wtv.pl
Przekazano informacje, że Zbigniew Boniek jest zakażony

WTV

Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem. Najnowsze informacje na temat jego stanu

25 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W mediach społecznościowych pojawił się wpis autorstwa Zbigniewa Bońka, w którym potwierdził, że zakaził się koronawirusem. Krótki komunikat wywołał wielkie poruszenie, to kolejna osoba na wysokim szczeblu z pozytywnym wynikiem testu.

Szef PZPN, Zbigniew Boniek przekazał fanom wiadomości o tym, że testy na koronawirusa potwierdziły u niego zakażenie. Nie są znane okoliczności w jakich doszło do kontaktu z wirusem SARS-CoV-2. Komunikat udostępniony na Twitterze jest wyjątkowo krótki.

Z ostatniej chwili: Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem

Za pomocą medium, jakim jest Twitter Zbigniew Boniek, przekazał do publicznej wiadomości informacje o swoim stanie zdrowia. Legendarny piłkarz, a od wielu lat działacz sportowy zdradził, że on również zakaził się wirusem SARS-CoV-2. Dołączył zatem do rozpoznawalnych i ważnych osób, zajmujących wysokie stanowiska, które oficjalnie potwierdziły, że one również nie uciekły przed epidemią. 

- Niestety, mnie tez dopadł COVID-19. Czuje się dobrze, i mam nadzieje, ze szybko zobaczymy się na stadionach. Dbajcie o siebie, zdrowie jest jedno - przekazał obserwatorom Zbigniew Boniek. Nie podał jednocześnie, dlaczego zdecydował poddać się testom oraz czy były ku temu jakiekolwiek przesłanki w związku z kontaktem z osobą zakażoną lub złym samopoczuciem. Z krótkiego komunikatu nie wynika, że Zbigniew Boniek potrzebował hospitalizacji pod opieką medyków. Dawny reprezentant Polski urodził się w roku 1956, zatem ma 64 lata, a z dotychczaosywcl ustaleń wynika, że wiek stanowi wyjątkowo ważną kwestię w sposobie przechodzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19. 

W ostatnich dniach pojawiło się wiele publicznych oświadczeń oraz komunikatów odnośnie potwierdzenia zakażenia koronawirusem wśród osób publicznych. Zbigniew Boniek dołączył do grona, gdzie znajduje się między innymi Andrzej Duda, szef MON Mariusz Błaszczak czy Przemysław Czarnek, którego nominacja na ministra została odroczona z racji pozytywnego wyniku badań. Pandemia na całym świecie zbiera śmiertelne żniwo i pozostawia realny ślad w organizmach pacjentów, którzy wygrali bitwę z podstępnym wirusem, jednak ostatnie dni w Polsce były niezwykle trudne. Codziennie potwierdzano kolejne rekordowe liczby mówiące o nowych, potwierdzonych przypadkach pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Być może w późniejszym czasie dowiemy się dlaczego Zbigniew Boniek postanowił poddać się laboratoryjnym testom. 

Pod postem Zbigniewa Bońka pojawiła się lawina komentarzy

Od wielu lat Zbigniew Boniek aktywny jest w mediach społecznościowych i zamieszcza tam wiele informacji oraz swoich prywatnych opinii na aktualne decyzje rządzących. Reprezentant Polski, który z piłkarza zmienił się w selekcjonera kadry, a następnie prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej może liczyć na wsparcie fanów. Pod postem, gdzie poinformował o swoim stanie zdrowia, pojawiło się wiele komentarzy życzących sportowcowi dużo zdrowia oraz spokojnego przejścia przez zakażenie. Zbigniew Boniek znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka, zatem obawa, że pojawić mogą się komplikacje, wydaje się zasadna. Do komentujących post na Twitterze dołączyli nawet dziennikarz Tomasz Lis, Tomasz Siemoniak oraz wiele klubów sportowych.

Niestety w czasie drugiej, jesiennej, fali zachorowań na koronawirusa coraz więcej osób dowiaduje się, że ich wynik testu na obecność SARS-CoV-2 w organizmie jest pozytywny. Wiosenna fala epidemii wiązała się z wykrywaniem zakażeń w lokalnych ogniskach, natomiast obecnie do transmisji dochodzi już nawet w miejscach publicznych, takich jak ulica. Zdaniem rządzących konieczne było wprowadzenie ostrzejszych obostrzeń, tak by liczba nowych pacjentów z COVID-19 dalej nie wzrastała. Dosłownie kilka minut temu Ministerstwo Zdrowia przekazało niedzielny raport dotyczący wyników laboratoryjnych.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało niedzielny raport 

- Mamy 11 742 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw - przekazał resort zdrowia około godziny 10:30 w niedzielę. Z dokładniejszych danych wynika, że po raz kolejny najwięcej nowych pacjentów pojawiło się w województwie mazowieckim, jest ich aż 1850. Na drugim miejscu uplasowało się województwo kujawsko-pomorskie z wynikiem 1150, a trzecie z liczbą 1134 pozytywnych wyników testów zajmuje województwo śląskie.

Dołączamy się do wszystkich życzeń zdrowia dla Zbigniewa Bońka. Pozostaje mieć nadzieję, że każdy przypadek zakażenia będzie przechodzony łagodnie oraz bez niebezpiecznych zdrowotnych komplikacji. Pamiętajmy, że koronawirus to realne zagrożenie i należy go bagatelizować. Zakrywajmy nos oraz usta i myjmy ręce. Jednocześnie przypominamy, że od wczoraj cały kraj objęty jest czerwoną strefą epidemiczną.

Źródło: Twitter.com/BoniekZibi

Źródło: Twitter.com

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >