wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dokonał niezwykłego czynu, aby pożegnać swoją umierającą matkę. Poruszające do łez zdjęcia obiegły internet

26 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zdjęcie syna żegnającego chorą matkę obiegło internet. Kobieta umierała na COVID-19, więc nie mógł on odwiedzić jej w pokoju szpitalnym. Wbrew przeszkodom mężczyzna znalazł sposób na pożegnanie bliskiej i ważnej dla siebie osoby.

Kryzys epidmiologiczny doprowadził do wielkich strat na całym świecie. Na każdym kontynencie społeczeństwa mierzą się nie tylko z załamaniami gospodarek czy niestabilną sytuacją finasową. Wielu z nas straciło w wyniku pandemii swoich bliskich. Z podobną tragedią spotkał się Jihad Al-Suwaiti, którego mama przegrywała walkę z wirusem. Przez wzgląd na zasady reżimu sanitarnego nie mógł on odwiedzić osoby, która towarzyszyła mu przez całe życie. 

Zdjęcie syna żegnającego chorą matkę obiegło internet

Na Twitterze umieszczono zdjęcie mężczyzny, który żegnał swoją mamę. Umierająca na COVID-19 kobieta przechodziła chorobę w niezwykle ciężki sposób. Lekarze wiedzieli, że w najbliższej przyszłości matka odejdzie z tego świata. Jej syn znalazł sposób, aby towarzyszyć jej w swoich ostatnich chwilach. Na fotografi, która trafiła do mediów, widzimy, jak młody Palestyńczyk wdrapał się na szpitalny parapet. Zrobił to wbrew zakazom tamtejszej ochrony. 

Syn regularnie wchodził po rynnie, aby usiąść przy oknie, dzięki któremu doglądał i towarzyszył swojej mamie. Niestety w ostatni czwartek kobieta przegrała walkę z COVID-19. Radio Zet informuje, że kobieta zmagała się również z białaczką. Choroby współistniejące oraz wiek znacznie utrudniają zmagania z wirusem, który od kilku miesięcy zbiera swoje żniwo. Zdjęcie mężczyzny zostało udostępnione na Twitterze przed Mohameda Saffę. 

Zdjęcie mężczyzny bije rekordy popularności na Twitterze. Użytkownicy społecznościowego medium nie kryją swojego wzruszenia. "To sprawiło, że uroniłem łzę. Straciłem mamę w 2014 roku, życie nie jest już takie samo" - pisali internauci, których wypowiedzi przetłumaczyło Radio Zet. Pracownik tamtejszego szpitala wyjaśnił, że przez pewien czas syn kobiety schodził z wysokości po zaśnięciu chorej. Dopiero gdy jego mama przestała się budzić, Jihad zrezygnował z odwiedzin.

Źródło: [Radio Zet]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >