wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zbigniew Stonoga znowu trafił do aresztu. Co się stało?

7 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zbigniew Stonoga jest jedną z postaci, której wielu z nas nie potrafi traktować poważnie. Wynika to między innymi ze słownictwa jakim posługuje się polityk. Wiązanki pełne przekleństw do jakich się dopuszcza szokują nawet tych, którzy wulgar

Działalność Stonogi wciąż budzi wiele kontrowersji. Jedni cenią go, za pomoc jakiej udziela biednym i schorowanym ludziom. Drudzy krytykują za jego brak powagi, szacunku oraz za inwektywy, jakimi obrzuca obecnie i poprzednio rządzących. Tym razem polityk znowu dostał swoje pięć minut od polskich mediów. Wynika to z decyzji warszawskiego sądu okręgowego, który postanowił zastosować areszt wobec działacza społecznego. Co stało się powodem zatrzymania?

Zbigniew Stonoga: Padły mocne zarzuty ze strony prokuratury

Jak informuje redakcja portalu "Wirtualna Polska" po rozpatrzeniu zażalenia ze strony prokuratora sąd postanowił zaaresztować Zbigniewa Stonogę. W rozmowie z "WP" obrońca oskarżonego, Michał Wąż uznał, że działanie to zostało podjęte specjalnie celem uniemożliwienia politykowi uzyskania aż 200 tysięcy złotych na opłacenie kaucji. Z doniesień "Wirtualnej Polski"  wiemy, że pozbawiony wolności miał na to jeszcze 14 dni. O jego zatrzymaniu idowiedzieliśmy się z relacji rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga - Marcina Sadusia.

Przypomnijmy, że cała sprawa aktywisty toczy się wokół oskarżeń o pranie tzw. brudnych pieniędzy, a główny proces odbywa się na łamach krakowskiego sądu. Działacz społeczny otrzymał zarzuty o przywłaszczenie prawie miliona złotych na szkodę Fundacji im. Zbigniewa Stonogi. Jak informował sam aresztowany, jeszcze pod koniec lutego wymiar sprawiedliwości odstąpił od jego zatrzymania. Swoją decyzję zmienił po rozpatrzeniu zażalenia złożonego przez prokuratora. Polityk od lat uważa, że jest ofiarą prześladowań ze strony Prawa i Sprawiedliwości oraz Zbigniewa Ziobry. Nie każdy jednak jest zwolennikiem tej teorii.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >