na koronawirusa wiele oddziałów kardiologicznych zostało przekształconych na te zakaźne. Znaczną część zabiegów odwołano lub zorganizowano w znacznie ograniczonym zakresie. Zdaniem Towarzystwa Kardiologicznego drugim powodem spadku ilości zabiegów jest lęk przed zachorowaniem na COVID-19.

 - Infekcja COVID-19 jest poważnym zagrożeniem zdrowotnym, ale zawał serca związany jest z o wiele większym, kilkukrotnie większym ryzykiem zgonu, szczególnie jeśli leczony jest za późno. Wielu pacjentów zwlekało i czasami niestety wciąż zwleka z wezwaniem pomocy medycznej - tłumaczy profesor Piotr Jankowski w rozmowie z RMF FM.

Zdrowie wielu Polek i Polaków zostało poddanie próbie. Niestety przez lęk wywołany epidemią chorzy coraz częściej umierają w swoich domach. Kardiolodzy pilnie apelują, aby w przypadku pogarszającego się samopoczucia natychmiastowo korzystać z pomocy medycznej.

- Podkreślam, że dzieje się tak na szczęście, bo choroby układu krążenia, w których nie powinno się opóźniać leczenia, bo będzie miało to konsekwencje w postaci większego ryzyka zawału serca. Wierzymy, że sytuacja w kolejnych tygodniach będzie wracać do normy - deklaruje Jankowski z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w RMF FM.

Źródło: [RMF FM]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >