wtv.pl > Świat > Zagrzeb. Ojciec zabił troje dzieci i próbował popełnić samobójstwo
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:11

Zagrzeb. Ojciec zabił troje dzieci i próbował popełnić samobójstwo

Pexels/Kindel Media
Pexels/Kindel Media

Chorwacja. Policja znalazła ciała trojga dzieci - 7-letnich bliźniaków i ich 4-letniego brata, w jednym z mieszkań w Zagrzebiu. Z ustaleń telewizji HRT wynika, że oprawcą był ich ojciec - 56-letni Austriak. Mężczyzna, który na stałe mieszka w Chorwacji, próbował także popełnić samobójstwo.

Najpierw zabił własne dzieci, potem próbował targnąć się na własne życie

Chorwacja. Około godz. 2 w nocy do jednego z mieszkań w Zagrzebiu weszła policja. Na miejscu zastali 56-letniego Austriaka, który mieszka w Chorwacji. Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo.

Z relacji chorwackiej telewizji HRT wynika, że Austriak był przytomny i został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jednak w trakcie interwencji policjanci natrafili na makabryczne odkrycie. W mieszkaniu leżały ciała dzieci - 7-letnich bliźniaków (dziewczynki i chłopca) oraz ich 4-letniego brata. 

56-latek, który próbował targnąć się na własne życie, był ich ojcem. Sprawą zajmuje się chorwacka prokuratura. Ojciec jest podejrzany o zabicie trojga dzieci.

Rodzeństwo przyjechało do Zagrzebia tylko na weekend, aby spędzić czas z ojcem. Rodzice byli rozwiedzeni, a matka mieszka na stałe w Dubrowniku.

Ojciec mógł być pod wpływem groźnych substancji. Wcześniej zamieścił wymowny post

Austriacki dziennik “Kurier” donosi, że jeden ze znajomych 56-latka widział w mediach społecznościowych wyjątkowo niepokojący wpis. Ojciec sugerował w nim samobójcze zamiary i uskarżał się na problemy psychiczne i finansowe. To właśnie znajomy powiadomił policję.

Zbrodnia poruszyła całą Chorwację. Na komentarz zdecydowała się nawet wiceminister pracy, rodziny i opieki społecznej. - Nie było żadnych doniesień o przemocy domowej w tej rodzinie - poinformowała Margareta Madżerić. 

Lekarze podejrzewają, że mężczyzna mógł być pod wpływem substancji psychoaktywnych. Te doniesienia nie zostały jeszcze potwierdzone.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane