Zdjęcia. Facebook/Lidzbark
Źródło: Facebook/Lidzbark
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

Sieć okrążają zdjęcia mężczyzny w kapturze, niosącego krzyż, pojawia się w różnych miejscach w Polsce. O co chodzi?

Zdjęcia tajemniczego mężczyzny w kapturze obiegły internet. Okazuje się, że wędruje on z wielkim drewnianym krzyżem po najróżniejszych miejscowościach w Polsce. Pielgrzym chce w ten sposób odkupić grzechy swoich rodaków.

Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia pielgrzyma, który, niosąc krzyż, przemierza polskie gminy. Ostatnio zauważono go w powiecie żuromińskim. Radio7.pl informuje, że jego wędrówka trwa od 19 dni. W rozmowie z rozgłośnią wyjawił cel swoich działań. 

Zdjęcia pielgrzyma obiegły internet. Chce on odkupić grzechy Polaków

Radio7.pl ujawniło fotografie pielgrzyma. Mężczyzna w kapturze ma na sobie biały habit. W rękach trzyma wielki, drewniany krzyż. Na własnych nogach przemierzył już Lidzbark, Żuromin, a obecnie zmierza on w kierunku Bieżunia. Rozgłośnia wskazuje, że swoją drogę rozpoczął w Różańcu, nad Zalewem Wiślanym.

 - Idę, żeby pokutować za grzechy, żeby Pana Boga przebłagać, żeby po prostu pobłogosławił nam jako krajowi. Tutaj na ten krzyż złożyłem wszystkie grzechy każdego Polaka. Złączyłem to z ofiarą Pana naszego, Jezusa Chrystusa - tłumaczy reporterowi z Radio7.pl.

Zdjęcia tajemniczego mężczyzny początkowo budziły niemałe zdziwienia. Teraz już wiemy, że jest on pielgrzymem, który próbuje odkupić przewinienia swoich rodaków. Dla Radio7 opowiedział on też o pomocy, jaką otrzymuje od napotkanych przez siebie ludzi. - Pytają czy mam wodę, prowiant, coś do jedzenia, jakieś pieniądze - wymienia chrześcijanin. 

Umieszczone fotografie pochodzą z oficjalnego profilu gminy Lidzbark na Facebooku. 

Zdjęcia

Zdjęcia

Źródło: [Radio7.pl/Facebook/Lidzbark]