wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Skrajnie nieprzyzwoite zdjęcia na profilu posła PiS. Teraz się tłumaczy, o co chodzi?

19 Listopada 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Opinia publiczna zobaczyła wpis posła PiS, do którego dodano zdjęcia i skandaliczny komentarz. Na jego koncie doszło do skrajnie nieodpowiedzialnego incydentu. Fotografie kobiety oraz innych osób okrążają sieć. Polityk wydał oświadczenie i t

"Poznajcie tę ślicznotkę! [...] będzie moją nową sekretarką. Udowodniła już swój profesjonalizm i będzie moją prawą ręką we wszystkich sprawach. Moi koledzy posłowie będą zazdrościć" - czytamy we wpisie, opublikowanym w społecznościowym medium. Następnie upubliczniono konkretne zdjęcia.

Niepokojące zdjęcia na profilu polityka PiS. "Nastąpiło włamanie. Sprawa został zgłoszona"

Incydent miał miejsce dziś w godzinach popołudniowych. 

Post zebrał ponad tysiąc reakcji oraz kilkaset komentarzy. "Chyba włamanie na konto było...szkoda tylko dziewczyny" - czytamy. "Czyżby pan poseł nie ogarniał usuwania postów, względnie zmieniania ustawień prywatności? Przecież post dla celów dowodowych można ukryć, zmieniając widoczność na "tylko ja". A tak wizerunkowo i pan dostaje po mordzie i pana asystentka" - zaleca internautka, która również ujrzała zdjęcia. 

Okazuje się, że jego autorem jest Marcin Duszek - poseł, który do Sejmu wszedł z list Prawa i Sprawiedliwości. W parlamencie zasiada już od trzech kadencji. Współpracę z obozem rządzącym rozpoczął w 2010 roku, gdy ostatecznie zrezygnował z członkostwa w Polskim Stronnictwie Ludowym. Duszek był również radnym powiatu bialskiego.

Pod skandalicznym i seksistowskim wpisem zebrała się fala krytycznych komentarzy. Trudno się dziwić, gdyż współpracownica ze zdjęcia została uprzedmiotowiona w jeden z najgorszych możliwych sposobów. Chwilę po incydencie poseł opublikował pilny komunikat na Facebooku. Podał, dlaczego treść znalazła się na jego koncie. 

Z konta Duszka pod wpisem pojawiły się również inne zdjęcia, na których możemy dostrzec kobiety w erotycznych pozycjach. Materiały nie nadają się jednak do publikacji.

"UWAGA! Oświadczam, że na moje prywatne konto facebookowe nastąpiło włamanie. Sprawa został zgłoszona i mam nadzieję, że jak najszybciej zostanie wyjaśniona" - czytamy we wpisie Marcina Duszka.

????UWAGA! Oświadczam, że na moje prywatne konto facebookowe nastąpiło włamanie. Sprawa został zgłoszona i mam nadzieję, że jak najszybciej zostanie wyjaśniona.

Opublikowany przez Marcina Kamil Duszka Czwartek, 19 listopada 2020

Wszystko wskazuje na to, że działanie nie było zaplanowane ze strony polityka Prawa i Sprawiedliwości. Post jednak wciąż jest dostępny w mediach społecznościowych i naraża znajdującą się na zdjęciu kobietę. Nie podano też, kto konkretnie mógłby być sprawcą włamania. 

Społeczeństwo coraz częściej zaczyna reagować na przejawy seksizmu w życiu publicznym. Dzieje się tak za sprawą stale rozwijających się ruchów dążących do pełnej równość kobiet i mężczyzn. 

Ze względu na szacunek do kobiety, która padła ofiarą wpisu, nie zamierzamy publikować jej wizerunku oraz przekazywać załączników do postów, gdzie ukazano jej dane.

Źródło; [Facebook/Michał Kamil Duszek]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >