wtv.pl > Ekologia > Zabierz mnie do Nibylandii – niezapomniany rejs w stylu eko
Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany 07.04.2023 12:43

Zabierz mnie do Nibylandii – niezapomniany rejs w stylu eko

None
Materiały promocyjne

Szukając zielonej alternatywy dla lotu do Szwecji, warto zwrócić uwagę na najnowsze rozwiązania proponowane w branży promowej. Statki, zaraz obok transportu kolejowego, są środkiem transportu najbardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego. TT-Line od lat opracowuje i wprowadza rozwiązania mające na celu bezpieczne podróże minimalizujące emisję zanieczyszczeń.

Jako spółka z ponad 60-letnim doświadczeniem uważamy, że naszym obowiązkiem jest troska o środowisko naturalne i dlatego rozbudowujemy naszą flotę promów do Szwecji o pionierskie, ekologiczne zielone statki (Green Ships). Peter Pan jest obecnie najnowszym ekologicznym promem na Bałtyku. Zobacz, czym się wyróżnia!

Peter Pan to flagowy ekologiczny prom. Komfortowy, szybki (rejs ze Świnoujścia do Trelleborga trwa tylko 6 godzin) i przede wszystkim przyjazny dla środowiska (niemal bezemisyjny!).

Green Ship Peter Pan może zmieścić na swoim pokładzie 800 pasażerów i 65 osób z załogi. Na jego 12 pokładach znajdziesz aż 4 poziomy przeznaczone do bezpiecznego transportu pojazdów (nawet 300 jednostek frachtowych) i 4 poziomy z 245 wygodnymi kabinami dla pasażerów, panoramicznymi restauracjami, barami, sklepem oraz strefami relaksu (sauną, pokładem zewnętrznym z leżakami itp.), które sprawią, że rejs do Szwecji stanie się atrakcyjną przygodą!

Czy Peter Pan to Green Ship? Sprawdzamy!

Założeniem spółki TT-Line jest wyznaczanie nowych standardów w zakresie nie tylko poprawy komfortu podróży naszych pasażerów, ale również zminimalizowanie emisji szkodliwych związków chemicznych do wody i atmosfery. Czy Peter Pan okaże się kamieniem milowym w branży promowej?

gs_x2.jpg

Wydajność i pojemność

Co sprawia, że prom Peter Pan zyskał miano “Green Ship”? “Zielone statki” wyróżnia na tle innych bardzo wysoka wydajność eksploatacyjna i maksymalnie zwiększona pojemność (pasażerska i ładunkowa). Taki projekt umożliwia zmniejszenie emisji dwutlenku węgla niemal o 60 proc. na 1 tonę frachtu!

au7a1229.jpg

LNG, hybrydowe płuczki spalin

Kolejną innowacją, zmniejszającą emisję zanieczyszczeń, jest wykorzystanie LNG jako głównego paliwa napędowego. LNG to skroplony gaz ziemny, który aktualnie uważany jest za jedno z lepszych, alternatywnych paliw przyjaznych dla środowiska. W porównaniu do zasilania zwykłym paliwem okrętowym, zastosowanie LNG sprawiło, że ilość cząstek stałych emitowanych przez statek została zmniejszona o 93 proc., tlenków azotu o 82 proc., tlenków siarki o 98 proc.

Następne ekorozwiązanie to wyposażenie promu Peter Pan w nowoczesne hybrydowe płuczki spalin, które służą do oczyszczania wywiewanego, brudnego powietrza.

kabina.jpg

Strategiczny projekt dziobu

Uwzględnienie profilu prędkości statku pomogło w zoptymalizowaniu linii kadłuba ze specjalnie zaprojektowanym dziobem zapewniającym niższe zużycie paliwa. 

gs_sundeck.jpg

Stacje do ładowania samochodów elektrycznych

Na pokładzie promu Peter Pan znajdują się aż 32 stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki nim w trakcie 6-godzinnego rejsu do Szwecji (lub z powrotem), można naładować auto i od razu, bez zbędnych postojów wyruszyć w dalszą trasę.

gs_pp_dji_0010_wiecej_wody_duzo_nieba.jpg

Energooszczędne źródła energii, oświetlenie LED 

Na oszczędności ogromny wpływ ma zastosowanie nowoczesnej technologii odzysku ciepła z silnika, energooszczędnego systemu wentylacji oraz ekonomicznego oświetlenia LED. 

restauracja.jpg

Specjalny system segregacji odpadów i utylizacji środków chemicznych

TT-Line od wielu lat współpracuje z kompetentnymi przedsiębiorstwami zajmującymi się utylizacją odpadów na lądzie, a od 1995 na statkach prowadzona jest segregacja odpadów, która pozwala na lepsze ich przetwarzanie. Odpady stałe, w tym niebezpieczne, są zbierane i zdawane wyłącznie do infrastruktury odbiorczej w porcie. Pasażerowie są powiadamiani o konieczności przestrzegania zalecenia, że żadne śmieci nie powinny być wyrzucane za burtę.

Zgodnie z przepisami wszystkie statki są wyposażone w separatory wody zaolejonej oczyszczające tę wodę do poziomu zawartości oleju poniżej 15 ppm. Na niektórych statkach TT-Line zainstalowało nową generację oczyszczalni ścieków, która jest w stanie oczyścić zaolejoną wodę nawet poniżej dopuszczalnej normy. 

Jak widać, Peter Pan idealnie wpisuje się w nowoczesną koncepcję Green Ships. To projekt tworzony z pasją i pełną świadomością, że zmiany w żegludze są konieczne. Na naszych barkach - jako jednego z pionierów w branży przewozów promowych - spoczywa odpowiedzialność związana z opracowywaniem i wprowadzaniem ekologicznych technologii oraz edukowaniem pasażerówStawiając na zielone statki, razem możemy wpłynąć na środowisko. Sprawdź naszą ofertę i wybierz ekologiczny prom do Szwecji.

Tagi: Ekologia
Powiązane