Zakonnica w ciąży to wyjątkowo rzadko spotykane i niezwykle kontrowersyjne zjawisko. Podobnego szoku doznały dwie zakonnice, po powrocie z misji.. (zdj. il.) Pixabay/Ane_HindsŹródło: (zdj. il.) Pixabay/Ane_Hinds
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Czerwca 2020

Niespotykane, zakonnice wróciły z misji i doznały wstrząsu. Okazało się, że obydwie są w ciąży

Zakonnica w ciąży to wyjątkowo rzadko spotykane i niezwykle kontrowersyjne zjawisko. Podobnego szoku doznały dwie zakonnice, po powrocie z misji w Afryce. Okazało się, że obie są w ciąży. Informacja była dla kobiet dużym zaskoczeniem. Teraz najprawdopodobniej będą zmuszone zrezygnować z życia zakonnego. Historię opisuje włoski dziennik "Corriere Della Sera" oraz Radio Zet.

Dwie zakonnice, ku wielkiemu zaskoczeniu, po powrocie z misji w Afryce dowiedziały się, że są w ciąży. Ta informacja całkowice nimi wstrząsnęła. Jak do tego doszło i co dalej?

Bydgoszcz. Skandaliczne zachowanie sprzedawców truskawek. Mieszkańcy postanowili interweniowaćBydgoszcz. Skandaliczne zachowanie sprzedawców truskawek. Mieszkańcy postanowili interweniowaćCzytaj dalej

Zakonnica w ciąży i to nie jedna. Niebywała sytuacja 

Jak informują media, obie zakonnice przebywały na misji w Afryce, skąd pochodzą. Po ich powrocie do Włoch okazało się, że obie są w ciąży. Siostry zakonne były tym faktem bardzo zaskoczone. Pierwsza z sióstr po powrocie do klasztoru Militello Rosmarino w prowincji Mesyna, zaczęła po pewnym czasie skarżyć się na bóle brzucha. Przeprowadzono badania, które nie pozostawiały złudzeń. Lekarze z Sant’Agata di Militello stwierdzili, że zakonnica jest w ciąży i poinformowały o tym kobietę. Jak podaje "Corriere Della Sera", informacja ta była dla niej dużym zaskoczeniem, ale również dla lekarzy i bliskiego środowiska duchownej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP pobiły same siebie i przekroczyły wszelkie granice. Manipulacja, której jeszcze nie było, zero bezstronności
2. Doczekaliśmy się, jest przełomowa decyzja PKP. Ogromna zmiana już wkrótce

- Żałuję tego, co się stało. To nie są przyjemne sprawy. Nasza licząca 1,2 tys. osób społeczność jest zaskoczona. Ta sytuacja została źle załatwiona i mało prywatnie - powiedział burmistrz miasteczka Salvatore Riotta, cytowany przez Radio Zet. Jak podaje włoski dziennik, zakonnica ma porzucić habit i zrezygnować z życia zakonnego w celu zajęcia się dzieckiem i jego wychowaniem.

Do podobnej sytuacji doszło w rejonie Ragusa. Zakonnica z Madagaskaru, po powrocie z misji także odkryła, że jest w ciąży. Na misji pełniła rolę matki przełożonej i zajmowała się osobami starszymi. Kobieta również ma zrezygnować z życia zakonnego i wrócić do swojej ojczyzny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 3 banki ostrzegają klientów przez trudnościami z dostępem do pieniędzy. Lepiej przygotuj gotówkę
  2. Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. Tragedia
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Moc smaku w robaku! Żywność z owadów w jednej z głównych sieci marketów w Polsce

Źródło: Radio Zet