Zabawa w chowanego. "Zabawa w chowanego", kadr z filmu (youtube/SEKIELSKI)Źródło: "Zabawa w chowanego", kadr z filmu (youtube/SEKIELSKI)
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 23 Maja 2020

Biskup z filmu "Zabawa w chowanego" miał odprawiać dziś święcenia. Mediów nie dopuszczono, kościół został zamknięty a duchowny zastąpiony

"Zabawa w chowanego": film braci Sekielskich wywołał burzę w związku z kolejną już aferą pedofilską w polskim kościele. Biskup Edward Janiak, wymieniany jako jeden z odpowiedzialnych za tuszowanie tego zjawiska, miał dziś udzielać święceń kapłańskich. Zdecydowano jednak o jego odsunięciu i zastąpieniu innym hierarchą.

Mszę ostatecznie ma odprawić biskup Stanisław Napierała. Jak się jednak okazuje, również pod jego adresem są formułowane zarzuty o to, że wiedział o przestępstwach pedofilskich, jakie popełniał ksiądz Arkadiusz H.

Andrzej Duda zostanie wymieniony na innego kandydata? Ruszyła giełda nazwisk po tym, jak w internecie pojawiły się plotkiAndrzej Duda zostanie wymieniony na innego kandydata? Ruszyła giełda nazwisk po tym, jak w internecie pojawiły się plotkiCzytaj dalej

"Zabawa w chowanego": Bp Janiak odsunięty od święceń

Decyzja o zmianie biskupa odprawiającego święcenia zapadła w ostatniej chwili. Na miejscu zgromadziły się liczne ekipy telewizyjne, które chciały uzyskać komentarz w tej sprawie. Nie wpuszczono ich także do katedry, uzasadniając to względami bezpieczeństwa i wymogami sanepidu. Tuż przed nabożeństwem mediom udało się jednak porozmawiać z zastępującym Janiaka biskupem Napierałą. Hierarcha nie chciał jednak odpowiadać na niewygodne pytania, jedynie zaprosił dziennikarzy do wspólnej modlitwy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pabianice. Dziennikarka śmiała się, nagrywając skandaliczny film. Sześć stowarzyszeń prozwierzęcych zapowiedziało złożenie zawiadomienia
2. Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w Polsce

Sprawa tuszowania pedofilii przez biskupa Edwarda Janiaka została skierowana przez Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka do Kongregacji Nauki i Wiary w Watykanie. 

Przed katedrą zgromadzili się również protestujący w tej sprawie wierni - Przyszłam tutaj, bo już nie mogłam usiedzieć w domu. Chciałam zwrócić uwagę na problem pedofilii w kościele - powiedziała w rozmowie z serwisem Onet jedna z osób obecnych przed świątynią.

p>ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podwyższenie kar za hejt na policję. Minister ostrzega wszystkich Polaków
  2. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  3. Ruda Śląska. Brutalnie poniżali osobę bezdomną, wszystko nagrali. Nie zareagował dosłownie nikt, mimo że sytuacja miała miejsce w centrum
  4. Szyc i Wojewódzki powinni się obawiać? Robi się niebezpiecznie: "Nikt nie jest anonimowy"
  5. Dziennikarz TVP pomylił konta na Twitterze. Zadziwiająca wpadka
  6. Kolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu Polaków

Źródło: Onet.pl