Zdjęcie. Twitter/Mohamad Saffa
Źródło: Twitter/Mohamad Saffa
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Lipca 2020

Dokonał niezwykłego czynu, aby pożegnać swoją umierającą matkę. Poruszające do łez zdjęcia obiegły internet

Zdjęcie syna żegnającego chorą matkę obiegło internet. Kobieta umierała na COVID-19, więc nie mógł on odwiedzić jej w pokoju szpitalnym. Wbrew przeszkodom mężczyzna znalazł sposób na pożegnanie bliskiej i ważnej dla siebie osoby.

Kryzys epidmiologiczny doprowadził do wielkich strat na całym świecie. Na każdym kontynencie społeczeństwa mierzą się nie tylko z załamaniami gospodarek czy niestabilną sytuacją finasową. Wielu z nas straciło w wyniku pandemii swoich bliskich. Z podobną tragedią spotkał się Jihad Al-Suwaiti, którego mama przegrywała walkę z wirusem. Przez wzgląd na zasady reżimu sanitarnego nie mógł on odwiedzić osoby, która towarzyszyła mu przez całe życie. 

Zdjęcie syna żegnającego chorą matkę obiegło internet

Na Twitterze umieszczono zdjęcie mężczyzny, który żegnał swoją mamę. Umierająca na COVID-19 kobieta przechodziła chorobę w niezwykle ciężki sposób. Lekarze wiedzieli, że w najbliższej przyszłości matka odejdzie z tego świata. Jej syn znalazł sposób, aby towarzyszyć jej w swoich ostatnich chwilach. Na fotografi, która trafiła do mediów, widzimy, jak młody Palestyńczyk wdrapał się na szpitalny parapet. Zrobił to wbrew zakazom tamtejszej ochrony. 

Syn regularnie wchodził po rynnie, aby usiąść przy oknie, dzięki któremu doglądał i towarzyszył swojej mamie. Niestety w ostatni czwartek kobieta przegrała walkę z COVID-19. Radio Zet informuje, że kobieta zmagała się również z białaczką. Choroby współistniejące oraz wiek znacznie utrudniają zmagania z wirusem, który od kilku miesięcy zbiera swoje żniwo. Zdjęcie mężczyzny zostało udostępnione na Twitterze przed Mohameda Saffę. 

Zdjęcie mężczyzny bije rekordy popularności na Twitterze. Użytkownicy społecznościowego medium nie kryją swojego wzruszenia. "To sprawiło, że uroniłem łzę. Straciłem mamę w 2014 roku, życie nie jest już takie samo" - pisali internauci, których wypowiedzi przetłumaczyło Radio Zet. Pracownik tamtejszego szpitala wyjaśnił, że przez pewien czas syn kobiety schodził z wysokości po zaśnięciu chorej. Dopiero gdy jego mama przestała się budzić, Jihad zrezygnował z odwiedzin.

Zdjęcie

Źródło: [Radio Zet]