Zasiłek dla bezrobotnych. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Maja 2020

Zasiłek dla bezrobotnych może zostać znacząco podniesiony. Komu będzie się należał?

Zasiłek dla bezrobotnych jest jedną z kluczowych metod wsparcia finansowego ze strony państwa w czasach pandemii koronawirusa. Powstała możliwość znacznego podniesienia jego poziomu dla niepracujących Polek i Polaków. Czego możemy się spodziewać?

Pandemia wirusa COVID-19 wywołała w Polsce debatę na temat jakości świadczeń socjalnych oferowanych przez nasze państwo. Wielu z nas utraciło pracę w wyniku procesu zamrożenia gospodarki. Upadek wielu firm był jednoznaczny z masowymi zwolnieniami pracowników. Od kilku miesięcy zasiłek opiekuńczy, wsparcie dla bezrobotnych czy też pieniądze z programu 500+ stanowią jedne z niewielu źródeł utrzymania w naszym kraju.

Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"Czytaj dalej

Zasiłek dla bezrobotnych: Wielkie pieniądze na rzecz ratowania Polek i Polaków

Mimo gigantycznych wydatków z budżetu państwa na rzecz polityki socjalnej ilość pieniędzy lądujących w portfelach Polek i Polaków wciąż nie zaspokajaja wielu podstawowych potrzeb. Zasiłki stały się również jednym z ważniejszych tematów tegorocznej kampanii wyborczej. Andrzej Duda podniósł już tę niezwykle palącą kwestię i zadeklarował podniesienie świadczenia na rzecz osób zmagających się z bezrobociem. Jak podaje portal "RMF FM" niepracujący mogą otrzymać aż o 51% więcej niż otrzymywali dotychczas. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale się nie poddał. Prof. Simon wbrew władzom ujawnił zatrważające prognozy
2. Do ZUS wpłynęło już o 6,4 mld zł mniej ze składek. Co z naszymi emeryturami i zasiłkami?

Z doniesień redakcji "RMF FM" wiemy, że projekt rządu Prawa i Sprawiedliwości ma zostać wdrożony do końca środy. Na jego realizację pójdą aż 4 miliardy złotych. Przypomnijmy, że na swojej konwencji wyborczej, Prezydent Duda zadeklarował podniesienie zasiłku dla bezrobotnych aż do 1300 złotych. Głowa państwa obiecuje, że skieruje również specjalną ofertę socjalną dla tych, którzy swoje miejsca pracy utracili w wyniku pandemii koronawirusa. Planuje on wdrożenie kolejnej daniny solidarnościowej na kwotę 1200 złotych. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowy test na COVID-19. Wykryje infekcję, zanim chory zacznie zarażać
  2. Kasia Kowalska zagrała koncert, przyszły tłumy. Ostre słowa byłego ministra
  3. Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem
  4. Ważna informacja dla tysięcy rodziców w całym kraju. Chodzi o maseczki
  5. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"
  6. Koniec z 14-dniową kwarantanną dla przyjezdnych. Będą nowe zasady przekraczania granic europejskiego państwa