wtv.pl
Zasiłek dla bezrobotnych

(zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych już dziś. Ile dokładnie można dostać?

1 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zasiłek dla bezrobotnych został podniesiony przez rząd Mateusza Morawieckiego. Podano, na ile pieniędzy będą mogły liczyć osoby, które nie mogą odnaleźć się na rynku pracy. Nowe przepisy weszły już w życie. Ministra rodziny, pracy i polityki społec

Kryzys epidemiczny wiązał się z załamaniem gospodarczym. Wiele przedsiębiorstw, mimo tarczy antykryzysowej, nie było w stanie utrzymać swojej działalności. Odbiło się to zarówno na portfelach pracodawców, jak i pracowników. Sytuacja finansowa Polek i Polaków stała się przyczyną niejednego protestu. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło jeszcze bardziej poszerzyć swoją ofertę socjalną. Zasiłek dla bezrobotnych oraz dodatek solidarnościowy ma być odpowiedzią na problemy społeczne.

Zasiłek dla bezrobotnych wyniesie 1200 złotych

Przypomnijmy, że od początku września zasiłek dla bezrobotnych wyniesie 1200 złotych. Warto jednak podkreślić, że kwota ta będzie obowiązywać przez pierwsze 90 dni. Polska Agencja Prasowa wyjaśnia, że w pozostałym okresie osoby bezrobotne będą mogły liczyć na blisko 942 złote. - Podwyższoną kwotę zasiłku otrzymają wszyscy bezrobotni. Nie tylko nowo rejestrujący się, ale też bezrobotni, którzy już pobierają zasiłek - deklarowała dla Polskiej Agencji Prasowej Marlena Maląg z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Osobom bez źródła dochodu przysługiwał też dodatek solidarnościowy, który wynosił 1400 złotych. Uzyskać go mogli jedynie poszkodowani przez pandemię. Świadczenie przyznane przez Prawo i Sprawiedliwość obowiązywało przez 3 miesiące. Jego wypłacanie skończyło się 31 sierpnia. - Dzięki inicjatywie prezydenta Andrzeja Dudy, ustawa o dodatku solidarnościowym zakładała podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych. Podwyżka zaczyna obowiązywać od września - komentowała Marlena Maląg w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Zasiłek dla bezrobotnych wciąż nie pomoże zaspokoić podstawowych potrzeb. Więcej pieniędzy zapewni jednak nieco lepsze warunki życia. - Podwyższenie kwoty zasiłku wiąże się z podwyższeniem wszystkich świadczeń, których wysokość uzależniona jest od wysokości zasiłku dla bezrobotnych - tłumaczyła ministra dla Polskiej Agencji Prasowej.

Źródło: [Polska Agencja Prasowa]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >