Zbigniew Stonoga ponownie aresztowany.. TOMASZ RADZIK/East NewsŹródło: TOMASZ RADZIK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Maja 2020

Zbigniew Stonoga znowu trafił do aresztu. Co się stało?

Zbigniew Stonoga jest jedną z postaci, której wielu z nas nie potrafi traktować poważnie. Wynika to między innymi ze słownictwa jakim posługuje się polityk. Wiązanki pełne przekleństw do jakich się dopuszcza szokują nawet tych, którzy wulgaryzmów używają zamiast przecinków. Za co tym razem aktywista wylądował w areszcie?

Działalność Stonogi wciąż budzi wiele kontrowersji. Jedni cenią go, za pomoc jakiej udziela biednym i schorowanym ludziom. Drudzy krytykują za jego brak powagi, szacunku oraz za inwektywy, jakimi obrzuca obecnie i poprzednio rządzących. Tym razem polityk znowu dostał swoje pięć minut od polskich mediów. Wynika to z decyzji warszawskiego sądu okręgowego, który postanowił zastosować areszt wobec działacza społecznego. Co stało się powodem zatrzymania?

Zadziwiające sceny podczas debaty prezydenckiej w TVP. Sieć obiegają bardzo niepokojące nagraniaZadziwiające sceny podczas debaty prezydenckiej w TVP. Sieć obiegają bardzo niepokojące nagraniaCzytaj dalej

Zbigniew Stonoga: Padły mocne zarzuty ze strony prokuratury

Jak informuje redakcja portalu "Wirtualna Polska" po rozpatrzeniu zażalenia ze strony prokuratora sąd postanowił zaaresztować Zbigniewa Stonogę. W rozmowie z "WP" obrońca oskarżonego, Michał Wąż uznał, że działanie to zostało podjęte specjalnie celem uniemożliwienia politykowi uzyskania aż 200 tysięcy złotych na opłacenie kaucji. Z doniesień "Wirtualnej Polski"  wiemy, że pozbawiony wolności miał na to jeszcze 14 dni. O jego zatrzymaniu idowiedzieliśmy się z relacji rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga - Marcina Sadusia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili
2. Sejm podjął decyzję ws. głosowania korespondencyjnego. Co teraz?

Przypomnijmy, że cała sprawa aktywisty toczy się wokół oskarżeń o pranie tzw. brudnych pieniędzy, a główny proces odbywa się na łamach krakowskiego sądu. Działacz społeczny otrzymał zarzuty o przywłaszczenie prawie miliona złotych na szkodę Fundacji im. Zbigniewa Stonogi. Jak informował sam aresztowany, jeszcze pod koniec lutego wymiar sprawiedliwości odstąpił od jego zatrzymania. Swoją decyzję zmienił po rozpatrzeniu zażalenia złożonego przez prokuratora. Polityk od lat uważa, że jest ofiarą prześladowań ze strony Prawa i Sprawiedliwości oraz Zbigniewa Ziobry. Nie każdy jednak jest zwolennikiem tej teorii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemiolog w ostrych słowach krytykuje lockdown Polski. Drakońskie i niepotrzebne ograniczenia
  2. Tragedia nad Wisłą. Spacerowicz zauważył w wodzie ciało. Policja przyjechała natychmiast
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. Okropna tragedia, 8 osób nie żyje. Ludzie uciekali i mdleli na ulicy za granicą

Źródło: Wirtualna Polska