Zdjęcia. Facebook/Marcin Duszek
Źródło: Facebook/Marcin Duszek
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Listopada 2020

Skrajnie nieprzyzwoite zdjęcia na profilu posła PiS. Teraz się tłumaczy, o co chodzi?

Opinia publiczna zobaczyła wpis posła PiS, do którego dodano zdjęcia i skandaliczny komentarz. Na jego koncie doszło do skrajnie nieodpowiedzialnego incydentu. Fotografie kobiety oraz innych osób okrążają sieć. Polityk wydał oświadczenie i tłumaczy, że doszło do włamania.

"Poznajcie tę ślicznotkę! [...] będzie moją nową sekretarką. Udowodniła już swój profesjonalizm i będzie moją prawą ręką we wszystkich sprawach. Moi koledzy posłowie będą zazdrościć" - czytamy we wpisie, opublikowanym w społecznościowym medium. Następnie upubliczniono konkretne zdjęcia.

Niewiarygodna wpadka w Niewiarygodna wpadka w "Jeden z dziesięciu". Odpowiedź przejdzie do historii programu, rozbrajająceCzytaj dalej

Niepokojące zdjęcia na profilu polityka PiS. "Nastąpiło włamanie. Sprawa został zgłoszona"

Incydent miał miejsce dziś w godzinach popołudniowych.

Post zebrał ponad tysiąc reakcji oraz kilkaset komentarzy. "Chyba włamanie na konto było...szkoda tylko dziewczyny" - czytamy. "Czyżby pan poseł nie ogarniał usuwania postów, względnie zmieniania ustawień prywatności? Przecież post dla celów dowodowych można ukryć, zmieniając widoczność na "tylko ja". A tak wizerunkowo i pan dostaje po mordzie i pana asystentka" - zaleca internautka, która również ujrzała zdjęcia.

Zdjęcia

Tysiące Polek i Polaków drżą o swoje pieniądze, właśnie dotarliśmy do szczegółowych informacji. Co się dzieje?Tysiące Polek i Polaków drżą o swoje pieniądze, właśnie dotarliśmy do szczegółowych informacji. Co się dzieje?Czytaj dalej

Okazuje się, że jego autorem jest Marcin Duszek - poseł, który do Sejmu wszedł z list Prawa i Sprawiedliwości. W parlamencie zasiada już od trzech kadencji. Współpracę z obozem rządzącym rozpoczął w 2010 roku, gdy ostatecznie zrezygnował z członkostwa w Polskim Stronnictwie Ludowym. Duszek był również radnym powiatu bialskiego.

Pod skandalicznym i seksistowskim wpisem zebrała się fala krytycznych komentarzy. Trudno się dziwić, gdyż współpracownica ze zdjęcia została uprzedmiotowiona w jeden z najgorszych możliwych sposobów. Chwilę po incydencie poseł opublikował pilny komunikat na Facebooku. Podał, dlaczego treść znalazła się na jego koncie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Jeden z największych banków w Polsce zdecydował się na zaskakujący krok. Klienci mają powody do radości
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Z konta Duszka pod wpisem pojawiły się również inne zdjęcia, na których możemy dostrzec kobiety w erotycznych pozycjach. Materiały nie nadają się jednak do publikacji.

"UWAGA! Oświadczam, że na moje prywatne konto facebookowe nastąpiło włamanie. Sprawa został zgłoszona i mam nadzieję, że jak najszybciej zostanie wyjaśniona" - czytamy we wpisie Marcina Duszka.

????UWAGA! Oświadczam, że na moje prywatne konto facebookowe nastąpiło włamanie. Sprawa został zgłoszona i mam nadzieję, że jak najszybciej zostanie wyjaśniona.

Opublikowany przez Marcina Kamil Duszka Czwartek, 19 listopada 2020

Wszystko wskazuje na to, że działanie nie było zaplanowane ze strony polityka Prawa i Sprawiedliwości. Post jednak wciąż jest dostępny w mediach społecznościowych i naraża znajdującą się na zdjęciu kobietę. Nie podano też, kto konkretnie mógłby być sprawcą włamania.

Społeczeństwo coraz częściej zaczyna reagować na przejawy seksizmu w życiu publicznym. Dzieje się tak za sprawą stale rozwijających się ruchów dążących do pełnej równość kobiet i mężczyzn.

Ze względu na szacunek do kobiety, która padła ofiarą wpisu, nie zamierzamy publikować jej wizerunku oraz przekazywać załączników do postów, gdzie ukazano jej dane.

Miał już kończyć Miał już kończyć "Fakty" TVN, niespodziewanie wypalił. W studiu zaległa głucha ciszaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy się pojawią, nasza śledziona potrzebuje wsparcia. Objawy, których lepiej nie lekceważyć
  2. Najlepszy trick na soczyste schabowe, szybszy i skuteczniejszy niż moczenie w mleku. Potrzebujesz jedynie większej miseczki, nieprawdopodobny smak
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży
  7. Żona Alberta Einsteina przeżywała koszmar. Mało kto wie, jak traktował ją znany noblista

Źródło; [Facebook/Michał Kamil Duszek]